Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás testű kutyagazdik!...

Óriás testű kutyagazdik! Milyen tápon neveltétek fel a kutyusotokat?

Figyelt kérdés

Prémium, de inkább szuper prémium táp érdekelne. Jelenleg Royallal etetek, igaz prémiumtáp, viszont nagyon magas a fehérjetartalma (34%). Azt mondták sokan, hogy az az ideális, ha 30% alatt van a fehérjetartalma és ha ennél a tápnál maradok, nagyon meg fog nyúlni a kutyusom. (Hozzáteszem lehet benne valami, ismerősömék labija csak royalt kapott, 3 éves és 4 cm-rel magasabb, mint a fajtaleírásban a maximum és a térdében gond van az egyik porccal). Ezt én szeretném elkerülni!

A legjobbat szeretném a kutyusomnak (3,5 hónapos bullmasztiff). Mit ajánlatnátok?


2011. okt. 15. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nutra Nuggets Large Breed Puppy-t kapott. Jó lett a kutya mérete és az izületei is. A 34% tényleg sok, azzal már tönkre lehet tenni a kutyát. Most Arion-t eszik. Kölyök korban célszerűbb valami 26/14-es vagy hasonló táppal etetni!
2011. okt. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én közép-ázsiaimnak a doki mondta, hogy Happy dogot egyen!

Sokkal jobb, mint a Royal Canin!

A másik, ami szóba jöhet, az Acana.


De semmi mást ne kapjon, szóval nem kell kiegészítő kaja, ne öntsd le se tejjel, se zsírral, se semmivel...


Először adj neki Happy dog maxi baby-t, utána Happy dog maxi juniort.:)


Az én kutyám gyönyörűen fejlődik!

2011. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :)

Happy Dog fele hajlottam már, olvastam, hogy még zöld kagylókivonat is van benne.. Nem ismerek még egy ilyen tápot, amiben lenne..

Viszont elbizonytalanodtam picit, mert egyik ismerősöm a kölyök bullmasztiffját szintén happy doggal eteti és nagyon hirtelen megnyúlt a kutyus - hozzáteszem lehet h diszpláziás is a járásából ítélve :(

Úgyhogy megijedtem egy kicsit. Ez h hirtelen megnyúlt, lehetett mástól is, ha igen, mitől?

2011. okt. 15. 11:59
 4/16 anonim ***** válasza:
A Happy Dog Maxi Junior GR 23 az 23/14-es táp, nem hinném, hogy ettől nyúlt meg a kutya. Szerintem ez jó lenne nektek!
2011. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nagyon sok mindentől lehetett.

biztos, hogy nem a táptól, ha megfelelően adagolta.


de ha többet kapott belőle, mint ami a zacskón fel van tüntetve adagnak, vagy kiegészítette mással is, akkor az már lehet gond.


emiatt ne ijedj meg a Happy dogtól, ha az állatorvosom azt mondta, hogy ez a legjobb táp (drágább is szóba jöhetett volna!), akkor biztos, hogy ez a tuti.

2011. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Okés, meggyőztetek!

Köszi :)

2011. okt. 15. 13:41
 7/16 Tyler913 ***** válasza:

En nem igazan ertem,hogy miert nyujtana meg egy kutyat a magasabb feherjetartalom.Ha valaki ezt el tudja magyarazni,megkoszonnem.

A termeszetben is 80-90%-ban allati eredetu taplalekot fogyasztanak a farkasok,akkor miert feltjuk a kutyainkat a feherjetol?

Azt el tudom kepzelni,hogy valami egyeb tenyezo,osszetevo tuladagolasa miatt "tulnyuljon" egy kutya,de a feherjetol?

2011. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

a nagytestű kölyök kutyák a túl sok fehérjétől azért nyúlnak meg, mert a szervezetük az összes fehérjét hasznosítja. (és más anyagokat is, pl. a kalciumot, ami miatt csontkinövése is lehet.)

ilyen a bélműködésük, még nem tudják szabályozni a tápanyagok felszívódását.


feljegyzés készült Türkmenisztánban egy 100 kilós, 1 méter marmagasságú (!!!) közép-ázsiairól. Ez nem normális méret ennél a fajtánál, az állat egy gazdag családé, ahol egész életében csak színhúst kapott szemben a fajtatársaival, akik alig kapnak színhúst, és leginkább csak tejsavó jut nekik. abból viszont mondjuk dögivel...

(a türkmének amúgy agyonütik az alom legkisebb és legnagyobb kölykeit.)


Na meg elég meredek egy vadon élő farkast összehasonlítani ilyen téren egy háziasított kutyával...

Ezt úgy képzeld el, hogy falun, ahol minden nap hajnal 4-5-től dolgoznak az emberek (kemény fizikai munkát, mondjuk földművelés), nyugodtan ehetnek még vacsorára is csülökpörköltet, nem fognak elhízni, mert akkora az energiaszükségletük.

De próbálja ki ezt egy irodista...


A farkasfalka nem minden nap jut élelemhez - sőt! A kutyáknak már elég régóta jut rendszeresen minimum maradék az ember körül, sokszor minden nap kaja! - ma már leginkább minden nap.:)


nagyon oda kell figyelni, hogy mit viszel be a szervezetébe, mert ha nincs meg a kellő mozgatás, trutyiban lesz szegény kutya...

2011. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tyler913 ***** válasza:

ma 14:55

Azt tudtam,hogy a kolykok szervezete meg nem szabalyozza ugy a tapanyagok hasznositasat,de akkor itt a kalcium lehet a ludas.Azt tovabbra sem ertem,hogy a feherjetol miert nyulna meg.Max. elhizni tudna,bar nem vagyok biologus,de nem ertem,a tobbletfeherje hogyan szublimalodhatna magassagnovekedesse.

A pasztorkutyas peldahoz erdekesseg,de a tejsavo sokkal magasabb biologiai erteket kepvisel,mint a szinhus:)


A parasztbacsi-irodista pelda ismet csak azert nem jo,mert nyulasrol es nem hizasrol beszelunk.Hizni barki tud,ahhoz egyszeruen csak tobb tapanyagot kell bevinni,mint amit a szervezet felhasznal (elsosorban zsirban vagy szenhidratban-tobbletfeherjetol pusztan hizni is nehez).De a magassag genetikailag meghatarozott,egyszeruen nem latom at,mi koze hozza a feherjebevitelnek.


"A farkasfalka nem minden nap jut élelemhez - sőt! A kutyáknak már elég régóta jut rendszeresen minimum maradék az ember körül, sokszor minden nap kaja! - ma már leginkább minden nap.:)"


Attol fuggetlenul a farkas es a kutya tovabbra is egy faj.Nem hinnem,hogy a haziasitas soran megvaltozott az emesztorendszeruk.

2011. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor ide is leírom, hogy a fogságban tartott farkasok hetente egyszer kapnak enni. Nem naponta, mint a kutyák. A napi rendszerességű etetéshez másfajta tápanyag összeállítás kell. Azt meg a tapasztalat is alátámasztja, hogy a fehérje mennyiség szabályozásával befolyásolható a növekedés mértéke. Például az alsó és felső állkapocs sem egyszerre nő, és a helytelen fehérje aránnyal előidézhető előre vagy hátraharapás is.
2011. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!