Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan budapesti menhelyet...

Olyan budapesti menhelyet keresek ahonnan ki lehet hozni kutyust próbára és a ha nem jön ki a családdal cicával stb. akkor minden kötelezettség nélkül vissza lehet vinni. Tudsz ilyet?

Figyelt kérdés
Gondolom vannak olyanok akik egyébként is nyitottak az ideiglenes befogadókra. Egyébként kistestű, rövid szőrű, fiatal kutyust szeretnénk befogadni.
2011. okt. 12. 15:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nincs igaza a többségnek. Inkább kerüljön vissza mint egy utált, nem szeretett kutya legyen bárhol ...

A kutyának esély ...

2011. okt. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

Én is mentettem nem egy kutyát. Sosem gondoltam,hogy lesz olyan probléma,ami miatt vissza kell adnom egy ideiglenest.

Aztán jött egy abszolút szocializálatlan, 4 éves kutya. A szívem csücske volt, mindenben alkalmazkodott, hihetetlen szeretet volt benne.

Aztán a fiam egyszer átölelte a nyakát. A kutya bekattant,acsarkodva kapott a kisfiam arca felé. Annyi szerencsém van,hogy el tudtam kapni a nyakörvét, különben lehet,hogy a gyermekemnek most hiányzik a fél arca. Ezek után visszavittem. Meg sem próbáltam rehabilitálni. Egyszerűen nem voltam képes bízni benne.

Zokogtam,mint egy gyerek,mikor beraktam a szállítóba,de muszály volt.

Nem szabad ítélkezni. Bármi történhet

2011. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont, azt hiszem erről nem is kell többet beszélni! És nincs igaza a többségnek! Mindenki a gyerekét helyezi előtérbe, nem egy kutyát, és ez így van rendjén. Hiába szeretjük, imádjuk a kutyákat, azért lássuk be a gyerekünk biztonsága, egészsége többet ér!
2011. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A legtöbb alapítvány 2 hét próbaidővel add örökbe kutyát. Ez azt jelenti hogy 2n hétig fenn tartják a helyét és ha megoldhatatlan probléma merül fel akkor visszaveszik. Mint ahogy mér feljebb is írták, ezzel nincs semmi baj, hiába tetszik egy kutya, ha a mindennapokban egyszerűen nem találjátok a közös hangot, és nincs mindenkinek annyi pénze, ideje hogy hónapokig otthon üljön és rehabilitálja a kutyust. De az esély kicsi hogy rosszat vigyél haza, hisz a "tisztességesebb" alapítványok pontosan áttanulmányozzák a család és a kutya igényeit is. Érdemes lenne ideiglenes gazdiknál nézni, hisz egy ketrecből kihozott kutyáról, még a legfigyelmesebb ott dolgozó önkéntes sem tudja biztosra elmondani hogy fog házban, családban viselkedni. Ezzel ellentétbe, egy ideiglenes családban lévő kutyusról pontos eltudják mondani hogy viselkedik adott helyzetekbe, mire kell figyelni, elő van nevelve egyedülléthez, programokhoz, gyerekhez stb...

A pilisbudaikutyások egy nagyon jó egyesület, telephelyük nincs, ideiglenes családokkal dolgoznak, ezért nem mentenek ipari mennyiségben, de azt a keveset igazán tisztességesen, szívvel, lélekkel csinálják, személyes tapasztalataim szerint az egyik legrendesebb állatvédő egyesület.

Van is fiatal kistestű kutyájuk, nézd meg őket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Sok sikert a kutyázáshoz!

2011. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 MME ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy minden menhely, illetve fajtamentés így működik. Sok helyen nincs próbaidő, viszont a kutyát visszaveszik mindenhol - tudtommal. A próbaidő lényege, hogy adományt addig nem kell adnod, amíg le nem telik, ha nálad marad. De kinek van szíve egyébként is úgy adomány nélkül kjönni menhelyről kutyával?


Én is adtam már vissza IDEIGLENES kutyát fajtamentésnek. Simán elviseltem, hogy rám támadt, beleharapott a mellkasomba és a vállamba - de amikor a 10 éves húgomat lerántotta és fejen harapta (argentin dog volt), akkor ment a telefon, hogy itt nem maradhat.

Ne haragudjon a világ, de azért könyörületből nem sodrom tényleges életveszélybe egy gyerek életét. Vagy más állatét, hozzátartozóét. Egyszerűen rehabhoz pont nem olyan körülmények kellenek, amelyben egésznap fegyelmezzük a kutyát.

Ha macskagyilkos, akkor először terápiázni kell, és utána mehet macskás környezetbe. Vagy nincs igazam? Igenis ilyen problémáknál át kell adni annak a terepet, aki alkalmasabb környezetet tud teremti a kutya rehabjához, és ez vonatkozik örörkbefogadási és ideiglenesbe fogadási szándékra egyaránt.

2011. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%
Az ilyen embernek valóban nem való se kutya, se semmilyen állat, mert eleve primitív a gondolkodása. Annak a kutyusnak még a menhelyen is jobb dolga van.
2011. okt. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok,akinek a gyerekére támadt az ideiglenes kutty.

Nem értem az embereket. Valószínű,aki eleve így tesz fel egy kérdést,az nem tapasztalt kutyás. ( kérdező,ez nem bántás,csak tapasztalat )

Namost egy kezdő kutyás egy esetleg komoly problémát csak szakértő segítségével tud esetleg megoldani. Erre nincs mindenkinek pénze.

Vagy vegyük az én esetemet. Hova tettem volna a kutyát,míg rehabilitálódik?

Mert ugye nem mehetett a gyerek közelébe. És hogy élt volna az a kutya,ha folyton érzi,hogy nem bízom benne?

Imádom a kutyáimat,a mindeneim.

Viszont ha a gyermekem testi épsége, vagy a kutyák között kell választani,kövezzetek meg,de én a fiamat választom.

És azt hiszem,nem én vagyok gonosz,és stb,hanem aki egy kutyát válasz a gyermeke helyett. ( hozzáteszem már meglévő gyerekre gondolok,és nem arra,akiknek kutyája van gyerek helyett!)

2011. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!