Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házörzésre alábbi fajtákból...

Házörzésre alábbi fajtákból melyik lenne ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves vagyok.

Szeretnék venni egy hobbi,sport kutyát,tudnék vele mindennap egy fél órát sétálni legalább,hétvégénként sokkal többet.péntek,szombat,vasárnap.

Plusz pont lenne,ha házörző lenne,nem kell dobermannak lennie,csak ugasson és ha kell cselekedjen is.

Na a fajták:

Közép schnauzer

berni pásztor

óriás schnauzer

esetleg másik fajta

Azért választottam ezeket a fajtákat,mert nem fognak velük előfordulni hatalmi harcok a családtagok és a kutya között,mint pl kuvasznál,kaunál,azért rájuk jobban vigyázni kell nem?


2011. okt. 19. 16:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
De bizony. Ha nem megfelelően van nevelve a kutya a kezdetektől, akkor igen. Ez nem fajtafüggő, hanem nevelés kérdése.
2011. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Az óriás snaci át tud menni nagyon kemény örző védőbe. Nekem snacikeverékem ( is )van,és hihetetlen domináns. A berni ugat, de mindenkit beenged,nem tipikus házőrző.
2011. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 LadyLee ***** válasza:

A kuvasz meg a kau valóban nem való első kutyának, bár nekem ezek a kedvenceim.


A Schnauzer inkább személy-, mint területörző ráadásul szintén nem biztos, hogy első kutyásnak való.


A berni jó választásnak tűnik.

2011. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Schnauzer sokszor elég harcias.

Én a pireneusi hegyikutyát tudnám ajánlani. Nagyon jó házőrző, egyben a család "bohóca" is. Mellesleg impozáns megjelenésű, mint egy jegesmedve...:)

Nekem egy 4 évesem van otthon.

2011. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

nem első kutya,5 éves koromtól mindig volt pulijaink

most is van 1 de ő nem igazán házörző jellemű,szeretnék kicsit házörzőbb kutyát a pulim mellé,mert a puli nagyszerű jelzőkutya,de 15 kg csak.

2011. okt. 19. 16:16
 6/20 LadyLee ***** válasza:
54%
A pireneusi tényleg jó ötlet - nagyon impozáns tehát jó eséllyel távoltartja az alkalom szülte betörőket (az igazán elszántak ellen sajnos egyik kutya sem jó) és jó eséllyel könnyebben kezelhető, mint a snaci, kuvasz, kau, stb.
2011. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

németjuhász

A berni az nem jó házörző, csak nagy.

2011. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
de nem egy gazdás a berni,németjuhászról azt hallottam,hogy legtöbbjük egygazdás
2011. okt. 19. 16:34
 9/20 A kérdező kommentje:
és briard vagy boxer? ők családi kutyák,nem?
2011. okt. 19. 16:35
 10/20 anonim ***** válasza:
Mint snaci tulaj első kutyának csakis akkor ajánlom ha tényleg rengeteget tudsz vele foglalkozni, és ha ugyan tapasztalatod nincs de elméletben tudod mit kell elvárni egy kutyától és tudod mit hogyan kell majd csinálnod. A snaci nagyon makacs tud lenni ha valamit nem akar. Amúgy jó őrzőkutya, a szőre több gondozást igényel a pofa környékén, nameg a trimmelés. Ha van aki segít belevághatsz. Nagyszerű sport és családi kutya is.
2011. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!