Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát ajánlanátok az...

Melyik fajtát ajánlanátok az alábbi tulajdonságok alapján?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már sok erre vonatkozó kérdés, de gondoltam kikérem pár kutyás véleményét (nem sok ilyen ismerősöm van).

Menhelyi kutyusunk volt, van a családban most is, és szeretnénk a jövendőbeli kutyus mellé is később, de most fajtatiszta kölyköt vennénk, ilyenünk még nem volt, látni ahogy cseperedik, megismerni a fajtát stb :).


Közép- vagy inkább nagy méretű, stramm kutyát szeretnénk kertes házba. Lehessen vele túrázni, játszani, labdázni, legyen mozgékonyabb, más kisebb állatokkal jól jöjjön ki, és az sem ártana, ha jó házőrző lenne.

Van pár kutyus aki nagyon tetszik, de a fentiek egyben egyik fajtában sincsenek meg.

Mik a javaslataitok?

Előre is köszi!


2011. okt. 17. 10:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
valamilyen pásztor- juhászkutya.
2011. okt. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Óriás schnauzer?


Ha jól nevelitek, mindez megvan benne. De őneki tényleg alapos, gondos nevelés kell. Akkor kiváló, játékos, hűséges, de őrző hajlamú kutya lesz. Csak mondjuk nagyon nagy, ezt figyelembe kell venni...

2011. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

németjuhász, rottweiler.

szerintem ők korrekt kutyák, bár a rottihoz kell egy erős kéz, de hálás fajta nagyon.

A németjuhász meg valóban az a fajta, amelyik minenhez képes alkalmazkodni. :)

2011. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de azt hallottam, hogy a rottik nem igazán "túráztathatók", mert a csípőjük nem bírja. Ez mennyire igaz?
2011. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Németjuhász, golden retriever, hovawart, spanyol masztiff, angol masztiff, border collie
2011. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Bullmasztiff
2011. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
egyik jó barátom rotti tenyésztő. Ő együtt szokott futni a rottikkal reggelente, mennek kilométereket. Bírják. :)
2011. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Köszi, akkor az valszeg hülyeség volt, vagy valami szegény, félretenyésztett példány... :(


Amúgy a rotikölyöknél kevés bumfordibb és édesebb dolog van. :D

2011. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

az biztos.. most is van náluk 4 kölyök, 3 hónaposak. Hát iszonyat édesek.. :D

Széttépnek.. :D Imádom a gárdát. :)

Sajnos sok rotti megsínyli a szaporítást, nagyon ritka ami valóban mindenben jó. :S

2011. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Hm, akkor már tudom, mi bumfordibb és édesebb egy rotikölyöknél... mégpedig 4 rotikölyök. :D
2011. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!