Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell lehurrogni?

Miért kell lehurrogni?

Figyelt kérdés

Ha nem sintér telepről akarok kutyát? Ha nem lutriba akarok belevágni? És mert tenyésztőtől szeretnék vásárolni, és nem a szaporítók végtermékét takarítani?


( senkit nem akarok megsérteni, akinek mentvénye van, ezzel nem lenézem a mentett kutyákat )


2011. okt. 18. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindenki olyan kutyát választ, amilyet szeretne.
2011. okt. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert divat lett ezt hangoztatni. Teljesen normális igény, ha már kinéztél egy fajtát és beleszerettél, hogy megválaszthasd. Én második kutyának vállanék menhelyit, már meglévő mellé.
2011. okt. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem most van egy mentett keverékem, de pár év múlva szeretnék egy vizslát mellé. De azt a vizslát azt jó helyről, megbízható tenyésztőtől stb...
2011. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Miért kell nyavajogni? Lehurrogtak, na és aztán? Sokan azért is utálnak, mert kutyád van, vagy mert vörös a hajad, autóval jársz, meg egyáltalán, hogy létezel. Ki a frászt érdekel? Ne legyél szánalmas.
2011. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 greeen ***** válasza:
22%
azért leszel lehurrogva mert fogyatékos a kérdésed!
2011. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal semmi baj, ha valaki fajtatiszta kutyát akar, én is évek óta csorgatom a nyálam egy fajtáért, mert nagyon tetszik, de ugyanakkor volt már befogadott keverék kutyám és oda nem adtam volna semmi pénzért, el nem cseréltem volna semmilyen pedigrés kutyáért.


Úgyis csak akkor derül ki, hogy jól választottál-e (akár tenyésztőtől, akár menhelyről választasz) amikor már hónapok óta együtt éltek.


A lehurrogásról meg annyit, hogy "sikk" manapság menhelyi kutyát menteni, de lehet, hogy egy törzskönyves kutya sorsa, akit életében nem visznek ki a kennelből, csak kiállításokra, és évente kétszer lefialtatják, vagy akit megvesznek a gyereknek aztán el van felejtve és nem foglalkoznak vele, van olyan rossz, mint egy menhelyié. Nem kell csinálni a drámát.

Lutri ez mindenhogyan. :)

2011. okt. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mivaaan? Ki hurrogott le?
2011. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem a szaporítók végtermékét takarítani"

Nem csak szaporítós kutya van a menhelyeken. Egyébként csak ajánlás szokott lenni, hogy nézz szét egy menhelyen. Az átlag ember ezt is számításba veszi. Mielőtt megvettem a kutyám szétnéztem a menhelyen és a fajtamentőknél, és csak úgy jöttek a tenyésztők. Ha azt kérdezi valaki,hogy kellene egy kutya aki cuki 20 kilós bla bla és nem azt, hogy szeretnék egy kutyát amivel kiállításra járok akkor előkerül a mentett kutya.


Ha tenyészteni szeretnél vagy kiállítani akkor természetes hogy kennelek között válogatsz.


Ha leugatnak akkor leugatnak (sajnos minden kérdésben le fognak), de legtöbbször csak ajánlanak. A mentett kutya sem nagyobb lutri mint a tenyésztőtől vett. Van mindkettőm és azért mondom.

2011. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is ragaszkodtam egy adott fajtához, 15 éve kinéztem, ha nekem lesz kutyám, akkor ilyen lesz. És eljött az ideje :) Szóval én megértelek, bár hozzáteszem, hogy nekem első dolgom az volt, hogy az általam ismert menhelyek honlapját megnéztem, van-e ilyen fajta kutyus. Valamint megkerestem a fajtamentők honlapját is. Nem találtam, így tenyésztőtől vettem.


Egyébként ez a fajtamentők szervezete hogy működik? Csak mert rá 1,5 hónapra, hogy hazahoztam kölyökkutyám, tök véletlenül rábukkantam egy menhelyre (szintén neten, szintén a környéken - egészen odáig nem is tudtam róla) és hát persze, hogy van bent náluk (a mai napig) egy olyan fajta kutyus, akit én kerestem. Nem kéne ezt a fajtamentőkkel tudatni v átvinni hozzájuk? Szerintem sokkal nagyobb esélye lenne szegénykének, hogy gazdira találjon, hisz én sem találtam rá időben :( Hogy működik ez?

2011. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9:28-as: A fajtamentők magánemberekből állnak, állami támogatás nélkül, az adott fajta elkötelezett rajongói. A legnagyobb probléma: a hely, az elhelyezés. Általában több kutyát kellene menteniük, mint amennyire kapacitásuk van. Ilyenkor jön az, hogy sír a lelkük, de nem tudnak segíteni, csak azzal, hogy a honlapjukra kirakják a kutyát a közvetítettek közé. Sok kutyának van valamilyen, a fajtára jellemző betegsége, hiszen javarészt szaporítóktól vannak, és csak ivartalanítva adják ki, hogy ne kelljen még a kölykeiket is menteniük. Mindezt saját pénzből és adományokból. Ha fajtatiszta kutyát látsz a menhelyen, fotózd le, kérdezd meg a menhelyeseket a tulajdonságairól, és küldd el a fajtamentőknek! Ha tudnak, elhozzák, ha nem, akkor hirdetik.
2011. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!