Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem süket a kutyám, csak...

Ugye nem süket a kutyám, csak nem hallgat?!

Figyelt kérdés

4 hónapos bernéthegyim nem hallgat a nevére.Már minden féle dolog eszembe jutott...az is hogy nem-e süket.

Főleg akkor hallgat a nevére ha lát is minket....Sokszor elmegy messzebb pl ha kint vagyok vele..és hiába hivom, nem néz vissza rám.

Viszont van egy szomszédunk akinek a hangjára nagyon figyelmes, rögtön felfigyel rá. Autóktól, nagyobb járművektől fél...nem tudom hogy az erős hanra reagál olyankor, vagy csak fél a fényüktől...

Okos játékos, sokat foglalkozunk vele. Szomszéd kutyát néha meg is ugatja, vagy ha észreveszi a macskánkat, akkor is ugat...van ilyen játékunk ami csipogó hangot ad ki, arra néha odafigyel...és most jut eszembe hogy sokszor ha pl játszik valamivel és megszólal a zsebemben a telefon, akkor rámnéz, és jön oda...Ugye nem lehet süket?Hogy teszteljem le?Mert ha megyek is ki hozzá néha feláll a neve hallatára és odajön a ketrec ajtajához, de néha megsem mozdul amig meg nem lát.

Köszi előre is!


2011. okt. 14. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha fütyülsz vagy tapsolsz csörögsz valamivel akkor sem figyel?
2011. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok , a szomszédhangra felfigyel meg a telefon csengésre akkor nem süket , nem olvastam végig.
2011. okt. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Végülis lehet hogy semmi baj a hallásával...de akkor mikor fog hallgatni a nevére.Állandóan mondjuk neki...
2011. okt. 14. 17:00
 4/11 anonim ***** válasza:
figyelj amikor szólsz neki a nevén akkor csinálj figyelem felkeltő hangot és tanítás közben a parancsszó előtt szólj neki a nevén , nekem így tanulta meg
2011. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szerintem négy hónapos korában még nem jön rá teljesen hogy az az ő neve. Ha jól emlékszem akkor még a mi kutyánk sem hallgatott rá. Várj még, és sokat mondd neki a nevét. Ne "kutyuskám"ozd, meg a többi becézgetést, hanem a nevét vagy becenevét.
2011. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bernáthegyi ketrecben... :(
2011. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még mondogasd neki sokszor a nevét! Egy idő után megtanulja.
2011. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Merre laktok? Kutyaovi a közelben?
2011. okt. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
éppen ezért nem figyel, mert állandóan mondogatjátok és mivel semmi nem történik totál megunta és sz@rik a fejetekre
2011. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert mondogatsz neki egy szót, nem fogja tudni, hogy azzal az ő figyelmét akarod felkelteni...
2011. okt. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!