Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát egyedül hagyhatok a...

Kiskutyát egyedül hagyhatok a lakásban?

Figyelt kérdés
Kiskutyám lesz, de egyedül lakom. Dolgozom, heti 5 napot, napi 8 órát. Amikor eldöntöttem, hogy kutyám lesz, akkor még nem tudtam, hogy egyedül maradok. Szóval amíg dolgozni fogok, addig egyedül kell hagynom otthon. Tudom, hogy nem lesz könnyü, de megoldható? Meg fogom tudni tanítani a szobatisztaságra, és nem fog nagyon sírni, hogy egyedül van? Mit csináljak, hogy könnyebb legyen neki?
2011. okt. 16. 22:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Az attól függ, mennyire kicsi a kutya, és hogy milyen a lakás kialakítása.

Én is voltam hasonló helyzetben, 2 és fél hónaposan kerültek hozzánk menhelyes kutyák egy pesti lakásba, 8-tól fél 5-ig dolgoztunk, utána vittük őket sétálni, és nem volt semmi gond. Egy idő után már szobatiszták is lettek. A nappalit úgy rendeztük át, hogy semmi vezetékhez ne férjenek hozzá, és a bútorokat se rágcsálják szét. Végül egy szék ráment erre a mókára :-).

Arra számíts, hogy a padlót nem fogják kímélni az elején, ha megoldható, olyan helyen tartsd őket ahol járólap van, esetleg parketta, mert a padlószőnyeget utána lehet kidobni.

2011. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hat a a lakasban csak a furdöszoban van ajto. szoval en ugy gondoltam, hogy lezarom a szobat egy ilyen kis ajtóval, hogy ne tudjon bemenni, es akkor csak a nappaliban meg a konyhaban tud randalirozni, ahol nem parketta van. 8 hetesen fog hozzam kerulni es tacsko. lehet kapni ilyen kutyapelenkat, elvileg ha megerzi a sajat pisiszagat akkor oda fog pisilni... nem tudom. akkor nem nagyon gaz, ha 8 orara egyedul marad? persze nem jo neki, de nem tudok mit csinalni :(
2011. okt. 16. 23:09
 3/12 anonim ***** válasza:
,,
2011. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
-még csak lesz...én így nem vállalnék pláne 8 hetest...eleinte sírni fog anyja után fogváltásig (4hónapos kortól) jön rágás...Mi is pelusoztunk a pisi oda ment többé kevésbé a nagy dolog már nem...ekor leszidtuk...8órát éhen se maradhat mivel 6 hónapos korig napi 3x kell neki adni enni...lépcsőzni mivel tacsi kicsinek ne lépcsőzzön ,mert izületeire rámehet és idő előtt elkell altatni (én már sajnos jártam így-tacskóbénulás) ha lehet inkább mond vissza a kutyust de felügyelet nélkül ne hagyd....
2011. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...itt egy cikk részlete:

8-10 hetes kor között lehetőleg egyáltalán ne hagyjuk egyedül a kölyökkutyát, mert ebben az időszakban a legérzékenyebb az agyban a CRH (Corticotrophin Releasing Hormon) rendszer, amely leginkább befolyásolja a félelmet.


és itt a teljes cikk is, sztem olvasd el mielőtt befogadsz egy állatot...


[link]

2011. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én így inkább idősebb kutyát vennék magamhoz, egy kölyöknek nagyon sok a 8 óra falka nélkül. Elveszve, egyedül érzi magát, bizonytalan, aztán hazamész és jól letolod, mert félelmében tönkrevágta a lakást...

A kutyapelenka meg egy marhaság, a következetesség gyilkosa. Eleinte lehet bent is, aztán már nem, szegény kutya így hogy tanuljon meg bármit is, ha változnak a szabályok? Ráadásul semmit nem ér, amíg a kutya nem tudja rendesen szabályozni, hogy mikor ürít. Tudniillik a pelenkáig is el kell jutni, az meg csak akkor megy, ha már jó előre érzi, és vissza is tudja tartani odáig. Amíg ez nem megy, addig becsinál, belesétál, széthordja. Utána meg győzd leszoktatni a pelenkáról...


Esetleg kivehetsz egy hét szabit, akkor lesz 9 napod a kutyával, addig beszoktatod egy jó nagy szállítóketrecbe, és akkor nem nagyon tud rombolni - neki végülis tökmindegy, hogy hol van egyedül, mindenütt rossz. De ezt csak nagyon végső esetben javaslom, elsősorban tényleg ne akarj kölyökkutyát ilyen feltételekkel.

2011. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A lakast at tudom ugy rendezni, h ne tudja tönkrevagni. amit meg szetrag, azt raghatja. szallitoketrecbe nem raknam bele 8 orara csak azert h ne romboljon. ezekkel tisztaban voltam, h ragni fog, ha vele vagyok, ha nem.

csak azert aggodom, h egyedul marad tobb orara es felni fog... a szabit lehet kiveszem, es 10 hetes koraig otthon leszek vele. valaki azt irta h a 8-10hetes kor között nem szabad egyedul hagyni.. lehet utana jobban birna... de visszamondani nem nagyon akarom, nem is biztos, hogy tudnam, es nagyon szeretnem öt magam melle.

amugy mindenhova vinnem magammal, kocsihoz lenne szoktatva, csak a melós 8 ora a húzós... :(

2011. okt. 17. 00:04
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
azzal teszel jót neki ha nem veszed magadhoz. állatkínzás egész napra magára hagyni egy kiskutyát
2011. okt. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem mondanék le róla. a szabit úgy venném ki, (ha lehetséges a mhelyen ) hogy csak fél napokat, azt is váltva, hol délelőtt, hol du. maradna egyedül a kutyus. ha most folyamatosan együtt lennél vele két hétig, szegény azt hinné, hogy ez mindig így lesz...

valahogy úgy kellene megszoknia a változást, mint a bölcsis beszoktatást:))

még egy megoldás lehetne, de gondolom, azt már Te sem bírod vállalni, az alomból két kiskutyit választanál.

együtt biztosan jól el lennének, bár eleinte a rombolás is nagyobb lenne.

anyukáméknak több tacsijuk is volt, nagyon édik és nagyon szófogadóak.

teljesen kiszamíthatóan ki lehet alakítani a napirendjüket.

remélem megtalálod a jó megoldást.

üdv.

2011. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, amit itt a legtöbben, hogy ilyen feltételek mellett NE vállalj kiskutyát.

Hogy oldanád meg 6 hónapos koráig, hogy dél körül is kapjon enni? Szerintem a legjobb az lenne, ha már egy felnőtt kutyust vállalnál magadhoz (menhelyen is nagyon sok tacskó van bent és nagyon hálásak lennének) vagy akár sok tenyésztő van úgy, hogy a kutyus már elérte azt a kort, hogy kiveszik a tenyésztésből és elajándékozzák/eladják.

Mi is vállaltunk a férjemmel egy kölyökkutyát, most 15 hetes, de a főnökömmel lebeszéltük előtte, hogy hozhatom magammal dolgozni. Ha nem ment volna bele, nem vállaltunk volna kiskutyát.

Elhiszem, hogy már beleélted magad és nagyon szeretnéd és pláne hogy egyedül vagy most, milyen jó lenne egy kis négylábú, aki otthon várna téged és majd kiugrana a bőréből, ahogy hazaérsz.. de próbálj egy kicsit ezektől elvonatkoztatni, gondolkozz hideg fejjel, egy kölyökkutyának NEM lenne jó egyedül 8-9 órát otthon.

És nem is feltétlenül a félelemre kell gondolni, mert ahhoz is hozzá lehet szoktatni, hogy bírja azt, hogy egyedül van, hanem egyszerűen kölyök kutyát ne hagyj egyedül.

A pelenka szintén baromság, de ezt már előttem is írták. Pelenka és az alom a lusta gazdiknak van, akik nem viszik le 2-3 óránként a kiskutyát, utána meg arról panaszkodnak, hogy nem tudják róla leszoktatni. Nyilván te nem ebből az indokból használnád, de rászoktatni sem kevés idő, leszoktatni róla meg pláne.

Amúgy pedig saját tapasztalat, hogy ebben a korban rengeteget kell velük foglalkozni, nagyon fogékonyak mindenre, akár a rosszra, akár a jóra. Ha épp nem vagy otthon és rosszat csinál a kutyus, nem tudsz rászólni, nagyon hamar rögzülnek ezek a dolgok és csak nagy nehézségek árán tudod róla leszoktatni később.

2011. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!