Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy az 5...

Mit csináljak, hogy az 5 hónapos kutyusom ne egye meg a kutyakakit és a bogarakat?

Figyelt kérdés
Akár hogy is figyelek séta közben néha azért sikerül kicseleznie és szinte egyben lenyeli a fent említett "dolgokat", pedig nagyon jó minőségű tápokat kap. Lehet esetleg valamilyen vitamin hiány vagy csak egyszerűen szereti? Le lehet szoktatni róla?
2011. okt. 19. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a baj a kutyámmal és azt mondta a kutyadoki hogy marha májat kell adni neki
2011. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám nem eszi meg.
2011. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
72%

Szia!

Én pl az ananász ajánlanám. Ha a sajátját eszi meg, akkor tegyél a kajájába egy picit és ha ürít, akkor azt már nem fogja megenni, mert a megemésztett ananásznak nem bírják a szagát.

Remélem tudtam segíteni!

2011. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A miénk 2 éves és még mindig megeszi... :(
2011. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Én meg azt mondom, hogy az első fontos dolgok közé tartozik, amit meg kell tanítanunk a kutyánknak, az, hogy nem vehet fel semmit a földről. Ez alap. Az anyaállat is ezt teszi a természetben és igen keményen bünteti a kicsinyét ha bármit felszed mielőtt ő le nem ellenőrzi.

A másik: kutyáknál a normális kategóriába tartozik az ürülékevés, persze van egy határ nyilván.

2011. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Dottorre ***** válasza:
100%
Az ananászos ötlet nekem nagyon nem vált be anno. Végül is az vált be, hogy nem engedtem el kutyasétánál csak amikor már elintézte a dolgát és elmentünk onnan, és ha bármilyen kutyakaki felett időzött, és látszott rajta, hogy arra vár, hogy mikor kaphatja be, akkor nyakon, vagy seggbe csaptam és határozottan és hangosan mondtam neki, hogy FUJJ!!! Nekem ezzel a módszerrel pár hét alatt teljesen leszokott róla. Előtte próbáltunk mindenfélét. Vitaminokat, táplálék kiegészítőket, gyümölcsöket, citrusféléket, mindenfélét amiket javasoltak, de semmi sem vált be.
2011. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Adj neki rendesen enni, száraztápból nem tudja túlenni magát. Ha azt érzi hogy biztosan fog majd kapni eleget enni (nem a fejlődéshez eleget, hanem a jóllakottság-érzethez), akkor nem fog kukizáni, kakit megenni, satöbbi.
2011. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
a sajátját nem eszi meg, séta közben talál mindig valami "finomságot", és tudja hogy nem szabadna mert már ha csak rászólok hogy fujj akkor elmegy onnan de mikor én már azt hiszem rég elfelejtette visszafut és egyben bekapja és elkezd vele rohanni. Amire utolérem már szinte egyben lenyeli......annyira idegesítő ....
2011. okt. 19. 15:26
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell neki több kaját adni az eddiginél, neki nem hiányzik a "jóllakottság érzet". Séta után kap enni, megdolgozik érte, annyit kapjon, amennyi a fejlődéséhez szükséges. Ürülékhez meg egyszerűen nem engeded oda. Tudnia kell az alap parancsokat, ne engedd el addig, amíg nem tudod behívni. Ahogyan már írták előttem, az anyakutya is büntet, ha "nem ellenőrzött" kaját kap be a kölyök a földről vagy bárhonnan.

Ha látod, hogy már "ráharapna", akkor egyszerűen behívod és esetleg jutifalatot adsz. Sajnos "gyorsabbnak kell lenni" a kutyánál az ilyen dolgok felfedezésében, ha te látod meg előbb, könnyebben reagálsz, nem engeded a közelébe, stb.

Nagyon pici még, ha nincs meg minden oltása, akkor pláne ne engedd más kutyák ürülékének közelébe. Alapjáraton nem tudod, hogy az "eredeti tulajdonos" oltott-e, vagy sem, ráadásul ha oltott, akkor is hordozhat olyan vírusokat, amid ellen a kutyád még nem kapott oltást.

Rövid póráz, nagy figyelem és taníthatod élelem megtagadásra, ezzel kapcsolatban rengeteg infót találsz a neten. :)

2011. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én egyszer azt olvastam,hogy a kutyák perverz étvágya csak valamilyen vitaminhiányra(vagy ásványi anyag?) utal.Abban pedig pont benne van.
2011. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!