Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dog Chow az jó táp? Ha nem...

Dog Chow az jó táp? Ha nem akkor ajánlanátok mást?

Figyelt kérdés
A Royaltól megy a hasa a Dog Chowot szereti de sokan mondják hogy nem jó táp (amúgy 3,5 hónapos amstaff kan ha ez számít valamit) milyet vegyek neki? Mert a prémium kategóriát nem engedhetem meg magamnak.
2011. okt. 16. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdik irreálisan drágán adni (legtöbb helyen már 10e/15kg áron láttam). Azt mondják nem olyan rossz táp, de az összetétele egyáltalán nem ér ennyit (ha jól emlékszem ebben is csak 4% hús van....).
2011. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nálunk 700 Ft kilója és 14-19 % hús van benne csirke/lazac/bárány
2011. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha 700Ft kilója akkor egy 15kg-os zsák 10500FT ... hát szerintem ennyit nem ér:(

Kicsit off: A Cat Chow Kittenben (csirkés) a zacsi szerint 14% hús van amiből 4% csirke (nem igazán értem hogy egy csirkés tápban mi lehet a maradék 10%?:O)

2011. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát igen érdekes..bár ebben igazad van végül is leírtam azt az árt mait te bocsi :)
2011. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*amit
2011. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 6000 ért veszem a 15 kilót. A kutyák szeretik, 18% benne a hús, ezért ki szoktam egészíteni fehérjével (hús, főtt tojás, stb.) Szerintem jó bár gondolkodom a váltáson, de még nem tudom mit vegyek. Most a Brit-et szeretném kipróbálni, mert elég jó árban van. Kölyökként Happy Dogot ettek, nekünk bevált. Nekem anno az állatorvos azt mondta, hogy nem kell a kutyát agyontömni hússal, mert nagyobb testű kutyáknál egy gyorsabb növekedést és így ízületi problémákat eredményezhet ezért nem is töröm magam, hogy 70-80% hústartalmú szuperprémiumot egyenek.
2011. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ÉS még elfelejtettem, hogy az egyik kutya allergiás néhány adalékanyagra, de ettől semmi baja.
2011. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Brit Care (ne keverd össze a Brit táppal), DaDo vagy Happy Dog sem fér bele a kölcségvetésbe?


Brit Care-nél a 12 kg 10E Ft, és nagyon jó táp.

Bár az Acana kalóriatartalma 1000 (ezer) kcal-val több / kg, szóval lehet, hogy ugyanott van, mert hát több fogyna el belőle...

Egyébként minden tápja hipoallergén.


DaDo-nál 15 kg nálam egy hónapig jön ki a 32 kg-os, sportos, aktív kutyámnál. A csirkés 11ezer Ft, a halas drágább viszont (ha lenne allergiája).


Dog Chow-t sok kutya gond nélkül fogyaszt, és van, amelyre nincs jó hatással (például az enyémre). És tényleg ki kell egészíteni hússal vagy tojással, szörnyű az a 14-18%!


Josera állítólag jó, és nem sokkal drágább, mint a Dog Chow, 15 kg = kb. 7-8 ezer Ft, de a Joserát összetételben még mindig felülmúlja a DaDo, a Happy Dog és a Brit Care.


Mennyiből kellene gazdálkodnod?

Az én kutyáim ezt kapják:

a nagy (32kg): Acana, 45 napig elég 17ezer Ft-ért.

a közepes (21 kg): Brit Care és DaDo váltva. Sokáig elég egy zsák, több, mint egy hónapig kitart neki a 12 kg is, bár ő jó emésztésű, hízékony kutyus.


Sajnálom, hogy nem tudok jó alternatívát... :/

Én is voltam már ilyen helyzetben... és kcal számolgatások során rá kellett jönnöm, hogy még mindig jobban jártam az eredeti, szuperprémium táppal, úgyhogy mindig összekaparom erre valahogy a pénzt.

2011. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez vagyok:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:47


Nézd, mit találtam neked!


[link]


Egész biztosan megéri, mert 20 kg kerül ennyibe! Jó az összetétel, sok hús van benne, nagy kiszerelésben vásárolhatod, és mivel sok benne azb értékes és jól hasznosítható tápanyag, biztos nem fogy el gyorsan!

Azt hiszem, eddig ez a legjobb ár/érték arány.

2011. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De itt is van húsban gazdagabb, árban jó táp:


[link]

2011. okt. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!