Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a kutyam...

Hogy oldjam meg a kutyam tuzelese alatt hogy ne tortenjen meg a "baj"?

Figyelt kérdés
Szuka kutyam nemsokara fog tuzelni,a baj az hogy kan kutyam is mellette van,es nincs lehetoseg a kulonzarasra.Egyelore nem szeretnem ivartalanittatni mert 2 eves koraban szeretnek tole egy almot,es csak azutan ivartalanittatni.Ez lenne a masodik tuzelese,de elso lesz,mert eloszor kapott tuzeles elleni injekciot,es tobbet mar nem szeretnek neki adatni,ezert nem tudom most hogy oldjam meg hogy nehogy megtortenjen a baj.Legyszi adjatok tanacsot,mit lehet ilyen esetben tenni??elore is koszi!!
2011. okt. 19. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz minden áron almot?

A hormoninjekciók bizony megnövelik a későbbi rákos megbetegedések kockázatát. Én egy családot ismerek, akiknél hasonló a helyzet, ők arra a 3-4 hétre elviszik a szuka kutyát otthonról egy rokonhoz.

2011. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Ez egyébként tényleg kérdés, hogy miért fontos az alom? Az előttem szóló felvetette az állat-egészségügyi következményeit, ezen felül lehetséges, hogy a kutyád nem nyeri vissza a régi "formáját". Ismerettségi körömben van egy kiskutyus, ellés után csúnyább lett a szőre, az egyik didkóját pedig a földön húzza maga után.

Többszörösen megcáfolt tény egyébként, hogy a kutyáknak szükségük van legalább egy ellésre.

Ha más indokaid vannak, akkor szükséges gondolom egy jó adag szerencse és kitartó éberség.

Az én kutyusomnak van egyébként un. "kanriasztó spray-e", ajándékba kaptuk még anno, egyszer sem használtuk, úgyhogy nem tudok sajnos beszámolni a hatékonyságáról.

Pont valamelyik nap röhögtem egyébként, hogy lehet arra fogom használni, hogy a virágaim körül befújom vele a füvet, hátha nem akarja majd mindegyik fiúkutya lepisilni :D

Amúgy ha nem a saját fiú kutyáddal akarod fedeztetni a későbbiekben, akkor akár lehetne ő is a szerencsétlen kiválasztott.

2011. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha kapott injekciót, jobb ha elfelejted az ilyen terveidet. Jól tönkreteszi a kutyát. Vidd el mindkettőt ivartalanítani.
2011. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy tenyésztő ivartalanítsd mindkettők. Egyik nem sem kellemes se a tüzelés, se a párosodás, se a vemhesség, se a nevelés. És hozzáértés nélkül tragédia is lehet a vége.
2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos olyan varázsigét senki sem tud mondani, ami megakadályozza őket a párzásban. A többi 3 lehetőséget meg már ismered, de azért felsorolom az ajánlott sorrendben: ivartalanítás, külön választás, hormon injekció.
2011. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ivartalanítasd a kant.

és injekciót ne adass neki többet, az első is jó nagy baklövés volt .... teljesen tönkrevágja, aztán meg jön a méhgyulladás.

2011. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg a szukát ivartalanitsd, ha nem teszed meg álvemhes lehet később, méh és elő rákos lesz később. Mostanra adj rá tüzelőbugyit. Állatorvosnál lehet kapni. A hormon injekciók pedig veszélyesek, nagy kockázattal jár! És minek neked egy alom? Tudod hágy kutyának nincs gazdája?
2011. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem tudod megoldani a külön zárást akkor az egyiket vidd el ivartalanítani ,sztem a kan ivartalanítása olcsóbb mint a szukáé, de a legjobb lenne ha mind kettő ivartalanítva lenne...
2011. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!