Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az oka annak, hogy egyes...

Mi az oka annak, hogy egyes kutyafajtáknak a szeme csipásodik? Mitől?

Figyelt kérdés
Havanese kiskutyámnál vettem észre, fehér a szőre a szeme körül, és így eléggé szembetűnő a jelenség. Mitől csipásodik a szeme vajon?
2011. okt. 12. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden állatnak csipásodik a szeme.
2011. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért ? Neked nem csipásodik? Micsoda kérdés ez? A kutyáknak is csipásodik a szeme, teljesen normális.
2011. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem az a gondom, hogy csipásodik...:D

Egyébként jól kinéznék, ha az én szemem ilyen mértékben csipásodna. Természetesen nem az olyan enyhe csipásodásról beszélek!!!Ezért is kérdeztem meg! Barnán meg van folyva a szeme alatt, embernél azért ilyet nem hinném, hogy látsz!

2011. okt. 12. 12:19
 4/9 anonim ***** válasza:
A kutyáknak sokkal jobban csipásodik a szemük, és amíg mi emberek meg tudjuk törölni, arcot tudunk mosni, addig ők erre nem képesek. Ha extrém módon csipásodik, akkor meg valami egészségügyi oka van, amit kezelni kell.
2011. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sampon nem mehetett bele esetleg fürdetésnél? Nálunk 1x volt már ilyen, én pár napig Visine-t csepegtettem a szemébe és utána meggyógyult. De persze ha más a kiváltó ok, akkor mindenképp doki!
2011. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem ment bele sampon. De azóta eszembe jutott valami, amit még régebben olvastam a pekingi palotapincsikkel kapcsolatban. Ők például képzeljétek el, a szemváladékukkal jelölnek meg bizonyos dolgokat, akár személyeket. És tényleg, a pekingijeim olyanok voltak, hogy a fejüket, szemüket odadörzsölték a ruhánkhoz. Szóval azt hiszem ezzel meg is fejtettem a saját kérdésemet, hogy mért csipásodik jobban a kutyák szeme! Azért mert esetleg az is valamiféle jelölési technikául szolgál náluk!
2011. okt. 12. 13:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is megfigyeltem már ezt a csipásodós dolgot amiről írsz, de én csak bichonoknál láttam ilyet. Nekem westiem van, szintén fehér, mégsincs soha olyan folt a szeme alatt. Más westienél sem látam még. Ez olyan bichon dolog lehet.
2011. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kistestű kutyáknál figyelhető meg ez a jelenség, azon belül is inkább a fehér színűeknél szembetűnő. Teljesen normális, nem kell aggódni.
2011. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én havanesemnek is tiszta csipa a szeme :) fürdetésnél ki szoktam szedni utána pedig levágni a szőrét hogy ne ragadjon bele később olyan hamar.
2012. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!