Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék ingyen vagy olcsón...

Hol tudnék ingyen vagy olcsón elvinni kölyök ölebeket Budapesten és környékén?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha fajtiszta kell akkor szaporítótól de azt nem ajánlom mert mindenféle betegsége lesz..

tehát menhely+fajtamentők.. :)

2011. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
megkérdezhetem, miért/mire kell egyszerre több öleb ingyen vagy olcsón?
2011. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.-nek köszönöm

2. gondolom másoknak is azért mint nekem. Lakásba szeretném és egy nagyobb kutya nem hiszem, hogy jól viselné a bezártságot.

2011. okt. 17. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

ja bocsi, félre értettem a kérdésed! azt hittem, egyszerre több kölyköt akarsz!:)


vatera, expressz.hu, illetve menhelyek, mint a Noé [link]



kigyűjtöttem pár "megkellzabálni" kutyust...:)


[link]


[link] index.php?pid=1&aid=1890


[link] index.php?pid=1&aid=1883


[link] index.php?pid=1&aid=1884


jó keresgélést!:)

2011. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: express a szaporítók nagyüzeme én innen SOHA nem vennék kutyát, mivel sok baja lehet a túlszaporítástól!
2011. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

kedves utolsó!:)


a kutyák, akiket belinkeltem, keverékek.

matematikailag náluk van a legkisebb esély az öröklött betegségekre. egyéb betegség pedig bármelyik kutyánál beüthet...

(tanultam genetikát és konyítok valamicskét az örökléstanhoz is.)


a túlszaporítás konyhanyelven azt jelenti, hogy össze-vissza kereszteznek akár rokon kutyákat is, az anyakutyát pedig sokszor fél éves kora óta minden tüzelésnél megelletik, amíg el nem pusztul.

na ebből lesznek az ideggyenge, beteg, defektes kölykök...


nem a falusi mixekből.


tehát de, nyugodtan fogadj örökbe kedves kérdező menhelyről.:)

2011. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
80%

Kedves linkelő!

Nem tudom, hol tanultál genetikát, de vagy megbuktál, vagy rossz könyvet adtak a kezedbe. De gyanítom, hogy nem kutyára vonatkozott.

A kerverékkutyáknak valamivel nagyobb esélyük van az örökletes betegségek beszerzésére, mint egy normális tenyészetből hozott kutyának, akinek a szüleit mindenféle bajok kizárása céljából megszűrik.

Matematikailag is.

Gyakorlatilag meg mondok példát: Barátnőm piacon vett egy kis testű, talán shih-tzu keveréket. Azon kívül, hogy a fogváltás után olyan kuszák lettek a fogai, hogy csórikám a tápot nem bírja megrágni, 5 éves korára napi 3x gyógyszerezik, mert a csigolyái is összevissza állnak és gyógyszer nélkül olyan fájdalmai vannak, hogy járni sem tud. Lehet, hogy műteni kell, de az sem garancia rá, hogy tud majd mozogni, ők meg azon törik a fejüket, hogy össze tudnak-e szedni 150 ezer forintot rá.

A túlszaporítás nem konyhanyelven meg azt jelenti, hogy a szülőket nem válogatják, nem szűrik betegségekre, hanem csak ahogy jön, egymásra pakolják. Illetve ez nem a túlszaporítás, mert a szaporításnak nincsenek fokozatai. Simán szaporítás, mindegy hogy alul vagy túl. És akár a falusi mixekből is.

És igen, a menhelyről ugyanezt kapja csak ingyen, nem támogatja vele még a tömegtermelő szaporítókat.

2011. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

kedves utolsó!:)


légyszíves, olvasd el megint, amit írtam, és értelmezd.


nyilván akkor van a legkisebb esély az örökletes betegségekre, ha szűrtek a szülők és jó tenyésztőtől van a kutya. de az nem olcsó.


innentől marad: szaporító, vagy "falusi keverék".


ezek közül pedig mind genetikai, mind matematikai, mind mindenféle szempontból a falusival jár jobban a kedves kérdező.


a barátnőd kutyusát nagyon sajnálom, de attól még, hogy ez a szegény kutya így járt, Te is beláthatod, hogy a legtöbb keverékre ez nagyon nem jellemző!


és mellesleg megjegyezném, hogy ha genetikáról van szó, ugyanazok a szabályok érvényesek a növényekre, állatokra és emberekre is.:)

az én szakterületem az állatok.


elkezdhetünk vitatkozni, de szerintem nincs sok értelme.

2011. okt. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Nem vita kérdése, tényközlés.

Simán tévhit, hogy egy falusi láncos keverék egészségesebb. Persze, kevesebbet jár orvoshoz, de ez nem az egészségén, hanem a megítélésén múlik. Amíg én havonta találkozom az állatorvossal valamilyen okból, egy ilyen ún. falusi keverék esélyes, hogy rövid kis életében soha. Ha valami baja van, vagy szélnek eresztik vagy elássák. Így nem kerülnek be a statisztikába.

Azért mert a legtöbb ilyen beteg keverékkutyáról nem tudunk, azért léteznek sajnos.

És nem ugyanazok a szabályok érvényesek, még kutyán belül is mások az öröklésmenetek még különböző fajtáknál is.


A kérdésre visszatérve: A lényeg, hogy ha a kedves kérdező olcsón akar kutyához jutni, akkor ne az expresszes szaporítókat támogassa, hanem hozzon menhelyről.

2011. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

éééértem...

és kifejtenéd, légyszíves, hogy milyenek azok a másféle öröklődésmenetek???:O

érdekes módon az egyetemen sosem hallottam ilyesmiről!...


kedves kérdező, akkor a gyengébbek kedvéért, hogy teljesen érthető legyek, átfogalmazom a válaszomat...:)


nyugodtan válassz az expresszes és egyéb kutyák közül, ha keverékek, és ajándékba, ingyen elvihetőek.


de a legtutibb, ha menhelyről hozol, ott azért már jó esetben látta őket orvos, és a durva elváltozásokról szólnak.


ez sem garancia, de még a legnevesebb tenyésztőknél is van, hogy becsúszik valami baki.

ez mindig benne van a pakliban.


ha kutyáról, ha macskáról, ha gyerekről van szó.

2011. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!