Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Porcijó kölyök száraz kutyatáp...

Porcijó kölyök száraz kutyatápról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyámnak nagyon bejött! :D
2011. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nincs, mert az összetétele alapján még a wc-n sem húznám le, annyira rossz.

Inkább adj neki házikosztot, vagy jobb minőségű tápot, mert a szemetet veszed meg ha ezért pénzt adsz ki.

Az nem indok, hogy szereti a kutya, az ember is szeret sokmindent, mégsem azt eszi minden nap, mert egészségtelen és káros.

2011. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Szia!:)


Ma már válaszoltam egy másik kérdésedre, én írtam a bazihosszú választ.:D


Látom, még mindig nagy dilemmában vagy!:)


És gondolom, jót akarsz, de olcsón...

Ha főzöl a kutyára, szinte semmivel nem lesz olcsóbb az etetése, mintha Happy dogot vagy más hasonló árkategóriás kaját adnál neki...

(Egy napra minimum 300 ft-re fog kijönni...)


és beigazolódott a "gyanúm", hogy kölyök kutyáról van szó.


A Porcijót felejtsd el... bármi jobb annál.

Lehet, hogy ízlik a kutyáknak, de elmondom miért: ugyan azért, amiért nekünk a chips.:) ízfokozók.

Miért kell az ízfokozó?

Csúnyát mondok, de nyugodtan értsd szó szerint: Azért, hogy a trágya szagát elvegye.



Ha olcsón akarod "megúszni" a kölyök etetését, akkor kapjon maradékot és Romeot.

(Ahogy írtam, az Aldiban lehet kapni.)

A konzerveket is el lehet felejteni.

+ vitaminnal ne tömd, ha az orvos nem mondja, a kalciumot tablettában pedig felejtsd el, mert olyan csontkinövése lesz a kutyának, hogy csak lesel... (A kölyök szervezete nem tudja szabályozni a kalcium felszívását, tehát minden beépül a csontokba.)



Ha szeretnéd, hogy összeállítsak a kutyának olcsó, de jó házikosztos étrendet, írj, és válaszolok.:)

(de tudnom kell, mekkora a kutyus, milyen fajta (ha keverék, akkor azt), mennyit van mozgatva, kan/szuka, és lesz-e ivartalaníttatva!:)

(Ha ivaros, több energiára van szüksége.)

2011. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm minden segítségedet - és természetesen azokét is, akik eddig is válaszoltak a kérdéseimre.


Nos, akkor válaszolnék a kérdéseidre:

3 és fél hónapos fajtatiszta berni pásztorkutyáról van szó, szuka, tervezzük az ivartalanítását, de legfeljebb jövőre, még ez is bizonytalan.

Van egy nagy kertünk, ott mozog, és természetesen sétáltatni is szoktuk naponta, 20-30 percig - ennek kitolását ahogy nagyobb lesz, tervezzük.

2011. okt. 12. 22:05
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon megköszönném az étrend összeállítását, amennyiben ez nem jelent számodra gondot.


Igazából kezdetben konzervet is adtam neki, de ez mára teljesen el lett hagyva, mert azt tapasztaltam, hogy híg tőle a széklete - ugyanilyen volt a kutyaszalámitól is.

Tápot kap - Pedigree juniort -, és főzök neki.

2011. okt. 12. 22:07
 6/17 A kérdező kommentje:

Tényleges gondom csak a száraztápok miatt volt, mert küzködök magamban - váltsak, ne váltsak, és ha igen, mire.


Utánanézek az általad említett tápnak, köszönöm!

2011. okt. 12. 22:10
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

a pedigree rékkeltő. kérlek nézd meg az összetetelét. 4% fehérje a többi gabona. kutyád van nem lovad. az ilyen nagytestűeknél különösen oda kell figyelni h 1,5 éves koráig jó tápon legyen mert tönkremennek az izületei és olyan állatorvosi költségekbe ver h gatyád is rámegy. egy nagytestű kutyának egy csípőműtét 65 ezer...

a josera tápok nagyon jók és olcsók. komolyan etesd szeméttel a kutyád.

2011. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazad van. Ezért vagyok elbizonytalanodva....tényleg váltanom kell.
2011. okt. 12. 22:25
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nem egyszerű jól/olcsón kutyát etetni sajnos. Nálam ez a módszer vált be:


Táp: Dog Chow puppy vagy Happy Dog Natur croq a végén Brekkies excell junior. Mindet jó árban tudtam venni, ami 500 Ft/kiló alatt volt.


Emellett főtt kaja: Olcsó szárnyas/marha/sertés nyesedék, vagy húsosabb farhát, néha fehér csont játéknak. Hentesnél 200-300 ft egy kiló. Kimértem és lefagyasztottam, ha tudtam venni. Felforraltam a vizet a húsdarabokkal, raktam bele rizst, zöldséget vagy gyümölcsöt és egy kevés olajat tojást, vagy ami volt otthon. Kicsit főtt, majd lefedve puhult és mikor kihűlt megkapta a kutya.


A kutya gyönyörű, egészséges és lassan növekedett, magyarul nem mentek tönkre az ízületei a fogváltás problémamentes volt stb. Tudom hogy most le leszek pontozva, de a sok fehérje sem jó minden esetben, mert túl gyors növekedést eredményez.

2011. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, miért lennél lepontozva? Teljesen igazad van, a nagytestű kutyáknál a túl sok fehérje nagyon megterheli a szervezetet és sietteti a növekedést. Emiatt évekkel lerövidülhet a kutya élete!


A nagytestű kutyáknál kölyökkorban az a jó, ha ujjal ki lehet tapintani 1-2 bordáját.:)


Leírom a Romeo összetételét:

(Amúgy csak azért kampányolok ennyire mellette, mert olcsó, de jó minőségű az árához képest. Egyébként én mindenképpen Happy doggal etetnék, az állatorvosom szerint ez a legjobb egy nagytestű kutyának.)


Analitikai összetevők:

25% nyersfehérje, 16% nyers zsír, 2,5% nyersrost, 6,5% nyershamu, 1,3% kalcium, 1,0% foszfor.


(+ A vitamin, D3 vitamin, E vitamin, réz, cink, jód, szelén és antioxidánsok)



Eddig minden szép és jó, egy bibi van, hogy a Romeo felnőtt kutyáknak van.


Összeállítottam egy étrendet, de kiszámoltam, és így majdnem drágábban jönne ki, mint ha Acanát vagy Happy dogot adnál neki...


Az az igazság, hogy megpróbálhatsz ügyeskedni, hogy a Happy dog "fűszereit" + cukorrépát összekevered a Romeoval, de ez mindig rizikós...



Mit szólnál ehhez?

Mostantól minimum 8, de inkább 10-12 hónapos koráig kap Happy Dog juniort.

(Eddig tart a legkritikusabb időszak a növekedésben...)

Utána 1,5 éves koráig Happy Dog Natur croq - ez már olcsóbb.


Aztán akár Dog chow, akár Romeo...


Ha a Happy dogot (vagy az Acanát, mert ez a kettő kb. ugyanaz) választod kölyökkorára, akkor viszont az ég egy adta világon ne adj neki mást friss vízen kívül a kaja mellé!

Se maradékot, se rizst, se semmit.

(a jutalomfalat persze kivétel.:))


Szóval ha utána számolsz, ahhoz, hogy szépen fejlett, egészséges kutyusod legyen, árban és időben is (a főzésre értem) a Happy doggal jársz a legjobban...

(és ha neten rendeled, 2-3.000 forinttal olcsóbb.)


Valóban nem ezen a pár hónapon kellene spórolni, mert nagyon könnyen mellé nyúlhat az ember...

(Egy nagytestű kutya majdnem 25x olyan gyorsan fejlődik, mint egy embergyerek... a születési súlyát felnőtt korára majdnem megszázszorozza! Ezért olyan lényeges, hogy mi kerül be ilyenkor a szervezetébe.)



Ha továbbra is étrendet kérsz, leírom, amit összeállítottam, de ez messze nem lesz tökéletes.


(És meglepő, de ezt még az állatorvosoknak sem tanítják, tehát tőle sem tudnál segítséget kérni, ha csak nem nézett utána a dolgoknak, mint az én állatorvosom.)



Remélem, azért tudtam valamicskét segíteni, ha nem, akkor jelezd nyugodtan, és kiokoskodunk valami "aranyközépút félét"...:)

2011. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!