Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a gyerekszerető kutyafa...

Melyek a gyerekszerető kutyafajták?

Figyelt kérdés

Légyszíves soroljatok fel olyan fajtákat, akik kifejezetten szeretik a gyerekeket, (tehát "valók" kisgyerekek mellé).

Lesz egy kertünk, és ott lenne főleg a kiskutya tartva.

Természetesen menhelyeken is körül nézünk majd, de én most arra lennék kíváncsi, hogy milyen fajtatiszta kutya illene hozzám.

A válaszokat elõre is köszönöm!

(Légyszíves olyan válaszokat ne írjatok, hogy pl.: rengeteg ilyen fajta van, hanem inkább fajtákat soroljatok fel.)


2011. okt. 17. 21:37
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
72%
Berni pásztor..:) a 3 éves kislányt mint a szeme fényét úgy védi a mienk :)
2011. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
64%
Újfunlandi, labrador, golden retriever, azt hiszem még a borden coli is:) (nem tudom így kell e írni a fajtákat:))
2011. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
95%
Nekem labradorom van annak idején azért vettük, mert gyerek mellé való kutyát akartunk. Annak kapcsolatomnak azóta vége lett, gyerek nem született, de a kutya maradt és azóta szinte testvérként szeretem. Csak ajánlani tudom, annyira szelíd hogy az már szinte túlzás.
2011. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
9%
beagle-t, és tacskót is annak tartják, ha jól tudom.
2011. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 Akiteki ***** válasza:
62%

Az agarak is szinte kivétel nélkül nagy gyerekbarátok.

De a legtöbb kutya az, ha jól nevelik.

Nekünk is volt az elsődleges szempont mikor az első kutyát vettük.

Inkább azt mondanám mi NE legyen gyerek mellé.

Nem vennék gyerek mellé pásztor vagy juhászkutyát, ha nagy, akkor feldönti és nem is bír vele, ha kicsi, akkor meg hajlamos terelgetni a gyereket is, ez vagy zajjal, vagy csipkedéssel jár.

Nem vennék gyerekhez semmilyen terriert a pörgésük és vérmérsékletük miatt.

Az őrző-védő kutyák nagy része sem egy életbiztosítás számomra. Persze biztosan akad, aki ezt cáfolni fogja, de ha van nyugodtabb, akkor miért válassza az ember a problémásabbat?

Tacskó és társasági kutyák is felejtősek ha kicsi a gyerek, esetleg játékból erősebben nyúl hozzá és a kutya ezt nem tolerálja.

2011. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy mindenki a általa ismert gyerek mellett tartott fajtát fogja mondani, így tulajdonképpen van aki számára a rottweiler vagy a kuvasz az ideális gyerekbarát eb. Egy jó idegrendszerű, jól nevelt kutya, fajtától függetlenül, elviseli azt ha 3 gyerek lovagol rajta. Tehát más szempontot is figyelembe kellene venni.

Mérete? lakásba bemehet? Mozgásigény? kutyasuli? szőrápolás?

2011. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
70%
Német juhász- valamilyen pásztor kutya keverék :)mert nekünk az van, és oda van a gyerekekért. Ha menhelyen nézel szét, akkor ott is nagyon jó kutyákat lehet találni és sokszor nem fajta hanem egyedfüggő, hogy milyen habitusú a kutya.
2011. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
93%
Én egy német dog és dobik mellett nőttem fel, a dobermann-t azért nem ajánlanám annyira gyerek mellé, mert pörög-forog, nem figyel annyira, fellöki :) viszont ha a gyerek 7-8 éves akkor imádná, hozzánk akkor került mikor én lettem 7 éves és imádtam, hogy mindig visszahozta a labdát :) a német dog pedig a szelíd bárány :) ültem rajta, amikor tanultam járni és majdnem elestem akkor a pofijába kapaszkodtam meg (szegénykéém) :) lovagoltam a hátán, csak a hátrányuk, hogy kb 8 éves korukig élnek.
2011. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 szöcske005 ***** válasza:
41%

amerikai staffordshire terrier:

Azért tudom ajánalani, mert sokat eltűr a gyerekektől.

Figyelmes, megfelelő gazdi melett engedelmes.

De szerintem olyan kutya fajtát válasz, amelyik még kicsi, hogy összeszokjanak a gyerekekkel.

2011. okt. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Nekem öcsikéim vannak: egy 2,5 és egy 7.

Viszont az biztos, hogy min. 2-3 évet várni kell a kertre........


Esetleg a mozgásigény terén szűkíthetnénk a kört.

1 óra séta + játék a kertben + közepes méretû kert

2011. okt. 18. 00:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!