Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmességi vizsgán mit...

Engedelmességi vizsgán mit kell tudnia a kutya-gazda párosnak?

Figyelt kérdés
Mikor nevezhető egy kutya engedelmesnek? Mit, hogyan kell a vizsgán végigcsinálni?
2011. okt. 14. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vadászkutya, és nem őrző védő. "Sima" engedelmes városi kutyák szintje érdekelne.
2011. okt. 14. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen vizsgarendszerről beszélünk.

Sima, hobbikutyásoknak való engedelmes vizsgából két féle van, az egyik a nemzetközileg elismert BH vizsga, annak a szabályzatát itt olvashatod: [link]


Illetve van még a magyar K99 vizsgarendszer, aminek van engedelmes ágazata, ebben egy engedelmes 3-as az ami körülbelül egy BH vizsgának felel meg. Erről olvashatsz a K99vizsga.info oldalon.


Egy K99 E/3-as vizsga így néz ki: http://www.youtube.com/watch?v=kfjDbxLLdcg


Egy BH pedig így:

http://www.youtube.com/watch?v=cC5c58xpGWE

2011. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 boborja ***** válasza:
Kedves elöttem szoló mint olvastam hozzáértő vagy tehozzád a kérdésem hogy 3 éves kutyát lehet-e még k9 be betanitani? vagy milyen vizsga fajták léteznek m.on.válaszodat köszönöm.
2011. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! Kérdésem nekem is ugyanaz, mint az előttem kérdezőé. :)
2011. okt. 14. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Bármennyi idős kutyát bármire meg lehet tanítani. Igazából ha jól tudom ez a kettő a legelterjedtebb, illetve ugye a munkakutyák IPO-ban vizsgáznak. Meg vannak mindenféle terelő- meg vadászvizsgák, de azokkal nem vagyok képben. Mindegyikről találtok infót a neten bőven, keressetek rá, mindent megtaláltok.
2011. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

itt van a sima engedelmes szabályzata.


[link]


Nem összekeverendő a BH, és a HPO vizsga B fázisával.

2011. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!