Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan rám ugrál,...

A kutyám állandóan rám ugrál, ha munka után hazaérkezek, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azért teszi, mert örül, hogy hazaértem, meg még kicsi kutya, de a szerintem biztos már le lehetne szoktatni ilyen korban is a kutyát. A férjem szerint hülyeség, majd ha megnő leszokik róla, fogadjam el, hogy minden kölyökkutya ilyen.
2011. okt. 16. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem is így volt, kölyökként olyan aranyos, mikor ott ugrálnak..., de eltelt egy év s mikor már négy, 45 kilós kutya dübörög feléd, s felken a kerítésre az már kevésbé vicces élmény...:) Én úgy csináltam, hogy mikor rám ugrott, én finoman a hátsó lábára léptem, aztán rákiáltottam hogy NEM!. Pár alkalom, szépen megtanulták.
2011. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még azt is mondja, hogy ehhez biztos rengeteg idő kellene, és bele se fogjak semmibe, úgyse lenne haszna, napi fél óra játék meg tanítás nem lenne elég erre. :( Megosztva figyelünk a kutyára, a családtagok közül mindenki foglalkozik vele, mindennap visszük sétálni. Én úgy gondolom, hogy kicsi foglalkozás is hozhat hosszabb távon eredményt. Rosszul hiszem?
2011. okt. 16. 10:17
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az a kutya amelyik felugrál az emberre, egyáltalán nem tiszteli az embert, max haverjának, játszó társának érzi.
2011. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fordíts neki hátat és ignoráld. Nagyon hamar megtanulja, hogy csak akkor foglalkoznak vele, nem ugrál.
2011. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Ha a kutya rád ugrál! akkor az azt jelenti hogy nem tiszteli a személyes teredet! de neked azt ki kell harcolni! ami a következő módon tudsz elérni!

ha egyszer is rád ugrik te hajolj felé és kezdj el felé menni! akkor kiharcolod magadnak azt a teret! és leszokik róla a kutya! de ne aggreszívan lépj fel! teljesen közömbös mozdulattal menj felé! mert támodásnak veszi ha pl:.fellrugod idegből!

2011. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fajtától függ. Én napi 3-4 órát minimum foglalkozom a kutyáimmal. Beleértve a tanítást, utána a levezető játékot. Ha nem foglalkozol vele eleget, unatkozni fog, átrendezi a kertet, lakást. Elcsavarog és sosem fog neked szót fogadni.
2011. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy jártsm, mint az első, csak az enyém 33 kg. Pár hátsó lábra lépés és leszokott az ugrálásról. A férjednek meg vegyél egy kutyanevelési könyvet vagy küldd el kutyaiskolába (először kutya nélkül) tájékozódni, mert szerintem lövése nincs az állatokról.
2011. okt. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vegyetek egy könyvet a kutya tanításáról, pár egyszerű lépéssel leszoktatható. Megvan az hogy a kutya miért ugrál fel. pl ha megyek valakihez és ugrál a kutyája, nem foglalkozom vele és továbbmegyek. ebböl ö tudja h nem a pajtija vagyok hanem felette állok. legegyszerübb a klikkerképzés. és igen, lehet hogy van ami sok idö h megtanulja, de basszus, van egy kutyád, azzal foglalkozni kell, akkor is ha sok idö... vagy ezt hogy gondoltátok? ajánlom a klikkerképzést, és elöbb azt tanuljátok meg, a kutya mit miért csinál, ne probáljátok felruházni olyan dolgokkal, mintha ember lenne. pár éve a népszigeten cisnáltam egy tanfolyamot, igen sok érdekes dolgot meg lehet tanulni, de más állatokkal kapcsolatos iskolát is végeztem (főiskolai) szóval nem hülyeségből mondom. ha kicsit megérted hogy müködik a falka, a kutya mit miért csinál, ti is jobban tudtok rá reagálni. és igen, a kutya időt vesz időbe, ne ez legyen a kifogás hogy sokáig tart megtanítani... addig majd foglalkozik vele az a családtag aki épp jön, nem tudom hogy osztjátok ezt be :) sok szerencsét, és esetleg ajánlom még a csodálatos kutyadokit, (cesar millan, neten biztos vannak a sorozatbol részek) és a klikkeres könyvek, nagyon jók :)
2011. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Két kutyát kellett már erről leszoktatni, egy 30 kilós keveréket és egy yorkit. Mindkettőnél ugyanazt csináltam, felé léptem - egyrészt ettől kibillen a két lábon állásból és ha nem akar hanyatt vágódni, leteszi a mellső lábait. Másrészt finoman bele lehet ilyenkor térdelni a kutya mellkasába és hátrafelé lökni. Nem belerúgni, csak lábbal távolítani, finom mozdulatokkal. Lábra rálépés is működik, csak nagyon nehéz kisebb kutyánál kiszámolni, hogy mikortól okozol komoly fájdalmat, netán sérülést.

A térdelés egyszerűbb, gyakorlatilag lábbal hátrafelé borítom a kutyát. Yorkinál ugyanezt lábszárral csináltam, mert ő épphogy a térdem fölé ért kicsivel ágaskodva. A sípcsontomat ráfektettem a mellkasára és hátrébb toltam/löktem, ettől elvesztette az egyensúlyát és reflexből négy lábra állt.


A nagyobb kutyánál elég a térdet kitartani, mert a kemény csontba ütközve kevésbé vonzó nekik a közeledés.

Mindkét esetben parancsszó is kell hozzá, a NEM a legegyszerűbb, de ez már mindegy, lényeg, hogy mindig ugyanaz a tiltószó legyen. Plusz nem könyörögni vagy hisztizni kell a kutyával, hanem nyugodt hangon parancsolni, határozottan.

2011. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valaki már írta, hogy ignoráld a kutyát. Teljesen igaz. Fordulj el, rá se nézz. (Persze ezt érdemes úgy gyakorolni, hogy nem a legjobb ruhád van rajtad...)

Nekem még bevált, főleg érzékenyebb alkatú kutyáknál, hogy egy iszonyú hangosat sikítok, mikor felugrik rám. Úgy megijed, hogy fájdalmat okozott, hogy rögtön félreugrik. A lábra lépés szerintem (főleg kölyök esetén) az utolsó legyen, amit kipróbálsz.

És olvass Jan Fennell könyveket!

2011. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!