Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatás nem sport?

A kutyasétáltatás nem sport?

Figyelt kérdés

Amikor megkérdezik, hogy sportolok-e mondom, hogy igen, kutyát sétáltatok napi 3 órát.

Erre mindenkinek az a válasza, hogy de az nem is sport.

Miért ne lenne sport?

Ami testmozgás az mind sport nem?


2011. okt. 13. 07:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%

nem, nem sport, az testmozgás

a sportban adott szabályok szerint játszanak általában

2011. okt. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%
Ennyi erővel ha felállok a székből az is sport lehetne, mert megmozdítottam pár izmom... Azért a sportot ne degradáljuk már le.
2011. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Klasszikus értelemben nem sport, de napi testmozgásnak szerintem tökéletes.
2011. okt. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Hát, a túrázás például sport. Akkor is, ha kutyával csinálod, meg akkor is, ha kutya nélkül. A sima sétálást általában nem nevezik annak.
2011. okt. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

ja, ez nem sport.

nálunk pl. az osztályban erre a kérdésre sokan mondták, hogy táncolnak (néptánc). az talán még több mozgás, mint a kutyasétáltatás, de még azt is furának tartottam, hogy sportnak mondják.

2011. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Izomlázad lesz tőle? Akkor sport. Legalábbis az én nézetem szerint. 3 óra séta amúgy sehogy nem sport. Akkor már inkább a néptánc, bár attól függ, milyen, a magyar néptáncok jó része nem kimondottan mozgat át (pl. csárdás), de egy moldvai után térdig lóg a nyelved :D
2011. okt. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

Nem sport, csak testmozgás. Ha canicrossolnál, agilityznél (tehát futnál nem sétálnál) akkor lehetne sportnak nevezni.

A séta nem sport, a sport megterhelő testmozgás,ami a szervezet tűrőképességének határáig megy el.Ak utyasétáltatás nem ilyen.

2011. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

8:19 az én kutyám sétáltatása megterhelő és a szervezetem tűréshatárán is túl megy. :-) Igazából ő sétáltat engem.

Egyébként a néptánc nem olyan könnyű, mint amilyennek látszik. Minden izmot megmozgat, egy ismerősöm néptáncozott 20 évig, olyan izmos lábai vannak, mint egy atlétának.

2011. okt. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

a sport megterhelő testmozgás,ami a szervezet tűrőképességének határáig megy el (08:19) - mint pl a sakk :), amire azt mondják, h sport....vagy a bowling, biliárd...azokra is sokszor mondják, h sport, pedig akkora mozgással nem járnak...

amúgy meg a 3 órás séta sokkal több haszonnal jár szerintem, mint amit néhány ember kocogás, futás, nordwalking néven csinál...

2011. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy sport.Sport az úszás, kézilabdázás stb, de egy sima sétálás nem.Attól, hogy kutyával sétálsz nem lesz különb, mintha magadban sétálnál.Jólvan persze a neveletlen kutya húz mint a fene, de egy laza sétáltatást nevezzünk csak testmozgásnak.
2011. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!