Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás testű kutyagazdik!...

Óriás testű kutyagazdik! Milyen tápon neveltétek fel a kutyusotokat?

Figyelt kérdés

Prémium, de inkább szuper prémium táp érdekelne. Jelenleg Royallal etetek, igaz prémiumtáp, viszont nagyon magas a fehérjetartalma (34%). Azt mondták sokan, hogy az az ideális, ha 30% alatt van a fehérjetartalma és ha ennél a tápnál maradok, nagyon meg fog nyúlni a kutyusom. (Hozzáteszem lehet benne valami, ismerősömék labija csak royalt kapott, 3 éves és 4 cm-rel magasabb, mint a fajtaleírásban a maximum és a térdében gond van az egyik porccal). Ezt én szeretném elkerülni!

A legjobbat szeretném a kutyusomnak (3,5 hónapos bullmasztiff). Mit ajánlatnátok?


2011. okt. 15. 09:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De hogyan? Mi történik?
2011. okt. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mármint hogy élettanilag mi történik? Mit tudom én! :) Nem sok közöm van a biológiához. Nekem is csak nálam okosabbak mondták. Pl. egy állatorvos-tenyésztő meg a neten is olvastam már erről cikket.
2011. okt. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Beszéltem a bullmasztiffos ismerősömmel tegnap. Képzeljétek kiderült, hogy elszámolták a kutyus életkorát (hetekben), 2 héttel öregítették egészen idáig a kutyust és ennek megfelelően több kaját is kapott a Happy Dogból. Úgyhogy ezért nyúlott meg szegényke... Ma megyek a Fressibe és veszek kezdésnek egy 5 kg-osat. Mi a véleményetek, mi lenne az ideális idő az átállásra, amíg keverve adjam neki? És milyen arányban kezdjem? Elég érzékeny a pocija.
2011. okt. 16. 15:19
 14/16 anonim ***** válasza:
2 hét nem számít. Más lehet az ok. Az én kutyám 4 hónaposan már a felnőtt adagját kapta (60 dkg táp). Ami a zsákra van írva (mondjuk 60 kg) az a kutya várható felnőttkori súlyának megfelelő adag, de azt már kölyökkorától kezdve megeszi. Persze nem rögtön ahogy elkezd szárazat enni, hanem szépen fokozatosan emelve az adagot. Ha jól emlékszem, akkor az enyém 2 hónaposan 30 dkg-ot, 3 hónaposan már 40-et kapott.
2011. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Happy Dognál más a mérce és gondolom az összetétel is. Ott a kölyök mostani súlya és a kora határozza meg a napi adagot. A mostani royalunknál ugyanez van, mint nálad.. a kutya felnőttkori súlya határozza meg a napi adagot (ezt mondjuk én hülyeségnek tartom, mert fajtán belül is lehetnek bőven eltérések a felnőttkori testsúly között...)
2011. okt. 16. 16:57
 16/16 anonim ***** válasza:
Hús. Főtt hús, csirefarhát, pulyka vagy csirkenyak, csirkefej. Macerásabb elkészíteni minden nap, de a kutya ragadozó állat, nem "tápevő". Így a legjobb neki.
2012. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!