Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hazaviszek egy férges,...

Ha hazaviszek egy férges, beteg kutyát attól beteg lehet az én egészséges kutyám, úgy is ha nem találkoznak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert hazahoznánk ideiglenesen 2 kutyát,aminek új gazdit keresünk (illetve amíg a fajtametők legalább visszajeleznének) és nagyon rosszul néznek ki...nagyon soványak,az egyiknek a szemén még van is valami árpa féle.

Most lehet,hogy szemétség de eszembe jutott,hogy nem -e lesz az én kutyámnak tőlük baja?Hiába nem lesz addig nálunk,de amíg a másikak odakakilnak a kertbe meg a kis edényeiből esznek stb. hát nem tudom érdemes-e kockáztatni.A kertet pl. hogy fertőtlenítem le utánuk?

Annyi féregről olvastam most hirtelen ami így meg úgy terjedhet,hogy igen elgondolkoztam (bár lehet komolyabb bajuk van,mert állítólag már többször is kaptak féregtelenítőt,esznek rendesen és mégis így néznek ki)....közben meg annyira sajnálom őket,de nagyon mérges lennék magamra,ha ez miatt meg a saját kutyám megbetegedne...

Adnátok pár tippet,hogy hogy oldjam meg a problémát?

Ha meg elviszem őket állatorvoshoz és az meg valami komoly betegséget diagnosztizál,hogy vihetném már őket vissza arra a helyre?!!Vagy én bonyolítom túl?


2011. okt. 11. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyszer előfordult, hoyg az ideiglenes kutyámtól férges lett a saját kutyám, kaptak mindketten féreghajtót, és ennyi. Nem lett semelyiknek semmi baja. Meg persze arra is számíts, hogyha van a környéketeken kennel köhögés járvány, a legyengült szervezetű ideiglenes könnyebben elkapja, mint a sajátod, de ha együtt élnek, akkor már a tiéd is elkapja.


Ettől függetlenül én azt gondolom nem kell ezt a kérdést túl aggódni, és nincs jobb érzés annál, mint mikor kikupálódik, meggyógyul nálad egy kutyus, és aztán a gazdik küldik a képeket róla.


Igen, kell rá számítani, hogy lesz némi orvosi kültséged (mondjuk nekünk a féreghajtást kifizette az egyesület mindkét kutyára), és lehet egy kis betegeskedés, de semmi komoly.

Ráadásul a második ideiglenesnél már semmi gond nem volt a saját kutyámmal se, pedig azt véres hasmenéssel utcáról szedtem össze, de gondolom megerősödik az immunrendszer is egy-két ilyen immunválasz után.

Ja és nekem alap, hogy ha ideiglenesem van,a kkor a saját kutyával együtt kapják mindketten az immunerősítőt.

2011. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy én azt szeretném,hogy a fajtamentők vigyék el őket,de sajnos eddig még nem válaszoltak az e-mailemre. Szóval még "jogilag" nem ideiglenesek.

De nem szeretném,hogy azon a helyen maradjanak addig is míg várunk.Csak nem mindegy ha befogadjuk őket mikor óhajtanák elvinni tőlünk a kutyákat. Erről nem tudsz véletlenül valami információt?Kb. mennyi idő mire elviszik őket? Én nem tudok/merek nekik gazdit keresni,mert mindenki csak szaporítaná őket (kan,szuka) és ahhoz én nem járulok hozzá!

2011. okt. 11. 11:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyákról van szó? Mert nem minden fajtamentésnek van telephelye.
2011. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Boxer kutyusok és a Noésoknál van fajtamentő csoport.Jó lenne,ha bekerülhetnének oda...
2011. okt. 11. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Írj privátot és küldök egy számot. Én is nekik ideigleneseztem. Korrektek, de helyük nincs általában, tehát nagyon valószínű, hogy csak gazdakeresésben, és orvosi költségekben tudnak segíteni, és sajnos nem olyan kapósak mostmár a fajtatiszta problémamentes kutyák sem sajnos. Nálam három hónapig volt az ideiglenesem, mire gazdit találtunk neki.
2011. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Húúú,köszi szépen!Írtam privátot!
2011. okt. 11. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:

ha a te kutyád féregtelenítve van, nem lehet férges


ha új gazdihoz adod őket akkor ivartalanítsad őket előtte (max. behajtod az új gazdikon az árát), mert tényleg nem lenne jó ha tovább szaporítanák őket (ha meg csak szóban állapodnátok meg az ivartalanításról..., na tehát jobb lenne ha már eleve úgy adnák őket oda, az a biztos )

2011. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Beszéltem a fajtamentőkkel,mehetnek!Indulhat a gazdikeresés!
2011. okt. 11. 19:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Jajj de jó. Drága kis boxosok, megérdemlik a csodás gazdis életet! Drukkolok nekik!
2011. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!