Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táp vásárlásánál mit kell...

Táp vásárlásánál mit kell nézni? Fehérje tartalmat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy jó tápban mindig sok a hús, és kevés a zöldség, amire igazából semmi szüksége a kutyának.

Ha valamilyen tápot veszel, annak a hátoldalán mindig az van feltüntetve legelőször, amiből a legtöbb van belőle. Ha az pl. kukoricával kezdődik, akkor rögtön láthatod, hogy igazából a zöldségek vannak többségben benne.

Én ajánlanám neked a Brit, Profine, Acana, stb. tápokat.

Ezek prémium minőségű tápok, és a Brit meg a Profine nem is olyan drága.

2011. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Túrót! Az összetételt! A fehérje lehet akár szója-fehérje is, ami finoman szólva sem jó a kutyáknak, vagy valami kukorica vagy búza glutén, ami nagyon allergén. Az összetevők viszont sokat elárulnak a minőségéről. Jó tudni, hogy a hatályos jogszabályok értelmében a termékeken (nem csak a tápok, hanem az emberi fogyasztásra szánt élelmiszerek esetében is) az összetevők listáján az alapanyagokat azok mennyiségi sorrendjében kell feltüntetni. Ami legelöl van, abból van a legtöbb, amiből a legkevesebb, az a legvégén. A jó táp hús alapú, lehetőleg sem kukoricát, sem búzát nem tartalmaz, viszont vannak benne zöldségek, tojás, esetleg még glükozamin és kondroitin.
2011. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésből.. de én nem ezt írtam? :D:D:D:D
2011. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek mindenkivel :D

Még annyi, ha nagy vagy óriás testű kutyád van, akkor érdemes adni neki zöld kagylókivonatot (Pl. Vetri Care), ez nagyon fontos az izületeknek!

Royal Canin, Hill's, Belcando stb. ezek a tápok is jók!

Keress rá esetleg a neten, hogy prémium ill. szuperprémium tápok, meglátod egyből, hogy mik tartoznak közéjük.

2011. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tyler913 ***** válasza:

ma 19:50

Te pl. azt irtad,hogy a zoldsegre nincs szuksege a kutyanak,ami hulyeseg.Igenis kell zoldseg-gyumolcs,a termeszetben is eszik a kutyafelek.Ami folosleges,azok a gabonafelek-a kukorica emlitesevel tenyleg igazad volt.


Egyebkent a tobbiek leirtak mindent,csak ismetelni tudom.Inkabb markat irnek: Acana,Royal Canin,Pro Plan,Eukanuba,illetve az en kedvencem,az Orijen.Ez utobbi piszok draga,de a legjobb minosegu tap,ami itthon kaphato.

2011. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Royal Canin miért olyan jó táp, mikor búza és kukorica is van benne? (nem kötekedni akarok, most én is ezt etetem)
2011. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tyler913 ***** válasza:
100%

Amennyire en tudom,az Orijen-t kiveve gyakorlatilag minden tapban vannak gabonafelek,amik gyakorlatilag foloslegesek a kutyanak,de a gyartonak nem eri meg 80% husbol kesziteni a cuccot.Ennek ellenere egy szpremium tapot az emel ki az atlagbol,ha

1.Magas a hustartalma

2.Ez a hustartalom nem husipari mellektermekbol (karom,szarv,pata,szor,stb.),hanem jo minosegu husbol szarmazik

3.Vannak benne kiegeszito cuccok,pl. gyogynovenyek,izuletvedok,stb.


Ezert irtam,hogy a Royal elvileg jo tap.

2011. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minél több hús tartalom legyen benne és ne lageny tele adalék anyaggal illetve tartósítószerrel.
2011. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Legjobb kutyakaja: főzz össze neki húst zöldségeket alkalommal tésztát!én szoktam bele rakni tápot hogy erősödjön a foga!Ez általában TESCO-s táp szokott lenni!
2011. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én már csak márkát ajánlanék. applaws. Alpha Zooban találtam rá, mikor macskakaját kerestem. 80%hús és semmi szinezék, adalékanyag stb. árban pedig jóval az acana alatt marad.
2011. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!