Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható lakásban kutya?

Tartható lakásban kutya?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindenki írta itt,hogy nem,de nem csak a közepes-nagy testűekre.Szeretném a véleményeteket kikérni,indoklással együtt.
2011. okt. 17. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hm, ezt most tényleg megkérdezed? Nagyon sok kutya lakik lakásban, és köszönik, elvannak. Ha megnézel egy képet valami gyepmesteri telep kenneljeiről, és összeveted azzal, hogy milyen lenne annak a kutyának a sorsa akár lakásban is, nyilván az jön ki, hogy ezerszer jobb egy lakáskutya sorsa, mint egy gyepin elpusztuló kidobott kutyáé... szóval igen, lehet. Mondjuk a kérdésedben érdemes lenne pontosítani, hogy milyen szempontból kérdezed... jogilag? higiéniailag? kényelmi szempontból? a kutya lelki egészsége szempontjából?... az sem mindegy.
2011. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen.

Indoklás: a kutyám boldog és kiegyensúlyozott.

2011. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb lakáskutyának jobb élete van, mint a legtöbb kerti kutyának. A kutya alapvető szükséglete a szociális kapcsolat, amit a gazdi mellett élve kap meg a legkönnyebben. Nekem ugyan kerti kutyám van, de szabad bejárása van. Most is itt van mellettem, majd csak aludni fog kimenni.
2011. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Általánosságban kérdeztem....nem a menhelyi kutyákra gondoltam,mert azt nem lehet összehasonlítani.

Nagyon sok választ olvastam itt,hogy kutya nem való lakásba,sőt már én is megkaptam ezt egy párszor.2 kutyával osztom meg a lakásom/életem.

2011. okt. 17. 22:44
 5/14 Akiteki ***** válasza:

Ezek szerint Neked is van lakásban kutya. Akkor mi a gond?

Sokkal jobban érzik magukat a gazdi közelében, mint kicsapva a kertbe és nem jöhetnek be. Más kérdés, hogy a lakásban kutyát tartani egy életforma váltást jelent. Be kell iktatnod a napirendbe a kutyával való állandó foglalkozást legalább napi 4-5 órában.

2011. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a nap 20 óráját átalussza.Ezt teheti egy lakásban is (akkor is ha oriástestű). de a fennmaradó időt mozgással tölti,fajtátólfüggő intenzitással. Tehát aki biztosítja a napi 3-4óra mozgást (futást,játékot más kutyákkal) az tarthat lakásban akár óriástestű kutyát is.
2011. okt. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem óriástestű kutyám van (igaz kölyök még), sokan megkérdezik, hogy mekkora lesz? Mikor mondom, hogy 60-70 kg körüli, mindenki elképed, hogy ekkora kutyát lakásba??? Mondom igen, persze. Attól, hogy óriástestű, még nem jelenti azt, hogy a mozgásigénye is óriási lenne és különben is, ha én biztosítom neki a megfelelő mennyiségű mozgást és agyilag is lefárasztom, akkor miért ne lenne jó neki? Amúgy mindenki rácsodálkozik, amikor elmesélem, hogy a házunkban lakó yorkival csak rója a köröket a gazdi (egyidősek a kutyusaink), addig mi lemegyünk, pisi-kaki, rövid séta, pici szaladgálás és vagy megindul felfele, vagy nekiáll botot rágni.


A kedvencem egyébként az volt, amikor a barátnőm (családi házban laknak, nekik is óriás fajta kutyusuk van), elkezdte mondani, hogy kínzás lesz a kutyának, ha odavesszük magunkhoz a panelba. Kérdeztem, hogy miért is? Talán a ti kutyátoknak jobb, aki egész nap egy 10 m2-es kennelbe be van zárva és estére engeditek ki szaladgálni? Szerencsétlennek semmi kapcsolata veletek. Akkor ennek a kutyának mennyivel jobb lesz, 50 m2-en lesz, nem 10 m2-en, és mi igazán foglalkozni fogunk vele, lesznek közös programok, magyarán családtagként van kezelve. Nem pedig a kert végébe van száműzve. (hozzáteszem a kutyájuk 1 évesen még nem tudott normálisan közlekedni pórázon, ilyen szinten nem foglalkoztak vele)...

2011. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is tudok olyan óriástestű kutyáról, amelyik a lakásban lakik, pedig neki fel volt ajánlva a kert is, csak épp a lakás szimpatikusabb volt számára. Nekem is óriástestűm van, de ő csak nyáron szeret bent, télen inkább az udvart választja, az az ő évszaka... De én is megfigyeltem, hogy alapvetően a helyszínnél sokkal fontosabb számára a társaság. Ha nyitva van az ajtó, akkor lefekszik az ajtó előtt, ahonnan lát minket és olyan, mintha egy légtérben lenne velünk, ha viszont becsukjuk az ajtót, akkor inkább bekéredszkedik.
2011. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is feltettem ezt a kérdést itt az oldalon, vegyes válaszok jöttek rá. Azóta megérkezett az új családtag kis-közepes testű és köszöni tökéletesen elvan. Lemozgatjuk napi 5órában a többiben alszik vagy rágcsálja a játékát az a lényeg, hogy a közelünkben legyen de mikor egyedül van is nyugodt bár még ugatgat úgy 10-15 percig aztán durmol. Először én is féltem mi lesz, de már látom hogy egy kutyának jó a lakás ha megfelelően nevelik, mozgatják és fontos más kutyákkal a szocializáció!!!
2011. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Én is panelban kezdtem 2 huskyval. Nekünk csak jót tett a napi több órás kötelező séta esőben-fagyban-kánikulában.

Most, hogy már kertünk van, állandóan nyitva az ajtónk, a kutyák ki-be járhatnak. Mégis itt alszik mindenki a lábamnál, akkor mennek ki, ha én is megyek.

2011. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!