Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a csivavákról?

Mi a véleményetek a csivavákról?

Figyelt kérdés
Mennyire tanulékonyak? Lehet velük aggilityzni?
2011. okt. 11. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én 3 csivavát ismerek:


2 divatkutya, a gazdáik cipelik össze-vissza, a kutyáik ülni sem tudnak, és természetesen ők a falkavezérek.

1 normális kutyaként van tartva, kuvasz mellett, a csivi iszonyú értelmes, kiegyensúlyozott, tanulékony.

éééérdekes...:)

2011. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 LadyLee ***** válasza:
61%
Egész értelmes hörcsög...
2011. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Jajj de gyűlölöm a csivavákat.. Tudom hogy nem minden csivava plázakutya , de engem irritál. Szerintem nem is kutya . És igen a kutya olyan mint a gazdája ; a havanese lány kutyusom , ha meglát egy 15 cm-s csivit már is kajának nézi vagy nem tudom . Minden áron megakarja harapni .. A többi kutyussal remekül kijön ! De a csivava méretű kis d*göket gyűlöli . Pont úgy mint én :)
2011. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
A Csivava egy kedves,hűséges kutyus,viszont hamar ki lehet hozni a sodrából:-)!Agilytizni lehet-e Vele?Szerintem igen.Én,a foximmal agilyitizek,és egy kis testű kutyánál a mini magasságot veszik alapul,ami 25-35 cm.De ajánlom figyelmedbe a www.agility.hu oldalt!
2011. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A havanese pont olyan öleb,mint a csivava,szóval ne fikázd..és minden kutya olyan,amilyennek nevelik. Pon ez a baj a yorkival meg a csivavával is, hogy főnöknek nevelik..az a tipikus jön szembe egy másik kutya,a cseléd meg felkapja a kis dugót, hogy "jaj még megharapjaa"..ettől rosszul vagyok. Okos kutyát elintézik egymás között,nem kell anyuci védelme. Persze így meg ölből nagy a pofája,ergo azt hiszi,ő az erősebb. Otthon ki van nyalva a s.egge, tehát ott is ő a főnök. És ennyi,el van b.aszva a kutya, nekimegy mindennek,mindenkinek,mert azt hiszi,ő a jani. Az ilyen kutyát én is cipőre venném..viszont ha valóban kutyaként van nevelve, okosak, és normálisak. Volt két yorki szomszéd, a srác úgy megnevelte őket..nagyon szerettem őket,aranyosak,barátságosak,szófogadóak voltak. Szóval a csivavával sem lesz gond,ha jól neveled.
2011. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

A havanese sokkal okosabb fajta mint a csivava...

Nagyobb és okosabb... -.-

2011. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

Ja igen , és a havanese az bírja a terepet , imád futni edzeni a csivava meg : anuyciii vegyél feeell ...

:p

2011. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ostoba vagy..akkor is csak egy öleb. Tudod,engem pont a havanese-ek szoktak megugatni, meg a kutyáimnak nekiszaladni..az én kutyáim a kis fehér gombócokat rühellik..érdekes. És egyik kutya sem buta,csak más a tanulási képessége..pont mint az embereknél. Semmivel nem különb. És mint már írtam,egy csivavát is lehet tanítani,nevelni.
2011. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves havanese-s.

Ne gondold, hogy a csivava nem bírja a terepet. Nekem kettő van a németjuhász mellett.

Kilométerek sétálunk együtt és soha semmi bajuk nem volt.

Az én kutyáim kint vannak a kertbe, télen-nyáron. Kabátot is max télen kapnak a sétához, hogy ne fázzanak fel (rövidszörű). De egyébként simán elvannak otthon a hóba.

Szóval ne gondold, hogy értelmetlen kis görcsök.

Apropó.. az már rég rossz, ha a havanese-d ugat más kutyákra, jobb ha nem hagyod kötözködni.

Asszem ha az én törpéimre ugatna a kiskutyád, akkor a németjuckóm megnézné mennyire harapásálló, már csak azért is, mert a kis barátait bárki és bármi elől megvédi...

2011. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jah.. és az én kanom járt kutyasuliba. Engedelmes és örző-védő munkája kiváló.

te viszed a kutyádat iskolába??

14.06 voltam

2011. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!