Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar feküdni a kutyám,...

Nem akar feküdni a kutyám, hogy tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
Ülni tud már akármikor mondom kaja előtt leül ha nem mondom akkor is és addig nem megy oda a kajához amíg azt nem mondom hogy az övé. Sétánál már tanítgatom a behívásra, jutalomfalattal próbálkoztam de a fekszik nem akar összejönni hiába húzom az orra előtt picit lenyomom lefekszik de feláll rögtön. Hogy tanítsam meg neki? Magától lefekszik játszik pattog ugrálszóval fizikailag semmi baja sem lehet. (Amstaff kan 3,5 hónapos )
2011. okt. 18. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogj egy jutifalatot a kezedbe, markold meg (de úgy, hogy a kutyus tudja, hogy jutifalat van a kezedben, érezze :).. Amikor ül, mutass neki a földre az ujjaddal úgy, hogy le is érjen a földre az ujjad. Le fog feküdni a jutifalatért és amikor lefeküdt, mondd neki, hogy fekszik és add oda a jutifalatot :)

Merre laktok amúgy? Nekem bullmasztiffom van, 3,5 hónapos és kutyaoviba is járunk már :)

2011. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem malamutom van, de csak kétszer kellett neki megmutatni és azóta tudja! Én úgy csináltam, hogy egy kis sült szalonna farabkát adtam neki, és nagyon izlett neki, ezért gondoltam jó lesz jutalom falatkának, és amikor már figyelt az ülj parancsra, akkor a szalonna darabkát fogtam és letettem a földre, és előtte ugye mondtam h fekszik és lefeküdt, előszőr sztem nem azért mert tudta mit jelent, hanem mert úgy irányitottam a kezem. Ezután neki adtam szalonnát, és másodjára már tudta hogy ha azt mondom fekszik, akkor mit kell csinálni. Most már nem kell letennem a kezem mert le tud feküdni parancsra! És a malamut is okos nagyon, de nem olyan munkára lett kitenyésztve, mint egy németjuhász, mégis megtanulta! A te kutyud milyen fajta? Jah, az sem mindegy milyen korban kezded el tanitani...
2011. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Budapesten lakunk :) kutyaovi most még nem igazán jöhet szóba mert épp költözés előtt állunk és olyan kavarodás van :DDd meg nemis tudom melyik lenne jókutyaovi.
2011. okt. 18. 15:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor lefekszik, ne add neki oda rögtön a kaját, hanem tartsd fekve egy kicsit. Eleinte elég pár másodperc, aztán lassan lehet hosszabb időkre, majd elkezdhetsz óvatosan kicsit feljebb egyenesedni. A lényeg, hogy sose várj el tőle túl sokat, ne hagyd hibázni, ha lehetséges.

Esetleg a kezedet rárakhatod a marjára, ha lefeküdt, és picit visszanyomhatod. Ez nem erőszak, csak megmutatod neki, hogy mit vársz el tőle, nem fog tőle lelki törést szenvedni, ellenben meg fogja érteni, hogy mit akarsz, okos jószág az :)

2011. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ok, értem :)

Mindenképp olyat keress majd, ahol a pozitív megerősítésen dolgoznak :)

Amúgy a kutyaoviban is azt tanuljuk, mint a kezdő kutyasuliban lenne, csak mivel ők még picik, nem tudnak olyan sokáig koncentrálni, sokkal több benne a játék :)

2011. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Népszigeti, Őrmezői, vagy a hamarosan nyíló Rákoscsabai suli oviját ajánlom.


Egyébként emiatt érdemes beiktatni a klikkert, vagy legalább egy dícsérőszót ami mindig kb. ugyanúgy hangzik a falat elé.

Ne nyomd le! Ha rosszul időzítesz, és ő ellenáll a nyomásnak, akkor pont arra tanítod, hogyha a ráteszed a kezed, akkor ő tartson ellen neki. Ezért nem jó a lenyomós módszer, mert nem biztos, hogy azt tanítod meg a kutyának, amit akarsz.


Ülő helyzetben van a kutya, húzod a falatot az orra előtt, azzal megy lefelé a feje is. Ha elsőre nem megy el a teljes fekvésig, csak eljjebb engedi a fejét, akkor csak addig húzd a falatot az orra előtt, amíg folyamatosan tudja követni, és ott mondd a dícsérőszót/klikkelj és add a falatot. Ha már egy pontig stabilan lecsúszik, akkor húzd tovább, és kicsit lejjebb mondd a szót/klikkelj és add oda a falatot. Így el tudsz jutni odáig, hogy magától feküdjün le, és ott odaadni a falatot.Aztán már csak a kezeddel mutatsz, ha lefeküdt, mondod a szót/klikkelsz és előveszed a falatot. És így tovább. Egy pörgős kutyától (az amstaff az) eleinte nem szabad elvárnod, hogy fekve is maradjon. Érjen le a földre a könyöke, és abban a pillanatban dícsérj rá. Aztán már fokozatosan ki tudod húzni az időt amíg fekve marad, de elsőre legyen annyi elég, hogy lefekszik és fel is pattan. Ha az már stabilna, szóra is megy kézjel nélkül, akkor tudsz tovább lépni.

2011. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!