Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agilitynek elvileg szerves...

Az agilitynek elvileg szerves része az asztal, azonban akárhány versenyes videót nézek meg - háziverseny vagy világbajnokság -, egyet nem találtam még, amiben szerepelt volna. Miért hanyagolják ennyire? Vagy csak én nézem mindig a "rossz" videókat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Sztem minden kutya elqrná. Az asztalon ki kellene várni egy bizonyos időt állva, vagy ülve, míg az összes többi akadályon ész nékül kell végigőrjöngeni.
2011. okt. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak azért nem hagynak ki dolgokat, mert minden kutya elcseszné. Ha meg igen, akkor kivennék a szabályzatból. Sok nehéz akadály van, meg olyan kombinációk világversenyen, hogy fejbeverném érte aki kitalálta, mégis csinálják.

Na meg egyáltalán nem az ész nélküli őrjöngésről szól az agility, pont hogy ész és koncentrálás kell hozzá. Értem én, hogy nehéz a kutyának, de azért rakták bele, hogy ezt is tudja, legyen türelme öt másodpercet várni.

2011. okt. 15. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
De nem rakják bele. mindazonáltal jó ha gyakoroltatod, legalább fel tud majd szállni a vonatra.
2011. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen vb videókat néztél te, de az FCI vb-n igenis szokott lenni, mert nem is tudom hány évig ha nem lenne, akkor valóban hivatalosan is nem számítana agility akadálynak

értelme az azért nincs, mert a kutya többnyire csak tovább csúszik...

a helyben maradáshoz meg ott van a rajt ;)

2011. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vb-n kialakult az a tendencia h a csapat futamokba teszik csak bele, de idén speciel a maxiban hál'istennek nem volt. Szerintem nem arról van szó, h sok kutya elcseszi vagy h túlcsúszik vagy nehéz stb. hanem h lassítja a versenyt. A mostani pályák már sokkal inkább szólnak a handlingről, mint arról, h a kutya meg tud-e állni az asztalon vagy sem. Kell gyakorolni, hisz benne van a szabályzatban és bármikor beteheti egy bíró... pl. a tavalyi első vb selejtezőn sokan véreztek el a francia bíró asztalán...
2011. okt. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az agilitynek egyáltalán nem "szerves része" az asztal. Opcionálisan választható akadály, de hálistennek a bírók is leszokóban vannak róla. És ezt nem a nehézségi foka miatt mondom, hanem mert egy elég hülye akadály: megtöri a kutyát és lassítja a futamokat.
2011. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Azóta találtam egy videót, amiben láttam asztalt is, de amúgy napok óta nézegetek ilyeneket, és tényleg nem sok helyen láttam. Mi most kezdtünk agilityzni, ugyan csak hobbiszinten, versenyezni nem fogunk (veterán már az eb), de azért gondoltam művelődöm kicsit, és hát furcsálltam, na.
2011. okt. 16. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!