Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok olyan kutyafajtát,...

Mondanátok olyan kutyafajtát, ami nagyon családbarát, és nagyon nagyon szereti mind a gyerekeket, mind az egész családot?

Figyelt kérdés

Minél kisebb termetű, annál jobb, mert a kertünk nem túl nagy, így sajnos egy nagyobb testű kutyának nem biztos, hogy ideális lenne.


Férjemmel még csak ketten vagyunk, de a közeljövőben érkeznek az ikreink, és szeretnénk egy olyan kutyust, aki majd a gyerekeinket soha nem fogja bántani, szeretni fogja (még mikor kis tipegő, akkor is). tehát egy biztonságos családbarát kutyát szeretnénk, és természetesen tenyésztőtől.


Nagyon nagy szükségem van a segítségetekre, mert tanácstalan vagyok e téren. Köszönöm kedvességeteket!


2011. okt. 11. 20:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Az több, mint 400 négyzetméter! Bőven elég, lehet nagy kutya is. Mondjuk leonbergi. De az alap, hogy gyereket kutyával soha nem hagyunk egyedül!
2011. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
cairn terrier- kíváló szaglás, örök játékos, kicsi, gyerekekről levakarhatatlan, hátrány a miénknél: gyenge immunrendszer , de ez lehet hogy csak nálunk van.
2011. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Collie vagy sheltie. A collieról tudok nyilatkozni. Bár nem kistestű, a mozgásigényét könnyen ki lehet elégíteni napi 1-2 óra sétával és a kert is bőven elég lenne neki. Nagyon gyerekszerető, nyugodt, türelmes, végtelenül finoman bánik a gyerekekkel, így kicsik mellé is nyugodt szívvel ajánlom. Tenyésztőt is tudok ajánlani, akinél november környékén várhatók kiskutyák nagyon jó szülőktől, nekem is tőle van kutyám(most 9 hónapos) és terápiás kutyának tanul, egészséges, gyönyörű, fantasztikus természetű collie. Ha tehetitek inkább szukát válasszatok, mert jóval könnyebben kezelhetők és simulékonyabbak, mint a kanok.

A sheltie bár kisebb és ugyanolyan barátságos, kedves fajta, sokkal nagyobb a mozgásigénye a collienál.

2011. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Labrador Retriever! Imádja a gyerekeket, jó tenyészetből választva iszonyúan nyugodt, soha sem kap oda, gyermekek mellé a legideálisabb. Viszont készüljetek fel, hogyha nem menhelyről hozzátok a kutyust, akkor akár 80-100 ezer forintba is belekerülhet, ugyanis jó tenyésztő ennyiért ad kutyát (viszont ezekre egészségügyi garanciát is vállal a törzskönyv/chip/oltás/EÜ szűrés mellett) ha nem tenyésztőtől veszitek, könnyen kifoghattok beteges, labilis idegrendszerű kutyát, ami a gyerekekre potenciális veszély!!
2011. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A pénz nem probléma! Nem szeretnénk ezen spórolni! A lényeg, hogy a kutyus egészséges legyen, és "biztonságos"..
2011. okt. 11. 21:15
 16/31 anonim ***** válasza:
34%
Sima egyszerű angol cocker spániel! A tarkák a legjobbak. Sokat használnak terápiás kutyaként, van olyan tenyésztő is, ahonnan sok ilyen kutya kerül ki. Kicsi, okos, mindent elvisel, imádja a gyereket, nem akkora, hogy fellökje, de nem olyan kicsi hogy megsérüljön a játékban. Ha nekem kellene választanom akkor 100% hogy spániel lenne. A pásztorok jók, de terelik a gyerekeket, plusz többet kell velük foglalkozni. A terrier külön műfaj, a labrador-golden vonal jó, de kölyöknek nagyon rosszak. Nem tudom miért, de így van. Én terápiás kutyákkal foglalkozom, ez a tapasztalatom. De bármilyen fajtát is választasz általában igaz, hogy meg lehet találni az alom legnyugodtabb és legkiegyensúlyozottabb kutyáját már 8 hetesen is, és nyugodtan kérj segítséget a korai nevelésnél és jó kutyád lesz :)
2011. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Akkor jó :) Fenntartom a labrador tippemet, iszonyúan család és gyermekbarátak, jó neveléssel nagyon nyugodtak is, nem véletlenül őket képzik ki legtöbbször vakvezető kutyáknak :) A golden sem rossz választás, viszont talán a hosszabb szőre miatt kevésbé megfelelő, mint a labi, nehezebb tisztán tartani.
2011. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

ma 21:19


Érdekes, amit mondasz a golden/labi kölykökről. Nekem eddig csak labikkal volt dolgom, mindig sikerült kiválasztani az alom legnyugisabb kutyáját, sosem volt gondom a viselkedésükkel. Ellenben cockerrel sajnos volt :(

2011. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
34%
pit bull vagy amerikai bulldog
2011. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Hovarju ***** válasza:
100%

Kedves kérdező !


Én a labradort, golden retrievert, vagy a berni pásztor ajánlanám. Egy rendes tenyészőtől vett egyed megfelel kisgyermekek mellé.

De ha megengedsz egy tanácsot: ne vegyetek még kutyát, ha az ikrek hamarosan megszületnek. Várjatok vele legalább 1-3 évet. Szerintem két csecsemő mellett nem lesz idő még egy kölyök kutyára is. A 3 éves gyerekeknek már biztonsággal meg lehet tanítani, hogy ne tépje a kutyát. Illetve kutyát, bármilyen barátságos is nem hagyunk felügyelet nélkül gyerekkel.

Vagy ha nem akartok sokáig várni a kutyusra válasszatok egy 2-3 éves kutyát. Ekkora már biztosan látszik a habitusa a kutyának és könnyebb vele bánni.

Nagyon jó babázást és kutyázást kívánok !!

2011. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!