Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat hónapos a yorkim és még...

Hat hónapos a yorkim és még mindig nem szobatiszta. Normális ez? Néha órákat sétálok vele és semmi amikor meg felviszem a pelusra pisil. Pedig ha lent csinálja nagyon megdicsérem a lakásba pedig leszidom. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2009. máj. 1. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Milyen sűrűn viszed le a kutyust? Én azt a módszert csinálnám, hogy a pelusról felitatnám a pisit egy újságpapírral, vagy egy kéztörlő kendővel, és amikor lemegyek vele letenném neki a földre, azt megszaglászná, és pisilne. Sűrítsd a pisiszüneteket. Aztán mindíg dícsérd meg kint! Mikor már minden alkalommal pisil kint, akkor a pisiszünetek közti időt lehet húzni, így szerintem egy idő után megtartaná visszatartanai, addíg, amíg ismét le nem viszed. Persze ez elmélet csak, mert én kertesházban lakom, és a kiskutyám is csak jövő tavasszal fog megszületni, majd a Pozsonyi világkiállítás után, bár ő is majd bent lesz, mert kényes fajtát választottam. :D.

2009. máj. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

nekem is van kistestű kutyám most 3 és fél hónapos. és lehet mondani hogy teljesen szobatista. néha becsorog neki este. de azonkívül semmi...

Mi ugy tanítottuk hogy kétóránként levittük... és 1-2 órá át lentvoltunk vele míg nem pisilt-kakilt.mostpedig már ha kell neki kaparja az ajtót. ha fent pisilt-kakilt leszidtuk.

Nekünk ez segített...

2009. máj. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget
2009. máj. 2. 12:38
 4/4 anonim válasza:
Szia. Yorkis vagyok én is így egyre több yorkis gazdit ismertem meg. A kutyám 2 és fél éves. Mindenkitől azt hallottam és a saját tapasztalatom is az, hogy ez a fajta nehezen kezd el a szabadban pisilni. Sétáltam én is több órát a kutyával, nem történt semmi. Amikor haza értünk, rögtön rárepült a pelusára... Kb. 10-12 hónapos korára esik le neki a tantusz... Sok türelem:)
2009. máj. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!