Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának lesz baja a tejtől?

A kutyának lesz baja a tejtől?

Figyelt kérdés
4 hónapos magyar vizslám van, és hát lehet hülyén hangzik de nagyon sajnálom szegényt h ebben a hidegben reggelente vizet igyon, így a száraztáphoz minden reggel kb 3-4 dl meleg tejet is szokott kapni. A további részébe persze vizet kap. Lehet baja a tejtől ha minden reggel azt kap?
2011. okt. 17. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fosik tőle,akkor mehet. Sajnos akutyák nagyrésze tejérzékeny (tehéntej) és nem bírja.
2011. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Nemcsak hülyén hangzik, az is.Ha annyira bánt, tegyél ki neki normál hőmérsékletű vizet, a tej legjobb esetben nem árt neki, de általában szokta gyilkolni az emésztésük.
2011. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Langyosítva add a vizet, ne hidegen. Amúgy ez egy kutya, semmi baja nem lesz a víztől. ;)
2011. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a 4 hónapos magyar vizsládnak csak ártasz a tejjel...a víz jó neki...amúgy sem értem ,a hideg miatt miért lenne jobb a tej neki, mint a víz
2011. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én hetente 2-szer adok neki tejet, mert imádja. Persze szigorúan, csak ha nem okoz neki hasmenést. Kölyökkorban gyakran fosnak tőle, így nem is ajánlják nagyon.
2011. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Amúgy ez egy kutya, semmi baja nem lesz a víztől."


Szerintem Neked se lenni semmi bajod, ha télen meginnál 1-2 pohár hideg vizet. Épp csak jobban esik a meleg, és átmelegít rendesen.

Ha nem kap tőle hasmenést, akkor szerintem egész nyugodtan. De néha adhatsz helyette meleg húslevest is egy kis hússal;)

2011. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

baja nem lesz, csak a cukrot nem tudja lebontani a szervezete, és ettől megy a hasa.


ha szeretnél tejet adni, inkább szerezz be kecsketejet vagy tejsavót!:)


vagy az is jól tud neki esni, ha reggelente megfőzöl 1-1 csirkelábat/nyakat (nem kell több, mert elhízik a kutya!), esetleg tehetsz mellé répát, fokhagymát (krumplit ne, mert a nagy részét nem tudja megemészteni), és a "leves" levével együtt add oda neki:)


ne sózd, és ne tegyél bele leveskockát!


most ez időigényesnek tűnhet, de mindennel együtt fél óra alatt megvan.

2011. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!:)
2011. okt. 17. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!