Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora hám kell egy Szibériai...

Mekkora hám kell egy Szibériai Husky szuka kutyára?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen kutyusom, és hát jön a tél és reményeim szerint hó is lesz. Szeretnék vele szánt húzatni, de nem tudom mekkora hámot vegyek neki. A kutyus 2 éves.
2011. okt. 18. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
A rendes húzóhámoknál ott van a méretezés, leméred a kutyát és máris tudod, melyiket vedd. Vagy ami még jobb, elviszed és rápróbálod. Ne vegyél neki sima mezei hámot, a húzóhámnak speciális kialakítása van, drágább is kicsit, mint a sima, de azzal biztos nem okozol kárt a kutyának.
2011. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:

Sima boltban kapható sétáltatóhámmal nem lehet szánt húzatni.

A szánhúzóhám olcsóbb is. a kutya háta hosszát mérd meg a nyakától a farka tövéig. A hámnak a farka tövéig kell érnie.

Itt van pl. egy készítő: [link]

Szerintem ha megmondod neki hány kilós a kutyád, ő már tudni fogja, mekkora hámot küldjön.

2011. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Sajnos nem magyarországi vagyok, igy nem hiszem, hogy onnan fogok beszerezni.:)

néztem egy képet, hogy mit kell lemérni hozzá.

egyébként lehet buta kérdés, de evvel sétáltatni lehet vagy csak szánt húzatni? igazából nem nagy szánról lenne szó, csak olyan kis gyerek szán, gondoltam jó móka lenne télen, na meg ha pl megyünk boltba akkor is jó lenne mert pl. nem kéne cipekedni.:D úgyis mindig jön velem a boltba.:)

2011. okt. 19. 13:41
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt a képet találtam:

[link]

2011. okt. 19. 13:45
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Nem kell hozzá Magyarországon lakni, eleve Romániából jön a hám. Ennyit tudok.
2011. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenütt lehet kapni húzóhámot, vagy rendelni, a posta keze mindenhová elér.
2011. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És evvel sétáltatni lehet, vagy azt nem?:)
2011. okt. 19. 20:16
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Ha szeretnéd, hogy a bokádig érjen a karod, akkor sétáltathatod vele:)))

Rendes husky tudja, hogy nyakörvben sétálunk, hámban meg húzunk.

2011. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!