Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház téma! Milyet csinálta...

Kutyaház téma! Milyet csináltassak?

Figyelt kérdés

Három közepes testű kutyám van, sajnos ki kellett raknom őket a házból, mert édesanyámnak súlyos szőrallergiája lett (2 spániel, 1 beagle). Most a garázsban vannak, de a garázsnak nincs beépítve az ajtaja, tehát gyakorlatilag csak egy fedett rész van felettük.

Azon gondolkodtunk, hogy beneilonozzuk a garázst (felette szoba van, ami padlófűtéses, és nyomna le egy kevés meleget), és csinálnánk a három kutyának kutyaházat.

A következő teschnikával gondoltuk: 2 OSB lemez, közte purhab, az aljára 1 OSB lemez kerülne, fölé egy hungarocell lemez, erre rá egy linóleum burkolat, hogy könnyebben tisztítható legyen. A tető felnyitható lenne, az ajtó csak akkora, amekkorán beférnének, és erre tennénk vastag függönyt vagy valamit (tipp?). Ez lenne maga a technika, ha tudtok még javaslatokat, akkor szívesen veszem. A házakba a kutyusok párnái kerülnének, de egyik ismerősöm ajánlotta a szalmával töltött zsákot, mondván az sokkal melegebb. Szerintetek?

Az igazán fontos technikai kérdés az lenne, hogy össz-vissz 1 darab kutyaházat csináltassunk, aminek 3 elkülönített fakkja van, 3 ajtóval, egy tetővel, vagy 3 külön házat? A kutyák viszonylag jól kijönnek egymással, a kan spániel ivartalanított, a szukák nem, a spániel szuka dominánsabb velük kicsit.

Szerintetek?

Ja és ami fontos, a kutyaházak a garázsban lennének!


2011. okt. 15. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az elképzelés jó. Lényeg, hogy meleg helyük legyen és külön kuckó mindegyik kutyának, ha akar külön tudjon vonulni.
2011. okt. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor három külön házikó? Vagy egy házikó 3 külön fakkal?
2011. okt. 15. 09:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha elég tágas mindhárom rész, akkor lehet egyben persze.
2011. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt olvastam egy oldalon, hogy nem kell tágasnak lennie, csak akkorának, amekkora kényelmes a kutyának, hogy jól betudja fűteni. Az egy spániel és egy beagle (kb egyformák méretre) esetében mekkora fakkot jelent? Magasság, szélesség, hosszúság?
2011. okt. 15. 09:17
 5/11 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés... Jönnek az ötletek :)

Döntött lesz a belseje, de gondolkodunk, az eleje, vagy a hátulja legyen a döntött?

2011. okt. 15. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, én sem úgy értettem, hogy egy német juhász méretű házat csinálj nekik.:) Csak, hogy annyira legyen tágas, hogy elférjenek kényelmesen. Ez, hogy döntött nem igazán tudom elképzelni. :)
2011. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Merre lejtsen a teteje :) A bejárat felé, vagy a vége felé :) Bár, most hogy belegondolok, nem hiszem, hogy erre szükség lenne, mert bent lesz a garázsban.
2011. okt. 15. 09:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 nagy testű ebzetem van. Mi úgy csináltuk meg a házukat, hogy nem választottuk el 3 részre, mert imádják egymást, együtt is alszanak mindig. Duplafalú, hőszigetelt, alattuk szalma vagy pokrócok, ajtón ruha vagy hőfüggöny. Nekünk nagyon bevált, főleg, hogy a nagy minuszokban össze tudnak bújni és melegíteni egymást.
2011. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálunk ennyire nagy szeretet nincs, elvannak egymással, de együtt még sosem láttam őket aludni.
2011. okt. 15. 10:05
 10/11 anonim ***** válasza:
ha nem láttad őket együtt aludni akkor jobb ha külön helyet csinálsz nekik , mert ne hogy az legyen hogy egy bemegy és védi a házát a másik kettő meg kint marad
2011. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!