Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kettő, vagy annál több...

Akinek kettő, vagy annál több kutyája van, az anyagilag hogy bírja? Vállalnál-e két kutya tartását?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 00:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kutyám van és nem tudom mire gondolsz, az oltásokra, az etetésre? nyilván csak az vállaljon kutyát, aki tudja gondozni őket, szerintem két kutya tartása nem akkora anyagi áldozat, ha az ember nem vesz minden héten kutyaruhát meg új fekvőhelyet. :)
2011. okt. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Kb. az etetésre gondoltam.
2011. okt. 13. 00:38
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Anyáméknak kettő van, ráadásul az egyik nagy- berni. Hát nem tudom, nem mondták, h ne bírnák. Vesznek nagy zsák száraz tápot- jó nem a legdrágábbat, meg maradékot, ami olyan kutyának való azt megkapják- külön a mosogató mellett van egy tál, abba gyűjtik. Pl öcsém nem eszi meg a szendvicsét, akkor a felvágottat beteszi a kutya gyúűjtő tálba. ilyesmi
2011. okt. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk is két fiúkutyánk van, általában nem kerülnek sokba, de most pl mind a ketten megbetegedtek(kullancscsípés miatt) és ilyenkor azért nem egyszerű a helyzet, meg az ivartalanítás sem egy olcsó dolog. De imádjuk mind a kettejüket, hatalmas szeretetet adnak:) Viszont csak akkor szabad vállalni akármilyen állatot, hogyha ezeket belekalkulálod, és esetleg le tudsz mondani a saját érdekedről, hogyha közbejön valami sürgős dolog velük kapcsolatban...Üdv! :)
2011. okt. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
6%

Nekem két kutyám van és nem tudom mire gondolsz, az oltásokra, az etetésre?


Nemsoká jön az ebadó! 3000 ft/kutya évente+oltás 2500 ft+chip 4000 ft. Majdnem 10.000 ft. Még egyet sem éri meg tartani, nemhogy egy egész falkát.

2011. okt. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
49%
Kedves utolsó, egyrészt két kutya nem falka, másrészt pedig azt megnézem majd, hogy vidéken hol kötelezik majd az embereket az ebadóra, a csippelésre, satöbbi. :D A fővárosban lehet, hogy ez menő, de nem hiszek abban, hogy kötelezhetik az összes falubeli kutyatartót az ilyen baromságokra.
2011. okt. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
0%
..
2011. okt. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Azért az oltást nem sorolnám a baromságok közé.
2011. okt. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 kutyám van. 3 közepes méretű. Anyagilag jól tartom őket. Csak a 3 kutyából 2 az enyém igazság szerint. És a sétáltatás a nehezebb ugyanis össze szokott gabalyodni a pórázuk. Azért nem viszem őket egyesével mert én is elfáradok munka után meg így van csak időm, hogy egyszerre viszem őket.
2011. okt. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két kutyám van, az egyik kicsi (havanese) viszont allergiás a baromfihúsra, igy nem kevésbe kerül az ő etetése sem. Igaz nem veszünk nagyon drága eleséget, de azért mindent megkapnak. Addig mig nekünk lesz enni, addig nekik is. Az oltásokat évente egyszer ki lehet birni, és ha betegek lennének állatorvosra is előteremteném a föld alól is pénzt. Nagyon sok szeretetet adnak, bőven visszaadják a rájuk forditott pénzt és időt.
2011. okt. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!