Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles Spániel...

Cavalier King Charles Spániel gazdik! Mi a véleményetek kutyusaitokról?

Figyelt kérdés
Gondolkodok ezen a kutya fajtán és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2011. okt. 19. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A lehető legjobb fajta. Sajnos már őket is elérte a szaporítási hullám, így jól gondold meg milyen helyről veszel picit.
2011. okt. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 honapos. Mindig vidám nagyon játékos sosem ugat igazi családi kutya. Szeret nagyokat sétálni kergeti a faleveleket pillangokat madarakat.

http://www.youtube.com/watch?v=7H9KJ62CC_g

2011. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én a pécsi vásárban vettem a cavalieremet, igaz, nincs törzskönyve, és mélyharapása van (ez csak esztétikai "probléma"), de én csak kedvencnek akartam, nem kiállításokra cipelni meg tenyészteni. csak ajánlani tudom, kicsit makacsak ugyan, de szuper okosak! javaslom, hogy rögtön azután kezdj el vele foglalkozni, hogy megkaptad, és ne babusgasd, mert hamar a fejedre nő, légy vele következetes, tudasd vele, hogy te vagy a falkavezér! persze szeretni lehet, és kell is, mert nagyon igénylik! :) gyerekekkel és más kutyákkal, macskákkal nagyon jól kijön, kanoknál előfordul némi domináns viselkedés más kutyákkal szemben, mikor ivarérettek lesznek, de kinevelhető. nekünk még a szobatisztaságra neveléssel volt gondunk, kb fél évbe telt, de gondolom ez attól is függ, hogy a tenyésztőnél hogy volt tartva, meg a kanok amúgy is nehezebben lesznek szobatiszták. most legtöbbet pécsen vagyunk panelban, bent nagyon nyugodt, csendes, soha (!) nem ugat, délutánonként pedig a futtatóra viszem, 1-2-3 órára, ahogy az időjárás meg az időm engedi, ott aztán kitombolja magát, mert mozgásigénye van bőven :) hétvégente pedig otthon vagyunk kertesházban, sokat van az udvaron. :)


A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.

# 12/13 ma 13:16 Privát üzenet Ez a te válaszod.

ja, és én télen szoktam ráadni kabátot, ha csak sétálgatni megyünk, de ha az udvaron, futtatóban játszik, rohangál, akkor nem kell neki :) nyáron pedig a nagy melegben ne nagyon vidd hosszabb sétákra, mindig legyen nálad friss víz, és locsold le a buksiját is, mert a kánikulára érzékenyek! fülét ha folyamatosan tisztogatod hetente-kéthetente (erre külön van ilyen olajos cucc), azzal sem lesz problémád :)

2011. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!