Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel fajta?

Angol cocker spániel fajta?

Figyelt kérdés

Mi jellemző rájuk?

Tartható lakásban?

Az baj, hogyha nem törzskönyvesen vesszük?

tapasztalt kutyatartóknak a válaszát várom!

előre is köszönöm :)


2011. okt. 18. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én nem vennék szaporítótól olyan fajtát amiben ennyire gyakori az epilepszia és egyéb pszichikai betegségek de ez a te döntésed...

tarthatni tartható lakásban ha sokat foglalkozol vele hisz egy nagyon okos vadászkutyáról beszélünk.

2011. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

báránybőrbe bújt farkas..egy cikkben olvastam ezt, a puli és a tacskó volt még a felsorolásba


kezdő kutyásnak nem biztos, hogy a legjobb választás

2011. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és nem kezdő kutyás vagyok.
2011. okt. 18. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ennél a fajtánál a legrosszabb, ha törzskönyv nélkül veszed. De azt is meg kell nézni, honnan vásárolod, már elég elterjedtek azok a szaporítók, akik semmi minőség nélkül, törzskönyvvel adják el a kölyköket.


A leggyakoribb örökletes betegségek:

* PRA (progresszív retina atrófia) - a kutyéknál 5-6 éves korra vakságot okoz

* FN (familiáris nefropátia) - a kutyáknál minimum 2 éves korig jelentkező veseleállást okoz, amibe kivétel nélkül minden kutya belehal

* HD (csípőízületi diszplázia) - a csípőízület eldeformálódása, rohadt fájdalmas a kutyának


Sajnos a nagy beltenyészet miatt előfordulhat agresszivitás, epilepszia, így csak is olyan helyről vegyél kiskutyát, ahol a szülők nem közeli rokonok.

Általában a ritka színeknél jelentkezik ez (csoki, coboly, cser).


A google-ban rengeteg leírást találhatsz róluk. Természetesen lakásban is tartható.


Most érdemes venni kiskutyát tenyésztőtől, mert olcsón adják, lement az áruk. 80-100 az átlagár, de már láttam múltkor 55-ért is, szűrt szülőktől származót.


Kennelek: www.spaniel.lap.hu


nagyon vigyázz arra, hogy kapj egészségügyi garanciát. A mocskosabb fajta tenyésztők elfelejtenek adni. Kérd el a szülők szűrési papírjait is, mert szeretnek ezekkel is visszaélni.


Egyébként imádja a gyerekeket, általában csendes, ha jól van nevelve (legalábbis az enyém). Közepes aktivitású (nem igényel nagyon nagy futtatásokat, sétákat), napi 3x pisi, meg egy nagyobbacska séta bőven elég.

Ha nem figyelsz oda rá, hízékony, a nevelésre nem figyel, akkor makacs, önfejű.

2011. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. okt. 18. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő is van, az előző hozzászóló jól leírt mindent. Nekem törzskönyves kutyáim vannak, szűrtek is, szóval ennyi pozitívuma volt a plusz árnak, ami a törzskönyvvel jár, de szerintem megérte. Én amúgy idegbeteg spániellel még nem találkoztam, pedig sokat ismerek. Hallottam már róla, hoyg előfordul, de szerintem annyira nem lehet gyakori, mert akkor csak lenne a környezetünkben is ilyen. Szóval nekem csak pozitív tapasztalataim vannak.
2011. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mikor megveszed a kutyát, akkor ládod a szülein, hogy milyenek. Nekem olyan angol cocker spánielem van, akine csak az anyja törzskönyvezett. Soha nem volt még semmien betegsége, és nagyon ragaszkodik hozzám.
2011. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!