Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol agaras tapasztalatok?

Angol agaras tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Főként olyanoktól várok választ, akiknek már volt angol agara, tehát tapasztaltak ez ügyben. Olyan dolgokra lennék kíváncsi, hogy:

(mozgásigény, szőrápolás, fázik-e télen, jelleme)


2011. okt. 19. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem magyar agaram van de sajna keverék de így is

szeretem...:)

Jelleme.:

Fáradhatatlan, kitartó, gyors. Edzett, és ellenálló, versenypályán kiváló versenyző.


Eredet:

Ősi angol, négyezer éves fajta, nagymértékben megőrizte eredeti fajtatisztaságát. Elsősorban verseny- és vadászkutya. a korábbi időkben többnyire farkasvadászatokon használták. Manapság az agárversenyek népszerű futója.


Testméretek és alak:

Marmagassága 70-76 cm. Kecses, karcsú derekú, magas testalkatú, széles mellkasú, izmai fejlettek. Feje keskeny, ék alakú. Füle kicsi és csak figyeléskor felálló. Farka hosszú, vékony.


Szőrzet és szín:

Szőrzete rövid, finom. Leggyakrabban előforduló szín a fekete, a szürke és a drapp, és ezek fehérrel való kombinációja vagy a csíkos.


Tulajdonságok:

Igen aktív, rámenő, idegenekkel szemben bizalmatlan, de gazdájáho erősen ragaszkodik, gyermekbarát. Tartása általában csak versenykutyaként ajánlott. Mozgásigénye és vadászösztöne nagy. Látása igen éles.


Ezeket bemásoltam de írok magamtól is!:D

Nagy termetű, karcsú, elegáns, de izmos kutya. Feje hosszú, elkeskenyedő. Szeme sötétbarna, füle kicsi, lelóg. Háta erős és feszes, ágyéka rövid, izmos, fara kissé lejtős, mellkasa mély, hasa jellegzetesen felhúzott. Végtagjai egyenesek, hosszúak, izmosak. Farka hosszú, lelógó, a végét könnyedén begörbíti. Szőrzete rövid, sűrű, testhez simuló. Színe leggyakrabban fekete, szürke, kékesszürke, de lehet csíkos és fehér vagy foltos is.

2011. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
futni kell vele, szőre mint a többi rövidszőrűé, udvaron nálunk fázik, (angoloknál nincs hideg), vadászkutya, nagyon tud harapni, de nem vadbarom. Ha megnézel egy agárversenyt láthatod, hogy nem piskóta.
2011. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
100%

Nincs angolom, de ismerek párat. Van whippetem, az majdnem ugyanaz, csak kicsiben.

Mozgás, mint a többi agáré: 10 perc őrült rohanás, aztán 3 óra alvás.

Szőrét vedléskor jól át kell simogatni. Gumikefe vagy szarvasbőr kiváló erre. Fésülni nem kell. :)))

Igen, fázik. Nagyon. Lakásban a legjobb neki, télen sétakor meg kabátot rá.

A családdal nagyon kedves, bújós, könnyen tanul, de a vadászösztön benne van, vigyázni kell a sétakor nehogy zsákmányt találjon, mert elrohan utána. Idegenekkel általában közömbös, sosem támad. Házőrzésre nem való.

2011. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Hozzánk már felnőttként került egy agár. Látszott rajta, hogy nem sokat volt vele foglalkozva, először furcsállta, hogy simogatjuk, aztán már egyfolytában azt akarta. Sajnos tovább kellett adnunk rajta több okból is. Egyrészt kerítés neki nem volt akadály, bármit átmászott, mint egy kis akrobata. A másik, hogy nagyon nehezen tanult, nehezen tudtam nevelni. De ez lehet, hogy a kezdeti rossz tapasztalatok miatt volt ilyen.
2011. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Magyar Agaram van, de ismertem Angolt is. A magyart simán lehet kint tartani, ha van rendes háza, másik kutya akivel együtt alhat. Hobbi célra jobb, erősebb csontozatú, szívósabb kutya. Az angolnak könnyebben törnek a csontjai, ha pl. ráfut egy göröngyre.

Whippetem is van, amikor elkezdenek rohangálni, van, hogy meg kell állnia visítani, mert nekimegy valaminek, vagy rálép. A múltkor belelépett valamibe, és lejött a bőr a lábáról, hónapokig gyógyult.

Viszont mindegyik bújós, szeretetigényes, a kertben lemozogják magukat, amennyit kell, de a magyar agárnak az a dolga, hogy lovak mellett 20 kilométereket fusson, és ezt tökéletesen tudja is. Az angol gyorsabb, de hamarabb ki is fullad. A 170 magas kerítés nem akadály.

Rövid szőrű kutya lévén nem igényel sok ápolást, ahogy előttem is írták, szőrváltásnál rá lehet segíteni gumivakaróval vagy hasonlókkal.

2011. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!