Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászomnak hogyan...

Német juhászomnak hogyan tanítsam meg hogy a labdát is vissza hozza? Mikor kedjem el vele az Agilityt?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos Német juhászom. Most vele együtt 4 kutyám van. Nagyon okos kutya. Az őrző-védésben jeleskedik, engedelmesség ngayon jól megy neki. De ha de ha el dobok neki rongyot vagy fát azt vissza hozza legyen az bár mi de a labdát nem akarja. Hogyan vegyem rá hogy azt is vissza hozza? A Foxterrierem vissza hozza a labdát is. Szokszor látta már tőle de mikor neki dobom őcsak utánna szalad és kész. Vagy ne is erőltesem hogy a labdát is vissza hozza?


Ja és még egy kérdés az Agilityt mikor kezdjem el vele?


2011. okt. 16. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Hát szerintem ne erőltesd neki a labdázást ha nem akarja vissza hozni akk nem fogja... Azt aszem 6hónaposan már el lehetett volna kezdeni.
2011. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a választ!
2011. okt. 16. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt nehéz elmagyarázni, minden kutyára más hat. Cseréld el jutalomfalatra, másik labdára, vagy egyszerűen csak ne dobd messzire, elég ha pár centit hozza, aztán fokozatosan lehet növelni a távolságot.

Illetve, mivel más dolgokat visszavisz, de a labdát nem, én itt valami feltörekvő dominanciát vélek felfedezni, amit sebesen le kéne törni. Érti a parancsot, csak nem csinálja meg, nem lesz ennek jó vége.

Agilityzni meg bármikor elkezdhetsz, csak hát eleinte nyilván ne magas ugrásokkal, meg ne sokáig, nehogy túlterheld, de az akadályok tanítását nyugodtan elkezdhetitek.

2011. okt. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!