Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan budapesti menhelyet...

Olyan budapesti menhelyet keresek ahonnan ki lehet hozni kutyust próbára és a ha nem jön ki a családdal cicával stb. akkor minden kötelezettség nélkül vissza lehet vinni. Tudsz ilyet?

Figyelt kérdés
Gondolom vannak olyanok akik egyébként is nyitottak az ideiglenes befogadókra. Egyébként kistestű, rövid szőrű, fiatal kutyust szeretnénk befogadni.
2011. okt. 12. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kutyakölcsönző, aztán ha megtetszik megveheted?

Volt egy film amiben az árvaházi gyerekeket lehetett kipróbálni aztán örökbefogadni ha "bevált". :D

2011. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
nincs, neked meg ilyen elvekkel nem kell kutya
2011. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Noé? Vagy Lelenc? Ők szoktak próbaidőre adni kutyust. De ne így kezdd, hogy ha nem jöttök ki, akkor ugye visszaviheted-e, mert akkor biztos nem kaptok kutyát...az a céljuk elsősorban, hogy végleges, szerető gazdit találjanak a kutyáknak, nem kutyakölcsönzők. Ha valami olyan probléma van, ami miatt tényleg nem maradhat, akkor úgyis visszafogadják.

Menjetek el az egész családdal, vigyétek el sétálni, amelyiket kinéztétek, akár többször is, mielőtt hazavinnétek. Úgyis el fogják mondani, hogy milyen a természete, hogy jön ki a többi állattal, meg te is kiismered nagyjából, ha többször is meglátogatod.

2011. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Hú de nagyszájúak itt egyesek, azért szerintem kicsit visszakéne venni már ebből a nagy szájhősállatvédősdiből.


A legtöbb menhely abszolút nyitott az ideiglenes befogadókra. Persze előre tisztázni kell, hogy nem biztos, hogy gazdisodásig nálad maradhat a kutya (mert ideiglenesnél addig szokott), csak ha kijön a cicáddal és a többi családtaggal.


Ha jól tudom, a golden fajtamentés pl. eleve csak ideiglenesbe ad kutyát, és azt lehet véglegesíteni később. A futrinkánál is lehetsz ideiglene befogadó, ott úgy van, hogy az ideiglenesnek előjoga van a kutyára, azaz ha van gazdijelölt, de az ideiglenese megtartaná mégis, akkor maradhat.


A Noénál is tudsz ideiglenesbe vinni kutyát, örülni szoktak neki.

Persze azt játszani nem szép dolog, hogy ez nem jött be, kérek másikat, az se jött be, mégegyet kérek, mert ezzel méginkább megtöröd az alapból megtört kutyákat.

Tehát csak akkor menj ebbe bele, ha eléggé felkészültnek érzed magad kutyanevelésileg, illetve alaposan kiismered előtte a kutyát, és nyugodt lélekkel vágsz bele, azzal a hozzáállással, hogy mindent megteszel annak érdekében hogy meg tudd tartani.

2011. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy rossz hozzáállás az, hogy meg akarok menteni egy menhelyi kutyust, egyszerűen csak attól félek, hogy egy máshol szocializált kutyának nem fognak tetszeni a gyerekeim vagy nem jön majd ki a macskával.
2011. okt. 12. 15:29
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Persze, előfordulhat, hogy nehezebben barátkozik meg más állatokkal, emberekkel. De neked minden erőddel azon kell lenned, hogy a helyzet rendeződjön, és ne merészeld visszavinni az első adandó alkalommal.

Ezek a szerencsétlen menhelyi kutyák megjártak már minden sz@rt, ha ezek után Te képes vagy eldobni magadtól csak azért, mert nem megy minden simán, akkor inkább bele se kezdj.

De a legtöbb menhely természetesen visszafogad kutyát, ha a helyzet úgy alakul. Mondd el, hogy természetesen Te is izgulsz, vannak aggályaid. Van egy cicád, és örülnél, ha gond nélkül megbarátkoznának.

Az ideiglenes befogadó más. Ő magához vesz kutyát, de nem adja vissza azért, mert nem megy minden könnyen. És az ideiglenes befogadónál lévő kutyákat továbbra is hirdetik, hogy gazdit keresnek.

Ha kutya mellett döntesz, legyél nagyon jó gazdija. És ne feledd, felelős vagy a "rózsádért". Sok sikert!

2011. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Remélem lesz még egy jó problémás gyereked! Majd vidd vissza a kórházba, h neked ez mégse kell!
2011. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan nem értem, miért kell lehurrogni azt aki jószándékú? Ide tényleg csak acsarkodni jártok? Éljétek ki a domináns hajlamaitokat inkább a kutyákon. Amúgy nálatok hány kutya volt ideiglenesben, hány örökbefogadott kutyátok van? Vagy "akkor még nem tudtam ezért szaporítótól vettem" típusú állatvédők vagytok ti is?


Kérdező, nem kell foglalkozni velük. A szíved tiszta, és nem hűbelebalázs módjára akarod kiválasztani azt amelyiknek kék szeme van, vagy göndör szőre, hanem előre gondolkodsz és szeretnél megfontolt döntést hozni. Természetes, hogy vannak fenntartásaid az örökbefogadással, hiszen felelősséget vállaltál már egy másik állatért, és pláne a gyermekeidért. Ha jártas vagy valamennyire kutyanevelésben, akkor biztosan tudod te is, hogy minden probléma orvosolható, az elmúlt egy évben 4 macskagyűlölő kutyát szoktattam macskához az otthonomban, anélkül, hogy bárki megsérült volna. Nyilván felelős döntést készülsz hozni úgy, hogy mindenki jól járjon. Szerintem nagyon is tiszteletre méltó, hogy nem az expresszen vadászol 10 ezres kölykökre, hanem mentésben gondolkodsz, és azt is alaposan átgondolva szeretnéd megtenni.

2011. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden normális menhelyen visszaviheted, ha nem "válik be". Mi a menhelyünkön szó szerint kérjük is ezt. Inkább mint, hogy a harmadik szomszédban kössön ki, 1,5 m láncon.

Beszéld meg a választott menhellyel .. mi sajnos vidékiék vagyunk.

2011. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

tetszik, nem tetszik igaza van a többségnek. Kedves hogy megakar menteni egy menhelyi kutyát, de milyen már hogy nem megoldja hanem visszaviszi?

2 utcáról mentett kutyám van, egyik beteges a másik meg nehezen kezelhető hiperaktiv és nem adtam őket se sintérttepelre se menhelyre, pedig albérletben lakom. tehát nekem ne mondja senki h helyes dolog visszavinni, mert ez meg az.

2011. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!