Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 30 kg körüli házörző kutya?

30 kg körüli házörző kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves vagyok,szeretnék venni egy kutyát házörzésre főleg,de hobbi célból is hétvégénként szeretnék vele sétálgatni.

nem szeretnék egy be..ari kutyát,akivel ha elmegyek sétálni,nekem kelljen megvédeni,de nem is szeretném ha hamis lenne.

Én bernipásztorra gondoltam ő 30kg felett van tudom,de más megfelelő kutyát nem találtam,szerintetek,mondhattok kutyafajtákat.

Németjuhász,belga juhász,kuvasz kizárva.


2011. okt. 18. 15:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Dobermann?
2011. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy kutyával minden nap kell menni sétálni (függetlenül attól, hogy családi háznál van-e vagy sem). Lenne, aki hétköznap ezt megoldaná helyetted?

Amúgy én a bullmasztiffot mondom, napi 2x fél óra séta elég neki, ezt szerintem még te is be tudnád vállalni akár 2 tanulás között is egy kis kikapcsolódásként - de persze ez a te dolgot, nem látom a napirended.

Másrészt amúgy azért foglalkozni kell vele, tanítgatni, ezt is napi szinten kell. Biztos vagy benne, hogy ez a megfelelő idő, hogy kutyád legyen?

Ha igen, itt van egy link a bullmasztiffról, igaz ő bőven 30 kg fölött van. Ha érdekel, tudok megbízható tenyésztőket ajánlani.


[link]

2011. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Ha sokat akarsz vele futni én a husky-t választanám és nem méghozzá bátor is
2011. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A husky nem őrzi a házat. Max. elrettentésre jó.

Szerintem is a dobermann jó ötlet.

2011. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
akita inu, dobberman, boxer
2011. okt. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 compactegon ***** válasza:
dobermann, rhodéziai ridgeback (!)
2011. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
egy kis korcs kutyat is lehet setaltatni tud szeretni es nem kell meg vedeni de ha nagyin fektunosegi viszketegseged van vegyel egy border coliet vagy egy argentin dogot
2011. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
soha nem értettem, hogy miért a kg szerint van meghatározva egy kutya. Ami azt illeti, szerintem ekkora méretben egy amstaff is megfelelő lenne, de őt semmiképp se ajánlanám kutyasuli és szakképzett oktató tanácsai nélkül magadhoz venni. Nagyon kemény fajta de ha normálisan szocializálják akkor olyan mint egy kisangyal, a családját szereti,az ismerős gyerekeknek is minden nyúzást eltűr, a gazdájáért pedig egyenesen rajong! A külseje önmagában elrettentő szóval nem hinném, hogy belédkötne bárki is, olykor el kell viselned egy "harcikutya" bekiabálást a bunkó plebstől, de a normális embernek a kutyája is normális. Ha gondolod járathatnád Örző-védő foglalkozásra is, itt a kutyát nem hergelik, hanem az ösztöneit veszik elő és elégítik ki, így nyugodtabb is lesz mert a feszültséget levezetheti ilyen módon, plusz még ha arra kerül sor egy esetleges helyzetben, és mondjuk veszélyben vagy a kutyád meg is tud védeni.
2011. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:35


A border collie nem 30 kilós :P


Egyébként sétálgatni barátnőt/barátot ajánlok. Ha a kutyát sétáltatod akkor neked kell megvédened, mert te vagy a főnök.


Fajtára nem tudok semmit ajánlani. Bordeauxi dog?

2011. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
malinois ? az lenne legmegfelelőbb bár belga juhász ő is ..és nem biztos h 30kg pont-.-
2011. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!