Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puliról általában mit kell...

Puliról általában mit kell tudni? Milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Nem bemásolt szöveget szeretnék kapni(AZT ÉN IS EL TUDOM OLVASNI), hanem tényleges tapasztalatokat a kutyával kapcsolatban! Valamint, hogy viselné a 4 hónapos komondorunk, ha idejönne egy még kisebb puli?
2011. okt. 20. 10:18
 1/8 kojee válasza:
100%
Sokat ugat, de tényleg sokat, még akkor is amikor nem kellene. Szeret terelni, az a játék számára. A többi amit meg mondhatnék az le van írva a szakirodalomba: nagy mozgásigény, sokat kell vele lenni...... tehát juhászkutya. Szerintem a két kutya, mivel a másik is még kicsi jól kijönne egymással.
2011. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A komondor nagyobb lesz a pulinál.:D Ugyan olyan a szőrzetük, hasonló a viselkedésük. A puli sokat ugat én is tudom mert volt puli kutyám, sokáig élnek (12-14), sokat játszik, futkározik, azt fogja megszeretni a legjobban aki törődik vele... Kiváló házőrző, hűséges, szeret a szabadban lenni. A puli általában jól megfér a többi kutyával, és más háziállatokkal való kapcsolata is csak ritkán okoz gondokat.

Komondor kutyám is volt anno... Ő is 12-14év-ig él, komondor csendes, visszafogott kutya, amely csak ritkán hallatja a hangját, nagyon bátor, és néha igen domináns viselkedésű is lehet, gond nélkül együtt tud élni más kutyákkal vagy háziállatokkal, szereti a gyerekeket, eléggé nyugodt természetű, pár órákon keresztül is szívesen lustálkodik és alszik.

Sok sikert a kiskutyához!:D

2011. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A puli tényleg ugatós, az összes szomszédnak pulija van. Azt is vedd figyelembe, hogy milyen a környezeted, a körülötted lakók mennyire tolerálnák a gyakori kutyaugatást. Lehet, hogy a komondor egy nyugodt, nem ugatós fajta, de a puli teheti azzá, akkor már ketten ugatnak, de lehet fordítva is, a komondor hatására a puli is csendesebb lesz.
2011. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy kis gyönyörűségem. Még csak 5 hónapos de már most igazi házőrző. Csak akkor ugat amikor jön valaki, és ha már szólunk neki abba is hagyja. Én nem szerettem ezt a fajtát, csak úgy került hozzánk, de beleszerettem. Hihetetlenül okos és könnyen nevelhető. Már megtanítottam ülni és pacsit is ad. :)
2011. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
"Csak akkor ugat amikor jön valaki, és ha már szólunk neki abba is hagyja. Én nem szerettem ezt a fajtát, csak úgy került hozzánk, de beleszerettem. Hihetetlenül okos és könnyen nevelhető." -ez így igaz, nálunk is ilyenek a pulik (3 van). nagyon hűséges, nagyon ragaszkodó típus. A disznót is ugatja rendesen :) , és a marhát is szépen tereli.
2011. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg sokat ugatés nagyon okos (az én kutyám tud karikán át ugrani,halottat tetettni megminden)Nálunk a nagy kutyához jött a kiskutya és mióta jobban megismerték egymást elválaszthatatlan jóbarátok.
2012. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a nagy kutya milyen fajta? :)
2012. márc. 11. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudok semmi újjat mondani az előbb említeteknél,csak annyit,hogy az én kis Zoknim nem nagyon akarja megszokni a sétálást,ugatja az embereket az utcán,húzza a pórázt,sietni akar.De egyébként nincs gond vele.Szerintem a legjobb választás volt nekem.Remélem neked is az lesz!Sok boldog gazdi évet kívánok!:)
2012. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!