Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudnak megfagyni a...

Miért nem tudnak megfagyni a kutyák?

Figyelt kérdés
Van egy dalmatánk, és van fűtött helyiség ahol tud aludni, de sokszor kint alszik a mínuszokba, hóba, fagyba..Miért nem fagynak meg a kutyák?
2011. okt. 19. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szomszédunk Dobbermannja egy télen megfagyott és elpusztult...
2011. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért ne tudnának? De ha rendesen vannak etetve, sokat kibírnak a szabadban. Az elhanyagolt, alultáplált, esetleg bőrbetegséggel küszködők bizony megfagynak.
2011. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

nem tudom, hogy az olyan kutyák, mint a te dalmatád vagy éppen a vizsla hogyan tűri el a mínuszokat. A szomszédom a kis termetű kutyáját a házban tartja, ha nagyon hideg van. Sétára pedig egy kutyaruhát tesz rá.

Az én kutyám keverék fajta és csak akkor engedjük be, ha rettentően hideget mondanak éjszakára, nappal sokat mozog és nem fázik.


Ja, még valami: a husky-k bundája olyan vastag, hogy nem zavarja őket a hideg.

2011. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ez hülyeség hogy nem fagynak meg... pláne dalmata rövidszőrű... télen nem fog kint aludni elhiheted!
2011. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Az állatoknak sokkal jobb a hőháztartásuk mint az embernek, simán szoktak az enyéim is kint aludni a hóban, de kell nekik fagymentes hely, ahova be tudnak húzódni, ha akarnak. Egy megfelelő méretű kutyaház jó, ha ki tudják fűteni a testmelegükkel és nem fúj át rajta a szél. Azért a vizslának, dalmatának inkább a lakásban lenne a helye, de ha hozzászokik, elvan kint is.
2011. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

az én kutyám is legtöbbször a kert közepén alszik,

kicipeli a párnáját, ráfekszik és reggel még a háta is deres ...

pedig a teraszon van jó védett helyen a háza ...

2011. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Megfagynak. Én is ismertem olyan dobermannt, aki a szomszéd tüzelő szukát őrizte a kerítésen át mínusz sok fokban, és mire a gazdái észrevették és elrohantak vele állatorvoshoz, nem tudták megmenteni mert kihűlt és leállt a szíve.
2011. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Akiteki ***** válasza:
Miért ne tudnának? Ugyanúgy le tud hűlni a szervezetük és ha nem tudnak meleg helyre menni, akkor megfagynak. Persze nem az, akit véd a nagy bunda, hanem az aljszőr nélküli fajták.
2011. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
En is tudok egy Rotweilerről aki megfagyott. Persze, hogy meg tudnak fagyni.
2011. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát, nekünk Bordeaux-i dog van, szuka. Mindig van elég kaja kirakva neki, de télen alig eszik valamit, inkább behúzódik a házába. Tavaly télen emiatt egyszer ki is hűlt, de még az orvos meg tudta menteni pár injekcióval. Elég rövid a szőre tény, a házba pedig nem engedjük be, mert oltári büdös van utána (pedig nem piszkít oda) és azon kívül allergiás vagyok a kutyaszőrre.
2011. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!