Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azoknak az ebeknek, amelyeknek...

Azoknak az ebeknek, amelyeknek van egészségügyi könyve vannak jogaik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. szabadon hordozhatóak-e olyan helyekre, ahová amúgy a belépésük meg van tiltva. Pl. ruhásüzletek,élelmiszerüzletek,bevásárlóközpontok?
2011. okt. 18. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyi könyv, más néven oltási könyv, minden kutyának kell, hogy legyen!!!
2011. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, a törvény így írja elő, de ez viszont nem jogosítja fel a kutyákat és a gazdikat ilyesmire ugye?
2011. okt. 18. 08:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem....
2011. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az útlevél jogosítja fel a kutyát arra, hogy a határon kívülre utazzon.

Sima oltási könyve minden kutyának kell,hogy legyen.

2011. okt. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A segítő kutyák (vakvezetők, mozgássérült-segítő, rohamjelző stb.) mehetnek be az üzletekbe. Ők is csak akkor, ha a sérült gazdájukkal együtt vannak.
2011. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Ruházati üzletbe meg kell kérdezni. Van, ahová beengedik, van, ahová nem. De szerintem inkább kistestű kutyával lehet bemenni.

Bevásárlóközpontba úgy beviheted, hogy a kezedben van (ergo csak kistestűt) azon belül viszont nem viheted be minden üzletbe. Ott is mindig meg kell kérdezni egy pénztárost, vagy a biztonsági őrt. Engem a westend c&a-ból kiküldtek, a h&m-be viszont örömmel fogadtak kutyástul:)

Élelmiszerüzletbe egyértelmű, hogy nem megyek be kutyával, ÁNTSZ szabályzat tiltja.


És ezek nincsenek összefüggésben az oltási könyvvel, tőlem még soha nem kértek ilyen helyeken oltási könyvet. Feltételezik, hogy a kutya megkapja a szükséges ellátást. Ettől függetlenül hivatalosan mindig nálad kell, hogy legyen...én egyszer találkoztam közterületessel (újpesten) és elkérte a kutyám oltási könyvét. Persze nem volt nálam. Nem volt belőle gond, de elmondta, hogy ugyanúgy, ahogy nekem magammal kellene vinnem a személyi igazolványom, úgy a kutyának is az oltási könyvet. Ha tömegközelekedéssel megyünk, akkor mindig nálam van az oltási könyv, bkv ellenőr már egyszer megnézte, hogy minden rendben van e vele.

De butikokban, boltokban nem ettől teszik függővé.

2011. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Az oltási könyv csak a tömegközlekedéshez jogosít fel. Persze a jeggyel és szájkosárral együtt. Mivel mindenkinek kötelező, nem képez előjogot semmire.
2011. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

AZ oltási könyv feljogosítja a kutyát az ország területén való életre, mozgásra közterületen.

Ugyanis oltási könyv (és oltások) nélkül nem lehet kutya.

2011. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!