Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a neve ennek a kutyafajtának?

Mi a neve ennek a kutyafajtának?

Figyelt kérdés
Láttam egyszer egy dokumentumfilmet egy azt hiszem, szlovák "tenyésztésű" fajtáról, amelyiknek az volt a legfőbb különlegessége, hogy ténylegesen egy hím farkassal "házasítottak" egy nőstény kutyát (mert a nőstény olyan vad volt, hogy egy hím kutya se tudott mit kezdeni vele, mindet elzavarta, de a farkassal már nem bírt), és lényegében az ebből a frigyből született utódokról volt szó, hogy milyen okosak, erősek, egészségesek, rátermettek, stb. ... és hogy ezután nyilván csináltak több ilyen "házasítást is", és így hozták létre a fajtát. Csak sajnos a nevére nem emlékszem, hogy hogy is hívják ezeket.
2009. máj. 2. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

cseh farkaseb-nek hívják. Vagy csehszlovák farkaseb, mind a ké néven találsz róla infót:-)


[link]

2009. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csehszlovák farkaskutya.

[link]

2009. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezer köszönetem mindkettőtöknek. :)
2009. máj. 2. 09:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Ki és miért pontozta le az elsőt, úgy mégis?! Nagyon jó válasz volt!
2009. máj. 2. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd én felpontozom :) A cseh farkaseb nagyon szép, de azt hallottam, hogy hajlamos a kóborlásra, csakúgy mint a husky. De nagyon aranyosak :D Már láttam párat egy kiálllításon.
2009. máj. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tény, nagyon szépek, meg okosak is. Persze épp ezért olyan helyre jók csak, ahol biztosan nem fognak unatkozni. :)
2009. máj. 2. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon gyönyörű állat, nekem három van. De csak kellő odafigyeléssel tartható, kennelben, vagy esetleg néha a lakásba is bejöhet, de csak akkor, ha állandóan szemmel tudom tartani. Hatalmas mozgásigénye van, mindamellett rendkívül ragaszkodik. Csak az tartson ilyen állatot, aki tényleg megszállottja, vagy legalábbis nem bánja, ha azzá válik. Szökésre hajlamos, értve ez alatt hogy az első farkaskám, egy szuka, a 2.5 m magas kerítésen sprintelt el, egy szép 30-40 km-es kört tett meg a környéken, mire visszajött, nem kis idegességembe, bánatomba, és nem utolsósorban pénzembe került (hírdetések, plakátolás, autóval keresés egész éjjel a megyében) az a két nap.

Szóval csak kennelben, betonozott aljú, fém rácsból (betonacél-háló), fedett (!) "tárolóban" tartható.

Egyébként csak jót tudok mondani a fajtáról, de én elfogult vagyok. Minden bizonnyal vannak olyanok is, akik pokolba kívánják a cseh-szlovák ebfarkast (vagy farkasebet, ez a hivatalos neve), mert egyedül hagyva rongál, bont, ront. Ezzel együtt kell tudni élni, illetve meg kell tanulni az állandó felügyelet biztosítását, ha az állat nem a kennelben van.

2010. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!