Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg lehet csípő diszplá...

Ez tényleg lehet csípő diszplázia?

Figyelt kérdés
15 hetes kutyusom pár napja néha olyat csinál, mintha a feneke elhúzná oldalra és leül a földre játék közben, óriás fajta, gyorsan nő. Olyan igazából, mintha megszédülne és leül. Ez pár napja napi 1x-1x fordul elő (tegnap mondjuk nem láttam). Volt nálunk az állatorvos, megvizsgálta (tekergette minden fele a lábait csípőből), egyikre sem reagált fájdalommal, mindegyiket hagyta és minden irányba ki tudta tekerni gond nélkül. Miután megvizsgálta, annyit mondott, hogy ha 2 héten belül újra jelentkezik ez a tünet, akkor menjünk el egy dp szűrésre. Én ezt nem értem. Utánaolvastam a dp-nek, egyik tünete sem jellemző a kutyusomra és azt is olvastam, hogy fél éves kor környékén csinálnak előszűrést. Most tiszta ideg vagyok. Du. elviszem másik dokihoz is, de nem szeretném, ha lehúznának. Addig is kíváncsi vagyok a tapasztaltak, hozzáértők véleményére, hogy tényleg van esély arra, hogy ez diszplázia? Nekem olyan hihetetlen. A szülők elvileg szűrtek voltak (bár a papírt nem kértük el róla)...
2011. okt. 17. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

15 hetesen hülyeség dp-t szűrni,mert semmit nem lát az orvos. Ahhoz nagyon nagy elváltozásnak (deformációnak) kéne lennie, hog lássa.

Az óriás fajták első 4-6 hónapban gyakran elfáradnak,leülnek lefekszenek. Túl sokat mozgatni sem jó őket. (nagy séta)

Találkozott már a fajtával ez az orvos? Mert érdemes olyan orvost választani aki ismerős a fajtával.Sokmindenre kell figyelni (másképp kell altatni, az izületek másképp fejlődnek) jó lenne, ha olyan orvost választanátok aki ismerős a fajtával

2011. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, egy ugyanilyen fajtával biztos, hogy találkozott a doki, mert ismerősömékhez is ő jár és nekik is bullmaszfiff kutyusuk van, akárcsak nekem. De hát ez még nem jelent semmit, mert az a kutyus is kölyök még...

Amúgy 1x akkor jött elő ez nála, amikor felkeltettem, kiszálltunk a kocsiból, 2x pedig másik kutyussal játszott, lehet csak elfáradt. Most váltja amúgy a fogait, valszeg butaságot kérdezek, de ezzel nem lehet összefüggésben, h néha megszédül?

2011. okt. 17. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:

elvileg nem.

Csináltass egy kivizsgálást, teljes vérkép, az nem árt később sem, lesz mihez viszonyítani

2011. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
15 hetesen nem jelentkezhet dp, mivel még ki sem alakultak a csontjai teljesen. Szerintem inkább kajla, most kezdenek nyúlni a lábai és néha nem tud mit kezdeni velük.
2011. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, asszem megnyugodtam! :)

Én is inkább arra hajlok, hogy kajla.. Most hogy jobban visszagondolok, boldogan ugrált össze-vissza minden ilyen alkalommal, mert vagy ismerőssel találkoztunk és neki örült nagyon, vagy ahogy írtam, másik kutyussal játszott.

2011. okt. 17. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

szia:)


az én közép-ázsiaimmal is hasonló "gondok" merültek fel, akkor a doki azt mondta, etessem happy doggal, és felírt Donát, ami elősegíti a porcok közti kenőanyag termelését.


azóta semmi baja a kutyámnak.


valószínűleg a tiednek sem lesz semmi, de én a biztonság kedvéért megfontolnám, hogy átváltsak-e happy dogra...


(a dokim mondta, hogy ez a legjobb táp a nagytestű kutyáknak.)

2011. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerintem mi már "beszéltünk" hétvégén :) Mi váltunk Royalról Happy Dogra.. Tegnap megvettem a Happy Dogot, elkezdtem neki keverve adni :)

Ez a Dona szerintem ugyanaz, vagy nagyon hasonló lehet, mint a Vetri Care - nekem ezt ajánlotta egy rendelőben dolgozó illető itt a GYK-n -, ez is ilyen zöld kagylókivonatos, csont és izületerősítős "gyógyszer", ugye? Mindenképp adni fogom neki, remélem a héten sikerül beszereznem :)

2011. okt. 17. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:

:D ja, akkor jó!:D

a Donát csak receptre adják!


A Vetri Care-t még sosem használtam, de biztos jó!:)

2011. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!