Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hau-hau economy regular táp,...

Hau-hau economy regular táp, csivavának?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire jó ez a táp, csivavának szánnám?

Köszi


2011. okt. 17. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nagytestű kutyámnak sem adnám, elég alacsony a fehérje- és a zsírtartalma is. Kistermetű kutyáknak egyébként is magasabb fehérjetartalmú tápot kell adni, legalábbis én így tudom. Más a súlyához viszonyított anyagcseréje, mint egy nagyobb testű kutyának.


A csivava anyagcseréje egyébként is gyors, a vércukorszintje gyorsan leesik. Nagyon oda kell rá figyelni. Én egyeztetnék a tenyésztőjével, vagy egy hozzáértő állatorvossal, hogy milyen tápot vegyek neki, mert egy ekkora termetű kutyánál a zsákonkénti pár ezer forintos különbség is elhanyagolható, mert keveset eszik.


Szerintem ne 15 kilós zsákban gondolkozz, mert a felbontott zsákban gyorsabban elveszti a minőségét a táp, és mire elfogyna egy csivavánál, akár meg is romolhat.


Vegyél egy kisebb kiszerelésű, kifejezetten kistestű kutyának való tápot. Pár hét alatt, míg elfogy, úgyis kiderül, hogy megfelel-e a kutyádnak, vagy sem. Ha nem vált be, akkor nem kell kidobnod feleslegesen egy egész zsák tápot.

2011. okt. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! :)

Nem tudtam, hogy kisebb kutyáknak több fehérjére van szüksége!Nagyon köszi!

2011. okt. 23. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!