Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi keverék kutya vagy...

Menhelyi keverék kutya vagy fajtiszta?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy ha menhelyről hazahozok egy kutyát annak megmentem az életét, miért jobb egy menhelyi kutyus, mint egy fajtiszta tenyésztőtől?
2011. okt. 11. 16:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

hát igen az lehet hogy egy menhelyi kutyának olyan lelki/viselkedési problémája van amit nehezen lehet megjavítani hisz nem lehet tudni hogy mit élt át..


viszont egy tenyésztőnél vásárolt kutyát úgy nevelsz ahogy akarsz ,persze ha nem neveled akkor egy neveletlen ,szocializálatlan kutyád lesz..


én ha már külön fogok élni a szüleimtől akkor tuti lesz egy menhelyi kutyusom :)

2011. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A menhelyről kihozás tényleg kockázatos, de erre vannak az ideiglenes gazdik. Aki még tapasztalatlan az válasszon ideiglenes gazditól, ott pontosan eltudják mondani milyen a kutya, mik az igényei, mire kell figyelni és szoktatva van a családi élethez, egyedüllét, gyerek, kirándulás, programok stb...

Én is inkább menhelyi vagyok, számomra nagyobb öröm megmenteni egy életet, akit egyszer szintén valaki "legyártott" aztán kidobta. De ez az én személyes véleményem.

2011. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

16:13 Dehogy is! Csak kutyát szeretnék, és többen mondták, hogy válasszak menhelyi kutyát és kíváncsi voltam, hogy melyiket érdemesebb.

2011. okt. 11. 19:36
 14/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, én azt ajánlom összegezd az igényeidet. Pl. fizetnél-e 80ezernél többet egy kutyáért (ha nem, akkor menj menhelyre, mert felelős kutyatartó nem támogat szaporítókat). Mik a céljaid vele (szépségverseny, agility, vagy csak sportolás...), mekkora testű legyen, kinti/benti/családbarát etc. Ha tudod az igényeidet, könnyebben találsz szimpatikus fajtát, ill. megkönnyíted a menhelyesek dolgát, hogy milyen kutya való neked. Bármelyiket is választod, nagy felelősség, és egyik sem "érdemesebb" a másiknál. Jó tenyészetből származó kutyus kiszámíthatóbb, de ugye sokba kerül. Mindegyiknek van előnye/hátránya.
2011. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%

Nem jobb a menhelyi. A fajtatiszta sokkal szebb, tisztában vagy a tulajdonságaival (életkor, belső tulajdonságok, testsúly, mozgásigény, szőrápolás) amikor elhozod.

Amit a keverék "pártiak" mondanak: Életet mentessz meg. De tegyük fel, hogy elhozol egy kutyát a menhelyről, nem egy fajtatisztát tenyésztőtől. Attól még ugyanannyi kutya marad a világon, és lehet, hogy egy fajtatiszta kerül menhelyre vagy fajtamentőkhöz. Ennyi.

2012. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%
Mi az h a fajtatiszta sokkal szebb?
2012. máj. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

Érvelnék én is.

Keverékek mellett

Nem hajlamosak öröklött betegségekre, általában amikből "összekutyulták" őket, azokból a fajtákból a jó tulajdonságai öröklődnek tovább.

Egyedi, és tényleg szerelem első látásra alapon van az, amikor kiválasztasz egy kutyát. Amikor esetleg elmész egy menhelyre és meglátsz egy nagyon esztétikus, szeretetéhes kutyát, aki belenéz a szemedbe...Nos, nem lesz kérdés, mit választasz.

Nagyon okosak, bár belőlük is van taníthatóbb, lustább. A menhelyen általában a bent lévő kutyákat ismerik, személyiségükhöz mérten bánnak velük, tudnak róluk mesélni. Egy gyepmesteri telepen leszarják, milyen a kutya, csak beviszik. Így ott neked kell kitalálni, milyen lehet a kutya. (A Vigyél Haza! alapítvány az Illatos úti kutyusokat menti ki, és adja tovább, szóval az is előfordulhat, hogy magánszemélyek indeiglenesben kimentenek egy szimpatikus kutyust, és hirdetik, kiismerik, tanácsot tudnak adni.)

Ha egy kölyök egyedet választasz, az nagyon mókásan szokott folyni, mivel nem tudod, mi lesz belőle, mekkora lesz. Belülről is teljesen alakíthatod, és mivel nem ismered az előéletét (10 hetes , pár hónapos babákra gondolok például) így nem is fogod sajnálni, nem is fogod elkényesztetni, sokkal jobban meg tudod, milyen lesz a kutya és igényeidhez mérten oktathatod.

Azt nem mondom, hogy ingyen van (4-5000 ft) de ha ingyen is lenne, azt úgyis behozná az oltások, orvosi vizsgálatok, ivartalanítás ára, étel, felszerelés.Szóval ha valakinek nincsen pénze az ne is vállaljon kutyát, tapasztalat! Sok pénzt felemésztenek ezek a kis szőrcsimbókok!:)

Érvek a fajtatiszta, pedigrés kutyák mellett

Egy megbízható tenyészőtől ugyan drágán juthatsz hozzá a kiskutyához, de profi párosításból került ki a kutya, és biztos lehetsz benne, hogy a tenyésztő tudja, mit csinált. Ugyan minden fajtának vannak öröklött betegségei, berögzött szokásai, lehet, hogy ez a tenyésztő épp olyan kiskutyákat tenyésztett ki, akikben ez nem fordul majd elő. (de ezesetben Te zsákbamacskát kapsz)

Kiállítások. Szép dolog nevezni egy kiállításra, nyerni a kutyával, de ez is sok-sok energiát megemészt. Minden nap gyakorolni egy kis ringdresszúrát, beállítani a kutyát, rendszeresen kozmetikázni, fajtatáppal etetni, figyelni rá, ne hízzon el mégis igencsak nehéz dolog, de az a büszkeség, amit egy megnyert kiállítás után magadban érzel, kárpótolhatatlan, feledhetetlen!:)Ha jól tudom, az Agility VB-re is csak törzskönyves kutyák juthatnak ki, így az is érv a fajtakutyák mellett.

Általános leírásban jól jellemzhetők, így tudni fogod, mi várhat rád. Energiaigényüket, taníthatóságukat, méretüket, szellemiségüket tudni fogod, így hamarabb tudsz kutyát választani.

Remélem segíthettem, mindkét alternatíva mellett próbáltam elfogulatlanul érvelni.

2012. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Menhelyi.

4 kutyám van. 3 külömböző helyekről. (nem részletezném, nem én döntöttem, kicsi voltam) és egy menhelyi. Nagyon megbántam, hogy a többi nem menhelyi. Szinte látszik az az alázatos tisztelet és szeretet amit mutat. És a boldogság.. akárcsak egy ember, tud értékelni, és velünk ellentétben neki nem múlik el (:

2014. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igazából, amelyik neked jobban tetszik, vagy amelyik szimpatikusabb. De azért arra figyeljünk, hogy egy menhelyi kutya is fajtiszt, hiszen kutyából van. Fajtatiszta az a kutya, akinek mindkét szülője ugyan abból a kutyafajtából származik, pl labrador, vagy Német juhász, husky estébé :)
2014. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyértelműen menhelyi! 6 menhelyi kutyám van, különböző korúként fogadtuk be őket. Mndegyik szépen besokott a családba, semmi gond nincs velük. Gyönyörűek, kedvesek, hálásak. Sosem adnék ki több tízezer, vagy akár százezer forintot egy fajtatiszta kutyára...
2015. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!