Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyatartók, miért kapjátok...

Kiskutyatartók, miért kapjátok ölbe azonnal a kutyátokat, ha egy másik kutyás a közeletekbe jön?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Mert nem akarom,hogy a nagykutya lerágja a kötél végéről,,
2011. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Én azért, mert néhány évvel ezelőtt a saját szememmel láttam, amint egy roti kivégzett egy tacskót. Borzalmas volt, soha nem fogom elfelejteni. Inkább ölbe kapom mindig a sajátomat, minthogy ez vele is megtörténjen, azt nem bírnám ki.
2011. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Soha nem kaptam fel. Még amikor egész kicsi volt akkor sem.De sajnos pont ezért lett egy kicsit félősebb, mert a nagyobb kölyökkutyák úgy felborogatták a suliban, hogy azóta is tart a nagyobb kutyáktól. Nagyon örül nekik de nem mer odamenni. Aztán második találkozásnál már fut oda nyalogatja őket. Kicsit bizalmatlan a nagyobb kutyákkal és ennek az az oka, hogy sose vettem fel, akkor sem ha egy nagyobb kutya tök agresszíven játszott vele.
2011. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Én nem kapom ölbe. Egyszer vettem fel, amikor egy német juhász rá akart támadni, és annak a gazdája kiabált, hogy vegyem fel.

Egy labrador 3x is nekiment ebben az évben, igaz nem harapta meg. A kutyám már tolat, ha meglátja a labit, de én inkább kikerülöm őket nagy ívben, mint sem hogy felvegyem.

Ha azt látom, hogy tart egy idegen kutyától, akkor leguggolok, megsimogatom a másik kutyát, hogy lássa, nincs mitől félnie.

Mondjuk nem is félős, de mégis csak egy 5 kilós kis pöttöm, és a kutyák 90%-a jóval nagyobb nála.

Ettől függetlenül soha nem veszem föl.

2011. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha póráz nélküli kutya szalad felém, akkor felkapom.

Egyébként nem. Inkább szólok a gazdájának, hogy legyen szíves nem ideengedni a kutyáját, mert az enyém fél.

2011. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Én soha nem kapkodtam fel, addig amíg egyszer szét nem tépte egy "jaj nem bánt" nagy kutya. Olyan traumaként ért a dolog, hogy a mostani kutyámat először alig mertem sétáltatni, konkrétan sírógörcsöt kaptam ha megláttam egy idegen nagy kutyát. Azóta sokat javultam, már nem kapkodom fel, de ha lehet kerülöm az érintkezést a szabadon lévő idegen kutyákkal, ha meg nagyon jön és a gazdi nagyon szarik rá akkor igen felkapom. Lehet ítélkezni, de akinek még nem ölték meg a szeme láttán a kutyáját, az nem tudhatja milyen érzés, a nagy kutya gazdik meg pláne nem hisz a nagy kutyák ha össze is mennek, nem halnak meg egyetlen harapástól, egy kicsinek esélye sincs... És nem érzem úgy hogy nekem kellene változnom, amíg egyes gazdik ilyen felelőtlenül tartják a megbízhatatlan kutyájukat(póráz nélkül, kert kapu nyitva...) addig én igen is hisztizni fogok, és megvédem a kutyámat.
2011. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

nekem van egy tacskóm meg egy kopóm. amikor csak a tacskó volt sosem kapkodtam fel, de mindig előre megkérdezem ha jön vmi kutya h harap e. egyszer ment neki egy nagy kutya (az enyém abszolut barátságos) de még időben le tudtam róla kapni, hál isten nem vagyok szivbajos azonnal odanyúlok. durr két pofon.

sajnálom azt akinek már megtámadták/megölték a kutyáját. hát náluk nem is csoda az ilyen reakció a nagy kutyásokra.

de tényleg sokszor látok ok néljkül rettegő gazdikat és pici kityájukat sajnos.

2011. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Csak mert mi is sétáltattunk vizslát, volt ott több kutyás is, mások hagyták, hogy összeszagoljanak. Kisebb fajta kutya is volt több, de az egyik gazdi már kapta is ölbe a terrierjét, a kutyán meg látszott, hogy nem igazán erre vágyik.


Utolsó, mennyire volt szocializálva az elpusztult kutyusod? Úgy értem, nem hergelte a többi kutyát? (Vannak olyan jellemű ebek, amiknek az ez egyik életcélja, hogy más kutyákat bosszantson, nekünk is volt egy ilyenünk évekkel ezelőtt.)


Egyébként pont hogy nem kerülni kéne az érintkezést idegen kutyákkal, mert minden kutyának szüksége van új indegerekre, szagokra.


Az persze megint más, hogy vannak emberek, akik direkt hamis kutyát tartanak, és nem lehet végigmenni az utcában gyalog vagy biciklivel, mert a rozzant kerítésen kitörnek a fenevadak.

2011. okt. 11. 12:49
 9/17 A kérdező kommentje:
A kopós-tacskós előtti válaszolóhoz szólt az előző írásom.
2011. okt. 11. 12:50
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

ma 12:39 vagyok

A kutyám teljesen jól szocializált volt, kutyasuliban jártunk, szinte csak nagyobb kutya haverjai voltak, abszolút nem volt se domináns se kekeckedő. épp ez volt a baj, barátkozni akart.

Nem értek veled egyet abba hogy miden idegen kutyával haverkodni kell, ha látom hogy szabadon van egy kutya és a gazdi nem figyel rá, esetleg ott sincs, akkor nem fogok oda menni kockáztatni. Ha pórázon van, vagy közös megegyezéssel összeengedjük a kutyákat, úgy hogy mindketten figyelünk, ugrásra készen, akkor természetesen nincs semmi gond.

2011. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!