Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időközönként etessük...

Mennyi időközönként etessük az újszülött kutyát?

Figyelt kérdés
1 hetes lehet kb milyen gyakran és mennyit etessük és mi jöhet szóba a tejen kívül ?
2011. okt. 19. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehéntejet semmiképpen ne adjatok neki. Lehet kapni állatpatikában, fressnapfban, állatorvosnál tejpótló tápszert. Azzal kell etetni 2 óránként.
2011. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy tehéntejen kívül most nincs itthon semmi.
2011. okt. 19. 22:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs kutyatápszer, akkor kecsketej,bébitápszer....

1 hetesen még 2 óránként eszik.

2011. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%

Nem lesz baja a tehéntejtől sem, max hígíthatod egy kis vízzel.


Én mikor cicát etettem így, akkor nem is tudtam először, hogy nem lehet neki tehéntejet adni, de semmi baja nem lett.


Mást még ne adj neki tejen kívül, és szerintem is 1,5-2 óránként etetni kell, ha meg tudod oldani.

2011. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak azért, mert egy macskának nem lett baja a tehéntejtől, egy másiknak még lehet, pláne ha kutya...

Ha azt látod, hogy megy a hasa meg rosszul van, akkor SOS álljatok le a tejről. Persze holnapig biztos kibírja, de szerezzetek kutyatápszert minél gyorsabban, mert amin egy tehén boldogan felnő, azon egy kutya nem, pláne ha higított bolti tejről beszélünk.

2011. okt. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kutyáknak, vagy cicáknak való tejpotló, vagy kecsketej, de forralva. És a boltban kapható üveges bébiételből bele egy kanállal. Olyanból amiben máj van.
2011. okt. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek igaza van.Mindenképpen kell bele máj az arginin miatt és a legjobb a kutyának készült tejpótló.
2011. okt. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a kefirt is jó picit melegítve és kamilla teával keverve. Azért is jó mert sokkal szilárdabb és kisebb eséllyel nyeli félre. A bolti tápszereket én nem szeretem mesterséges anyagok amik tüdőbe kerülve nagyon gyorsan gyulladási folyamatokat idéznek elő. A kecsketej szerintem a legjobb vagy a kefirt húsos bébi étellel keverve illetve ha picit felpuffad a kiskutya akkor teáztatni kell fecskendőből (kamilla vagy fekete tea de én a kamilla híve vagyok)
2011. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ÉS ezt a kefires dolgot mivel szoktad adagolni fecskendőből vagy cumisüvegből is lehet?
2011. okt. 20. 11:48
 10/11 anonim ***** válasza:

fecskendőből vagy szemcseppes üvegből ha nagyon picike a kiskutya.

Ha a kefirt meglancsositod, akkor folyékony lesz és azt még egy kevés sima teával higitod. Olyat vegyél, ami élőflórás, de nem kaukázusi!

Ezt lehet fecskendőből adni. Macerás, de sokkal kevésbé nyelnek félre, ha a fecskendőből csepegtetem. Abból is a 2 ml-est szoktam használni, mert abból nem jön sok egyszerre. Vigyázz, ne forrald fel a kefirt, Vagy mikroban néhány másodpercig, vagy vegyél ki egy kis pohárba és azt tedd forró vizbe és kevergesd, amig jó meleg nem lesz.

Segiti a bélbolyhok működését és ugyanúgy táplál, mint a tej.

ha a kiskutyának fáj a hasa, nagy puffadt, nem tud kakilni, akkor nem a kaja a legfontosabb. Elég sokáig el vannak kaja nélkül, csak teátadjál nekik, sürün, óránként 2-3 ml-t.

Az szépen kimossa a beleket, megnyugszik, lelohad a hasa. Utána lehet adni a kaját óvatsan, keveset, először csak felesbe: fele kefir és fele tea. Sűrűn és keveset egyszerre. Később lassan lehet változtatni a tea arányát. Lehet azt is, hogy az egyik órában kapja a feles kefirt, a másik órában csak teát és igy tovább.

2011. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!