Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie tulajdonosok,...

Border Collie tulajdonosok, mik a tapasztalatok erről a fajtáról?

Figyelt kérdés
Szeretnék, border collie kiskutyát venni. Bővíteni szeretném a családot + jó ösztönzés a testmozgásra.
2011. okt. 18. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Border Collie.:

Leírás:

Közepes termetű, a skót juhászkutyához hasonló, de annál kisebb eb. Feje elkeskenyedő. Szeme sötétbarna, füle lelóg. Törzse karcsú, izmos. Végtagjai egyenesek, párhuzamosak. Farka hosszú, lelóg. Szőrzete középhosszú, kicsit hullámos; a fején és a lábai elülső részén rövid. Színe fehér és fekete, fehér, fekete és cserbarna, fekete és szürke, vörös és fehér vagy egyszínű fekete.

Tulajdonságai: Értelmes, tanulékony, aktív, kissé félénk, érzékeny.

Alkalmazása: Eredeti foglalkozása a csorda, a nyáj őrzése; önállóan tevékenykedik a jószágok körül. Főként Amerikában népszerű – kedvencként tartják.

Marmagasság: kan 50-56 cm, szuka 48-53 cm

Testtömeg: 18-23 kg

Alomszám: 5-7 kölyök

Várható élettartam: 12-14 év

2011. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bordert ne vegyél azért,mert jó ösztönzés a testmozgásra. Csak akkor vegyél,hogyha te szeretsz sokat mozogni,és me is szoktad tenni. Legyen ez akár futás,akár biciklizés,akár kutyasuliba menés,agilityzés,frizbi,akármi. Kell nekik a sok (rengeteg) foglalkozás, le kell fárasztani testileg és szellemileg. Ha nincs vele eleget foglalkozva,akkor rombolni fog. Ebben nagyon kreatívak tudnak lenni. Kezdő gazdát könnyen "kiröhögnek", kijátszanak.

Viszont ha elég határozott (de nem kemény) tud valaki lenni hozzájuk,eleget foglalkozik velük, mozgatja,tanítja,akkor igazán nagyszerű kutyák. Könnyen és szvesen tanulnak,nagyon jó a természetük.Barátságos fajta,jól kijön akár kutyákkal, macskákkal, egyéb háziállattal. A gyerekeket is szeretik általában.

Nagyon gondold át,tényleg bordert akarsz-e,és ha igen, akkor hogy honnan veszed. Olcsón,szaporítótól ne vegyél bordert.

2011. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaz nekem nincs collie-m, de egy elég közeli barátnőmnek van. Ha jól le van mozgatva, és keveset van egyedül, akkor elég könnyen kezelhető és tanulékony. Viszont ellenkező esetben elég hiperaktív lesz, rombol, szófogadatlan. Szerintem érdemes egy másik kutyával együtt tartani.
2011. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fain kutya!:D
2011. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem ilyen fajtám van, de eddig ahánnyal találkoztam kutyasuliban (6), csak 1 volt jól nevelt és higgadt.


a többi izgága, olyan, mintha hülye lenne és nem fogná fel a feladatot, és sokszor visítanak...


ezzel nem azt akarom mondani, hogy buta a kutya!!!


hanem azt, hogy nagyon értő kezek tudják csak kihozni belőle azt, ami benne van...

egy csiszolatlan gyémánt, de jaj neked, ha elrontod a csiszolást!:D


nagyon jól gondold át, hogy pásztorkutyát akarsz-e...


amúgy erre a célra szerintem inkább a dalmata a megfelelő.

semmi más nem érdekli, csak a futás.:)


vagy a bullterrier.


de nem ösztönöz a mozgásra, hanem kötelez!

ha nem fárasztod le őket, gondoskodnak róla, hogy pokollá tegyék az életed:D:D:D

na jó azért pokollá nem, de melegen ajánlott napi 1-2 óra intenzív futás, bullterriernél végtelen mennyiségű labdázás...


a bordert felejtsd el, ha nem akarsz kutyasuliba járni vele, mert neki KELL.

a bullit meg a dalmatát agyilag nem kell túlterhelni.:D

2011. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A bordernek nem kell a kutyasuli,max a gazdának. Nem kell borderrel suliba járni,ha a gazda tudja,hogy mit hogyan és miért tanítson. Viszont ha nem tudja,nem is igazán ajánlatos a border,mert nem első kutyának való. Persze van,akinek bejön,mint első kutya,de a többségnek azért nem.

Sajnos ma már túl sok a border,és túl sok a kutyához nem értő ember,akinek bordere van,ezért láthatsz olyan kutyákat,amilyeneket...

2011. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem törzskönyv nélküli borderem van, akit nagyon szeretek. Sokat mozog ez tény, de ha az első 6 hónapban jól szocializálod akkor egy tündér. Nekem szukám van, nyugodt, higgadt, jól visel másokat képes óráig egy helyben ülni/feküdni. Ehhez az kell, hogy sokat mozogjon, labdázzon, tanuljon és eleget legyen más kutyák társaságában. Most szeretném vinni majd terelni is, mert állítólag jót tesz, ha kiéli az ösztöneit. Az első pár hónapban elég neki egy kis séta, mert ha sok inger éri akkor már az önmagában lefárasztja. Sokkal hamarabb megkomolyodik mint egy labrador, de tény, hogy ott próbál átverni ahol lehet. Igaz, hogy mindent szétszed, mielőtt jön a kölyök célszerű kutyabiztossá tenni a kertet és a lakást. Mielőtt megvettem volna sokat variáltam én is és nem bántam meg. Ha van kérdésed, nyugodtan írj privátban :)
2011. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Tényleg rengeteg törődést igényel. Ellenkező esetben rombol. Rettentő könnyen tanul. 3 különböző zárat tanult meg kinyitni anélkül, hogy tanítottuk volna neki. Egyszerűen elleste, hogy mi hogyan közlekedünk egyik helyről a másikra, és megoldotta, hogy őt ne lehessen kizárni onnan, ahová mi bemegyünk :D

Foglalkozni kell vele minden nap. Nagyon ragaszkodik a gazdihoz. Mivel az én kutyám, én mentem, játszottam, sétáltattam minden nap, de nyáron 1 hetet voltam nyaralni, addig a családom többi tagja foglalkozott vele, mit ne mondjak, igencsak lehangolt volt, mire hazajöttem. Nem a játék hiányzott neki, hanem én.

Tényleg jól gondold meg! Nagy felelősség. (Mint minden más kutya természetesen)

2011. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 border collie kutyusom van. napi 3-4 óra mozgás, labdázás, frizbizés, trükk tanulás kell nekik és teljesen fáradtak és boldogok. imádják a kutyákat és az embereket, kiegyensúlyozottak, csodás családi kutyák. nem szabad engedékenynek lenni velük mert nehezen szoktathatóak le a helytelen viselkedésről ezért szigorú fegyelemre és sok tanításra van szükségük már kölyökkortól kezdve. ha ezeknek eleget teszünk akkor a legjobb társsá válnak akit csak kívánhatunk. egyáltalán nem hiperaktívak és rendkívül alkalmazkodóak. Viszont elég könnyen függőjévé válnak dolgoknak (labda, frizbi) ezért ha túlzottan izgatottak sohasem szabad ezeket játszani velük, ilyenkor inkább egy pár órás séta és erdei szaladgálás való nekik.
2011. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!