Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor is falkavezér egy kutya?

Mikor is falkavezér egy kutya?

Figyelt kérdés
Azt írják,hogy az a kutya amelyik magától támad,nem parancsra,az falkavezérnek érzi magát,mivelhogy ő dönti el,ki a barát és ki nem.DE az,amelyik barátságosan odaszalad mindenkihez,az nem a saját döntését hajtja végre?Vagyis nem ugyanaz,mint a támadó esetében,csak más megközelítéssel?Lehet én nem szeretnék barátkozni,de a kutyám megteszi,tehát döntött helyettem.Engem ez elgondolkoztatott,de az is lehet,hogy túl filozófálom...
2011. okt. 17. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

,hogy az a kutya amelyik magától támad,nem parancsra,az falkavezérnek érzi magát.

EZ NAGYON NAGY HÜLYESÉG!

2011. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én se nem igazolom,se nem cáfolom a véleményedet,Első.Egy kicsit ha kifejtenéd gondolatodat.......Amúgy köszi a választ.
2011. okt. 17. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha a mehetsz szó elhangzása után sualad oda mindenkihez, akkor oké. Ha nem, vagy igen, de ha eldult már nem tudod visszahívni akkor ugyanúgy dominanciaproblémára utal ez is.

Amúgy a vélt veszélyek túlreagálása súlyosabb probléma egy falkában, mint a szimpla barátkozás.

Az ilyen szitukat érdemes elképzelni farkasokkal. Mondjuk jön a falkaterületén egy egyedülálló eltévedt farkas. Ha valamelyik falkatag megtámadja, azzal magára haragíthatja annak az egyednek a falkáját is, így veszélybe sodorva az egész falka jóllétét. Ha meg odamegy és játszik vele egyet, akkor nem történik semmi. Ilyen persze nem történik, de azért a természet törvényeinek általában racionális magyarázata van.


az alapigazság pedig úgy hangzik, hogyha bárhonnan visszatudod hívni, és bármiről le tudod tiltani, akkor te vagy a falkavezér. Ha nem, akkor a hatalmad végetér egy ponton, ami után már nem te irányítasz.

2011. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy amíg nekem, más embereknek, kutyáknak nem okoz kellemetlenséget a kutyám a viselkedésével, addig mindegy, hogy ki hány százalékban falkavezér, nem mindenkinek a tökéletes kutya az álma. Sokszor látok itt olyan kérdést, amikor egy ártatlan kérdés vissza van vezetve a falkavezérségi problémákra, ami igaz is lehet, de az addig kicsi probléma miatt, a kérdezők elkezdenek aggódni, és már maguk elé vetítik a gazdi torkának ugró kutyát. Ergo bolhából elefánt lesz. Pont néhány napja volt egy olyan kérdés, hogy baj-e, ha a kutyus néha megkergeti a saját farkát. Nem véletlenül születnek ilyen kérdések. Sok fiatal van ezen az oldalon, akik lépten-nyomon azt lesik, mikor tör uralomra a kutyájuk. Persze figyeljünk oda rájuk, de nem szabad túlzásokba esni.
2011. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

De szerintem igazad van.

Amúgy én sem értek egyet azzal hogy a kutya csak parancsra támadhat. A kutya nem egy gép. Mi van ha a gazda nem látja a veszélyt, ha nem tud parancsot adni, ha nincs ott? Akkor a kutyának ottkell üln és várni amíg kinyírják? Én úgy gondolom a jó kutya az akit irányítani lehet az esetek legnagyobb részében. A legnagyobb, és nem bármikor ahogy az előző mondta. Ez is egy nagy tévhit, amivel tömik itt az emberek fejét, aztán ha a kutyájuk egyszer-kétszer nem tökéletes akkor emiatt kétségbe esnek. Tökéletes kutya nincs, még a versenykutyák vagy a szolgálati kutyák is csak az esetek nagyobb százalékában teljesítenek mindent jól, de nem mindig. Egy jólnevelt kutya és egy gondos gazda aki kiküszöböl veszélyes helyzeteket, ez az ami elvárható.

2011. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!