Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Habilitációs kutyakiképző...

Habilitációs kutyakiképző tanfolyamot megérné elvégezni?

Figyelt kérdés
Vagy milyen szakma van még ahol állatokkal foglalkozhatnék?Tapasztalatok esetleg?
2011. okt. 18. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én ugy hallottam csak mellékállásban lehet ezzel foglalkozni mert főállásként nem biztosit megélhetést. én is az szeretnék lenni, de jelenleg tanfolyam se indul sehol:(
2011. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MME ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy egy vidéki városi középiskola indít mindig ilyet, de oda nap, mint nap be kell járni. És ha esetleg pest megyei vagy, akkor vagy vállalhatatlan, vagy kolesz / albérlet.

Én is néztem régen, de a kutyáimat nem hagytam volna magukra semmilyen képzésért vagy állásért. Azóta elvégeztem egy kiképzői tanfolyamot sokkal gazda-barátibb keretek között.


Meg most állatorvosi asszisztensnek tanulok - hát nem tudom, ajánljam-e, mert telítve van a szakma, és ahhoz, hogy ilyen állást kapj, nem is kell sok pénzért elvégezned a képzést, simán bemehetsz utcáról kábé akármilyen háttérrel, a lényeg az állatszeretet. Nekem szerencsém van, mert még egyszerű gazdiként jó kapcsolatom lett egy-két állatorvossal, így már most a gyakorlati idő alatt kapok valamennyi fizetést is, de nagy a konkurencia, ha nincs ilyen kapcsolatod; sok állatszerető gondolkozik ebben :S

Nincs törvényileg szabályozva, hogy csak szakképesített állatorvosi asszisztensalkalmazható.


Érettségi után lovastúra-vezető képzésre jártam (igaz, csak egy évet a kettőből), imádtam azt leszámítva, hogy az enyém nagy lehúzás volt... Ha esetleg a lovak is érdekelnek, és nem fejér megyei suliban tanulnád, hanem valami kevésbé a pénzről szóló helyen, akkor tudom ajánlani :)


Van még állatgondozó, ebrendész, meg valamilyen állatizé szolgáltatói képzés (utóbbi neve teljesen pontatlan, na mindegy) - ezek akkor jók, ha vállalkozáson gondolkozol (kutyapanzió, menhely, kutyaiskola - bár ez utóbbihoz kell kiképzői diploma).

Habilitácis kutyakiképzőit elvégezni számomra úgy volt értelme, hogy utána ráépítkezek. Ugyanis számos, ennél jobb kutyák kiképzésével foglalkozó ágazat (pl. vakvezető, mentőkutya, stb.) csak úgy végezhetú e, ha előtte megszerzed ezt. Én így láttam. Merthogy ennél sincs törvény, ami védené a végzetteket tudtommal, így bárkit felvehetnek a helyedre, kevesebb fizetéssel.

2011. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MME ***** válasza:
75%

Összefoglalva: ez a képzés csak az első lépcsője a többinek, amikkel már tényleg szerezhetsz munkát, ha ügyes vagy - erre akartam kilyukadni. Önmagában nem ér semmit, hacsak nincs valahol protekciód - de akkor már az nem is számítana olyan sokat, hogy van-e ilyen papírod vagy nem.

Ha komolyabb céljaid vannak, akkor viszont itt kezdődik.

2011. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MME ***** válasza:
Összefoglalva: ez a képzés csak az első lépcsője a többinek, amikkel már tényleg szerezhetsz munkát, ha ügyes vagy - err
2011. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És magyarra lefordítva, a habilitációs képzés mit jelent? Érdekesen hangzik.
2011. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MME ***** válasza:

Magyarra fordítva szinte csak csicskamunkát jelent, nem végezhetsz érdemi kiképzést. Alaptudást ad.

De bemásolom, mi a lényege:


A Habilitációs kutyakiképző szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása:

Állatjólléti és higiéniai feladatokat lát el

Gondozza az állatokat

Felügyeli és irányítja a befogadó kiképzői munkáját


A feladata olyan kutya és felvezető kiképzése, akik képesek a törvényi szabályozásnak megfelelően speciális intézményekben fejlesztő tevékenységben részt venni. (A képzés utáni vizsgát követően.) Megfelelő ismeretekkel rendelkezzen a segítő kutyák alapképzésében is.



Magyarán: segít kiválasztani a megfelelő kutyát, és segédkezik a kiképzésben, meg takarít, rendben tartja a dolgokat.

2011. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodom rajta, hogy meló mellett csak a tudás kedvéért elvégeznék egy ilyet, de én sem láttam még soha sehol tanfolyamot elindulni :( Ha lesz ilyen, szóljatok!


Amiben én még gondolkodtam: kutyafizioterapeuta képzés, illetve állattenyésztő mérnöki bsc kisállattenyésztés masterral. Sok értelme mondjuk elhelyezkedés szempontjából ennek sincs, nekem is csak a tudás miatt kellene, viszont ez a képzés már arról szól, hogy a vágóra jó állapotú állatok kerüljenek, tehát ehhez gyomor is kell, főleg egy állatszerető embernek.

2011. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
itt van némi infó, Székesfehérvári székhellyel, de csak a gyakorlati órákra kell bejárni a többi netes... (nem tudom mennyire aktuális a kérdés, csak hátha valakit mostanában foglalkoztat ez a téma)
2013. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!