Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg rá?

Hogy tanítsam meg rá?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kutyám. Mivel még kölyök amikor vendégek jönnek mindenkit összeugrál, összenyálaz. Az elején még be tudtam ős úgy zárni a helyére, hogy a kezembe tartottam valami ételt, mutattam befelé a helyére, mondtam hogy "Helyedre!" és akkor bement. Na most már ezt nem csinálja meg. Be tolni vagy be vinni nem tudom őt mert majdnem 60 kiló, ezért ha jön valaki le fogni se birom. Szerintetek mit csináljak?? Hogy szoktassam rá őt hogy ha mondom neki akkor a helyére meg??


Még 1 kérdés: Sajnos elkezdte megrágni a KOCSIT!! A kocsival garázsba nem tudunk állni. A kutyával foglalkozok, szoktam sétálni majdnem 1 órát utána plusz 1 óra játék itthon. Van neki nagy kert is ahol tud játszani és az erdőbe is ki szoktam vinni. Miért nem hagyja békén a kocsit?? Hogy szoktassam le erről??


2011. okt. 13. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha a kutya felugrál akkor szépen rá kell lépni mindkét mancsára finoman amikor ugrik. Ha két lábon van akkor a legkönnyebb ezt megtenni. Az én kutyám akkor sem megy ki a lakásból ha tárva nyitva a bejárati ajtó. Oda kellett vinni a nyakörvénél fogva a helyére, és erélyesen azt mondani közben hogy helyedre! Gyakorolni kell. Nekem már elég azt kérdeznem hol a helyed? Azonnal megy is oda és leül. Ilyenkor dícsérd meg. Rágás? Nálunk lambériát rágott, de bekentük erős parikával és leszokott róla. Autót soha nem rágta, sőt magától ugrik be mert imád autózni.
2011. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok: autóhoz még annyit hogy nem értem mi az hogy nem lehet beállni vele a kutya miatt? Ha látod hogy rágja, azonnal szólj rá erélyesen hogy mit csinálsz? Ha nem érzékeli a hangszínedből hogy baj van, akkor bizony finoman suhints meg.
2011. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a kutya miatt nem lehet beállni a garázsba :D Hanem nem tudjuk megoldani(ezt nehéz elmagyarázni :D ) Az erőspaprikásat majd kipróbálom mert az a baj hogy éjszaka csinálja :S Napközben békén hagyja még akkor is ha mi nem vagyunk itthon de a kocsi igen :S A helyére meg majd megpróbálom beszoktatni köszi :D Amúgy neked milyen fajta és mennyi idős?? :D
2011. okt. 13. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Általános nevelés kérdése, keressetek fel egy kutyaiskolát, olvassatok szakkönyveket (Fennel: Kutyapszichológia pl. sokat segíthet), keressgélj a neten falkavezérséggel kapcsolatos cikkeket. Nem lehet úgy "megjavítani" egy kutyát, hogy csak egy-egy problémát oldasz meg, az egész hozzáállásodnak változnia kell ahhoz, hogy a kutya tényleg azt csinálja, amit akarsz, illetve ne csináljon olyat, amit nem szabad.
2011. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted milyen kutyám van. Közép termetű keverék. (bocs hogy csak most válaszoltam)
2011. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: most két és negyed éves.
2011. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!