Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez az ivartalanítási...

Normális ez az ivartalanítási módszer egy közepes termetű (15kg-os) kan kutyánál?

Figyelt kérdés

A doki elaltatta, én tartottam a lábát, ő egy pici lyukat ejtett a herezacskón, kivette a heréket, elkötötte, majd simán hagyta. Azt mondta, a lyuk pár napon belül begyógyul. A kutyám azóta felébredt, már mászkál, látszik, hogy egy kicsit még bódult, de egyébként semmi baja, nem fájlalja a heget.

A doki maga jó hírű, ismerős is, ezért össz-vissz 5000Ft-ot kért el a műtétért, amit azért furcsállok, mert egy másik állatorvos 18000-ért vállalta volna a műtétet (nem tudom, milyen technikával), plusz vennem kellett volna 4000Ft-ért gallért is a kutyának.

Mivel a herék nincsenek meg, így gondolom, a módszer hatásos, de ez a normális eljárás? A kevés pénz aggaszt egy kicsit.


2011. okt. 13. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ez a normális eljárás. (nem az, hogy te fogod a lábát,de nálam is csinált már ivartalanítást a doki otthon) Olcsó volt,de nem túlságosan. A 18 ezer nagyon sok egy 15 kilós kutyánál
2011. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát tényleg elég kevés pénzért csinálta a doki...érdekes.Neked kellet asszisztálni a műtétnél?Nekem a kutyámat (kan)11000-ért ivartalanitották.A gallér 1000.- volt.Durva ,hogy tőled 4000-t kértek volna érte.az én kutyumnál nem volt "luk" ,pici volt a műtéti seb,10 nap múlva kellett vinni varratszedésre.
2011. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálunk sem otthon csinálta, hanem a rendelőjében, csak nem volt ott az asszisztensnője.
2011. okt. 13. 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

a "luk"is normális, már régen nem varrják a herezacskót be, hiszen akkor meggyűlhet és fel kell nyitni újra. Ígyy pedig ha nedvedzik,az távozhat és a seb szépen begyyógyul. És varratot se kell szedni.

2011. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk a cicánknál ugyanígy csinálta a doki.A gallér 500ft volt az ivartalanítás pedig 9000ft úgy hogy abba tályog felnyitás és fertőtlenítés is volt.
2011. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az én kutyumat 6 éve műtötték, de ha neki is lett volna egy lyuk a pociján tuti az ideg kerülgetett volna, hogy valami baja esik :D

egyébként most pár hete volt műtve az enyém is zsírdaganat miatt, és ő se fájlalta a pocakják az első napon, mert akkor még hatott az altató, viszont másnap már nagyon nyugtalan volt, úgyhogy kellett neki venni fájdalom csillapítót, mikor megkapta utána teljesen lenyugodott és jobban érezte magát

2011. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

18ezer szerintem nagyon drága egy kan kutyához. Én azt mondom, hogy kb 10-12ezerbe kerülhet. Nekem szukám van 18kg, és 30ezer volt. De ugye neki a hasát vágták fel.

Ha rendben van a kutyád, akkor nincs miért aggódni, pláne ha ismerős, minek verne át? Szerintem azért volt csak 5ezer, mert nem számolt fel munkaköltséget, hanem csak a tiszta gyógyszer árakat fizettette ki.

2011. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális, hogy így csinálják, orvosa válogatja, hogy milyen módszert alkalmaz. Az egyik kutyámnak pont így lett csinálva, sajnos neki így is begyulladt, de volt amelyiket varrták, és nem gyűlt ki neki. Nálunk 3000-5000-ig csinálják a kanokat, és van aki még ezt is sokallja.
2011. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kanommal pont így volt, sőt ott is én asszisztáltam. A kutya nagyon jól viselte és azért választottam ezt a módszert mert féltem hogy a varratokat kiszedi a kutya, a gallért leszedi. Nálunk 5. nap körül kicsit megdagad a seb, de a 10 nap környékén teljesen gyógyult volt.
2011. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!